Řetězová zpráva (2010)

Docela nechápu jak něco takového se mohlo dostat do kin. Všechno amatérsky udělané. K tomu takový zvláštní scénář, který se sice snaží působit moderně a zároveň originálně. Ovšem vypadá to všechno velice směšně. Otevřený konec + moc málo hororových záběrů zapříčinili moje hodnocení. Jedna hvězda je za jednu trošku akčnější vraždu. Ale neměl jsem daleko k odpadu. Rozhodně nedoporučuji !!!!

Vem si mou duši (2010)

Nechápu jak něco takového mohl Wes Craven natočit. Ten stejný režisér, který vytvořil hororovou klasiku Vřískot. Na My soul to take jsem se chtěl podívat, i když jsem viděl zdejší varující hodnocení. Ale chtěl jsem se podívat a nebudu zastírat, že hlavním důvodem bylo pro mě právě jméno režiséra. Nechci se vychvalovat, ale už po 8 minutách jsem přišel na to, na jakou se to vlastně dívám blbost. Amatérsky natočené, dialogy nesmyslné, scény nelogické. Herci mluvili o tom jak bude hlavní padouch vraždit, dřív než se to stalo. A přitom prý byly všichni přesvědčeni, že je mrtvý. To jako viděli do budoucna, nebo co ? Tudíž pro ně nebylo žádným překvapením, když vážně vraždy začaly. Toto a mnoho dalších nesmyslností sráží My soul to take do kolen. Je však třeba napsat, že scénář i bez tohohle by byl sám o sobě mizerný. Ztvárnění vražd bylo také otřesné. Barva krve snad nebyla ani červená... No hrůza. No mínusů je spostu a nemá smysl se s nimi zaobírat a vypisovat je, to by bylo na dlouho. Film jsem chtěl třikrát během sledování vypnout. Nakonec jsem se dodíval. Jedna hvězda za režiséra, kterého uznávám. Ovšem klesnul hluboko :(

Plivu na váš hrob (2010)

Pomsta chutná sladce :) Nemůžu jinak ! Tohle si u mě vyslouží plné hodnocení a v žebříčku všech hororů přední postavení. Ano tak mě I spit on your grave nadchlo. Musím napsat, že jsem sice neviděl originál, tudíž nemám s čím srovnávat. Ale remake byl skvělý. Obdivoval jsem s jakou propracovaností a divil jsem se s jakou chladnokrevností byly provedeny vraždy. A to jak jeden po druhém umírali ? Opravdu ocenitelná dávka ironie. Některé hlášky při vraždách sloužili minimálně k úsměvu. Do toho skvělé až dechberoucí záběry. Nenechávám se často nějakým hororem unést. Ale zde si to klidně dovolím.

Neusínej! (2006)

Na pobavení dobré. Rozuzlení také nebylo špatné a záběr při kterém to bude bolet všechny chlapy, taky nejspíše splnil účel. Mě osobně se ale líbí více jeho klasický film Někdo tam dole mě má rád.

Nenarození (2009)

Zdejší hodnocení sedí. Znovu nic nového pod sluncem. Ten kdo již viděl pár hororů nemá být čím překvapen. Dávám dvě hvězdy. Jednu na krásnou tvářičku v podání Odette Yustman a druhou za posledních 20 minut na které se dalo vážně dobře dívat. Jinak ovšem hodnotím tento film jako podprůměrný.

Někdo tam dole mě má rád (2008)

Na české poměry opravdu nevídané, řekl bych že až šokující. Samozřejmě nepřesvědčivé a amatérské herecké výkony byly až do nebe volající ( jak trefné vzhledem k tomuto filmu :) ). Nebudu hodnotit tím způsobem, že bych srovnával tento film se světovými peckami z exploitation žánru. Já ho budu hodnotit jako nový průlom českého hororu. Hodně záběrů tu bylo opravdu dobrých. U záběru s dítětem se mi udělalo zle a morálně jsem tuto scénu odsuzoval. Ovšem zapůsobila tak bizardním, šokujícím způsobem jakým zřejmě režisér plánoval. Dobrá podívaná...

Blood Night (2009)

Popravdě jsem ani nevěděl jak hodnotit horor u kterého celých 55 minut máte pocit, že sledujete nový díl Prci, prci prcičky nebo podobně laděný film. Opravdu celých 55 minut se nic neděje. Jen samý sex a opilecký výjevy. Film je jinak velmi amátersky natočen a vlastně se ani nesnaží působit jinak. Jediná opravdová hororová scéna bylo namotávání střev na násadu krumpáče. Jinak ovšem není co chválit. Podprůměr.

Broken (2006)

Jednu hvězdičku za pár drsnějších záběrů na střeva atd. + za past na konci filmu. Jinak ovšem slabý příběh. Nic se ve filmu nedělo. Celou dobu jde jen o sledování toho jak vrah drží hlavní hrdinku v zajetí. Jak ji dává jídlo, pití, nechá ji starat se o malou zahrádku v lese atd. Prostě obrovská nuda.

Nattevagten (1994)

Ať se dívám na Nattevagten z jakéhokoliv ohledu, musím dát to nejlepší hodnocení. Plusů je hned několik. Je to skvělá počáteční atmosféra, která byla tak hustá, že by se dala krájet. Dokázal jsem se vžít do role hlavního hrdiny a v době kdy mu zazvonil alarm z márnice, jsem ani nedutal a sledoval co se bude dít s otevřenou pusou. Dále se film trochu vleče. To mě osobně ovšem vůbec nevadilo. Postavy jsou sympatické a chvílemi jsem se dobře bavil. Dále se film lehce ubírá krimithrillerovým směrem. Je třeba uznat, že vše pokračuje na vysoké úrovni. Posledních 20 minut mrazivých a napínavých. Jo a v neposlední řadě velké plus. Že se jedná o evropský horor. U mě naprostá spokojenost !

Frayed (2007)

Zřetelný nádech z Halloweenu. Svou kvalitu to určitě mělo. I když velkým mínusem je délka filmu, jak už tu bylo několikrát zmíněno. Dalo by se to minimálně o pár trapných scén zkrátit. Jinak vraždění docela zábavné (to ubodání jehlicí byla síla :) ). Konec mě malinko zklamal, ale jinak hodnotím kladně.