Anakonda: Honba za krvavou orchidejí (2004)

Jedna velká nuda a tomu odpovídající i zdejší hodnocení. Už jednička nebyla nějaký zázrak. Bylo tu dost nelogických scén a chyběly tu scény, které by toho ukázaly o něco více. Ale hlavní kamenem úrazu je velká nuda.

F (2010)

Bez výčitek můžu napsat, že rozhodně se jedná o nadprůměrný film. Který má příjemnou délku, dobře se na něj kouká, má atmosféru je svým způsobem tajemný a v mnoha chvílích se snaží působit velmi opravdově. A velkým plusem je i ztvárnění mrtvol. Musím ovšem uznat, že již oproti zmíněným snímkům Eden Lake a The Children to bylo o něco méně atmosférické. Trochu mi vadil i otevřený konec i to, že film vlastně neposkytne rozzuzlení a konečnou pointu. Ale tohle jsou rozhodně výtky, které se dají pominout. F můžu jenom doporučit.

The Loved Ones (2009)

Pro mě z hlediska exploitation naprosto dokonalé. Už po půlhodině se mi film moc líbil a to byl jen náznak toho, že se dívám na opravdu dobrou podívanou. Dobrá depresivní atmosféra + skvělý scény. Z ulítlé rodinky mi bylo vážně zle a když se blížila scéna kdy se měla dcera s otcem líbat, už jsem vážně myslel, že to se mnou nedopadne dobře. Posledních 15 minut mělo spád a tempo. Prostě parádní podívaná. Jeden z nejlepších exploitation hororů, které jsem kdy viděl !

Vražedná terapie (2001)

Jeden z těch opravdu lepších psychologických hororů. Před shlédnutím tohoto filmu jsem vlastně o něm nevěděl nic. Musím říct, že mě docela zklamalo, že se tento film upírá psychologickým směrem. To hlavně proto, že námět byl zralý na nějakou pěknou duchařinu, či slasher. Obrovská budova bývalé psychiatrické léčebny k tomu vyloženě vybízela. Nakonec jsem dostal toto. Musím říct, že se mi nejvíc líbilo posledních cca 15 minut. Jinak jak jsem psal - nadprůměrný psychologický horor.

Det okända. (2000)

Čekal jsem něco podobného jako Blair Witch. A to aspoň atmosféricky. Hned když jedna z hlavních hrdinek se probudila v posteli plné krve jsem pochopil nápad režiséra a byl jsem zklamán. Bohužel tyto typy hororů mě neberou. A noci ? V nocích se vůbec nic nedělo. Celkově měl tento film hodně hluchých míst. Chápu nízký rozpočet, ovšem i několik režisérů již dokázalo, že pořádná hororová atmosféra nezáleží na penězích.

Halloweenská noc (2007)

Sdílím všeobecné nadšení. Dobrá věc na odreagování. Zajímavé příběhy a jejich prolínání. V této hororovém filmu s lehčím nádechem humoru si každý přijde na své. Objeví se tu opravdu vše, od různých příšer přes vrahy až po duchy. Mě osobně asi nejvíc zaujaly scény se starým sousedem a také s dětmi z autobusu. Opravdu příjemně koukatelné. U mě 60%

Příčesky (2007)

Nebudu tu sdílet názory ostatních jak to bylo úchylné atd. Každý asijský horor na který se dívám, mi přijde jako by z jiné planety. Jiná kultura je hold jiná kultura. Musím ovšem sdělit, že mě moc asijských hororů nechytlo a Ekusute rozhodně nepatří mezi ty, kteří by měli můj názor změnit. Žádný přelom v oblasti hororu. I když o lehké změně v oblasti asijských hororů by se dalo mluvit. Nemáme tu typicky dlouhovlasého zabíjejícího ducha. A to proč ? Protože tu hrají hlavní úlohu vlasy. Pár scén dobrých, ovšem logika znovu dostávala znatelně na frak. A scény ke konci filmu, už byly spíše k smíchu. Jsem trochu blázen i já, že jsem od této tématiky čekal více...

Ve spánku (2010)

Ať už se na Dans ton sommeil díváme jako na horor nebo jako na thriller, musím říct, že je to nadprůměrný snímek. Počáteční napětí, následný zvrat, pohled ze všech tří stran herců v tomto filmu. Ke konci filmu jsem už ale viděl nedostatky. Bylo jasné, že některé scény tu jsou úplně zbytečné. A byly přidány hlavně proto, aby film byl lepší. Také jsem čekal ke konci větší propracovanost a následný zvrat (např. to že vrah zabil i syna hlavní hrdinky). Určitě by to bylo zajímavější a dalo by to filmu jiný rozměr. Ale i tak nadprůměr.

Vřískot 3 (2000) odpad!

Trojka podle mého neměla ani spatřit světlo světa. Kazí reputaci předchozím dílům a je jasně nejslabší. Je zbytečně dlouhá a na konci filmu také zbytečně zamotaná.

Věc (1982)

Musím říct, že jsem docela zvědavý na remake. Na The Thing jsem se podíval hlavně ze zvědavosti. Většina přátel mi o tomto filmu říkala a strašně to chválila. Jestli můžu vyjádřit svůj názor - mě nijak zvlášť nenadchl. A bylo to hlavně takovým obyčejným ztvárněním mimozemského viru. I když chápu, že na dobu vzniku to asi jinak nešlo.