Jezero 2 (2007) (TV film) odpad!

Neskutečně stupidní dialogy i scény. Jasně jde vidět, že většina scén je udělána počítačově. Což zhazuje tento příšerně amatérský film ještě hlouběji...

Předtucha (2004)

Rádoby japonská adaptace na Final Destination. Noviny, které znají budoucnost. Abych napsal za sebe tak nic moc podívaná. Do toho ty příšerná japonská jména. Konec byl o něco lepší a z celého filmu nejspíš nejzajímavější, ale i tak slabota.

Paranormal Activity 2 (2010)

Průser. Jediné slovo, které mě po slédnutí PA 2 napadlo. Tod Williams spáchal filmový(hororový) zločin. Je to silné nařčení, ale je to tak. První díl Paranormal activity byl, i přes některé kritiky, opravdovou hororovou peckou. Mé hodnocení jedničky bylo 100%. To jaké jméno a ohlas vybudoval Paranormal activity Oren Peli, Tod Williams druhým dílem totálně zazdil. V čem je ten hlavní problém ? Spousta ale opravdu spousta scén působí ve filmu vyloženě komicky. Například to jak vysavač vyskakuje z bazénu, nebo jak tahá démon dítě z kočárku. To pak samo prochází celý dům. Proč tahle pasáž ? K čemu ? Když se u hororu skoro celý sál směje nebo pomalu válí smíchy po zemi, je zřejmě něco špatně. Když se mě kamarád sedící vedle mě zeptal: Neměl to být náhodou horor ? Nevěděl jsem co mám říct. Dlouho jsem se na tento film těšil a dostal jsem tohle... Jediná scéna (opravdu povedená lekačka) se paradoxně odehraje ve dne. Jinak posledních 10 minut, následné prolínání a docela slušný konec mě nakonec přesvědčil, že tomuto filmu nedám odpad. Bylo k tomu ovšem opravdu blízko. Z toho co jsem letos viděl za horory v kinech je PA 2 jednoznačně nejslabší. Pro mě zklamání roku !!!

Unhinged (1982)

Dvě hvězdy ovšem jen za tu závěrečnou (pro mě nečekanou) pointu. Tento horor mi nejvíce připomínal Psycho. Ovšem to, že tento film byl úplně bez potřebné hororové atmosféry, nejde omluvit ani rokem jeho vzniku. Vždyť z tohoto období tu máme i pár atmosférických hororových pecek. Až posledních 5 minut stálo za to. Jinak jedna velká nuda. Pro tento film je i 79 minut moc.

Body Bags: Historky z márnice (1993) (TV film)

Tak tři a půl. Historky patří jasně do béčkové kategorie. Ovšem je to velká zábava. Historky jsou příjemné a rychle mi utekly. Tudíž jsem se nenudil, právě naopak. První příběh benzínová pumpa byl napínavý a dobře atmosférický. *** Druhý příběh Vlasy nebyl až tak hororový a docela jsem se u něj musel smát. U některých scén a také u většiny dialogů to jinak nešlo. ** Poslední příběh Oko se mi nezdál ze začátku jako nic velkého. Ovšem příběh mě mile překvapil. Ohodnotil bych jej jako nejlepší.**** K tomu luxusní scény a výborné hlášky hlavního uvádějícího z márnice. Za to těch půl bodu. Dobrá béčková podívaná :)

Otošimono (2006)

Asijské horory mě pomalu ale jistě začínají nudit. Proč ? Většina z nich postrádá pravou hororovou atmosféru a co je ještě horší je fakt, že se o ji nepokouší ani navodit. Asijské horory jsou plné řečí, vysvětlování, snaží se postavit scénář na nějakém originálním příběhu a pointou třeba i divákovy vyrazit dech. Otoshimono není výjimkou. Atmosféra žádná, sem tam nějaká ta lekačka. Jinak ovšem stálé hledání a bádání po tom co, že se to vlastně děje. Až jsem přemýšlel jestli nesleduji detektivku. Pro mě průměr.

AM1200 (2008)

Popravdě jsem byl na rozpacích jak tento film ohodnotit. V první půlce tohoto krátkého filmu se toho moc nenamluví. Energii vložil režisér spíše do vytvoření dobré atmosféry a napětí už se pomalu dalo krájet. Což bylo dobře a na mě to zapůsobilo. Potom tu je druhá pasáž filmu. Vysvětlování, pár nepochopitelných scén atd. To co se skrývalo ve studně mě také nějak extra nenadchlo a o vyděšení nemůže být ani řeč. Konec ten se mi zase líbil. Kdyby se po polovině filmu režisér trochu odvázal a zkusil vsadit na něco lepšího, drsnějšího věřím, že bych dal plné hodnocení. Takhle musím napsat, že suma sumárum to byla docela dobrá podívaná. Ovšem kdyby z tohoto filmu měl být celovečerní film mé hodnocení by tak kladné nebylo.

Valdemarův odkaz (2010)

Viděl jsem, že se jedná o španělský horor a říkal si, že to znovu bude stát za to. Ale není pravidlem, že všechny španělské horory musí být pecka. Tento film sice nebyla taková hrůza. Ovšem nést přívlastek horor si La Herencia Valdemar nejspíše nezaslouží. Dobře, když pominu nějakou tu chodící mrtvolu na začátku filmu, nic se tu neděje. Ze 100 minut jsem musel čekat celých 80 než se opravdu něco začne dít. Jak píšu, film byl koukatelný. Ovšem s hororem to má velice málo společné. Jsem zvědavý jestli pokračování bude lepší. Tohle u mě moc neobstálo.

Flight of the Living Dead: Outbreak on a Plane (2007)

Opravdové béčko. Hrozné dialogy, slabší herci a opravdová spousta nelogických scén. Ovšem pro mě posledních 40 minut více než dobrá zábava. Do toho pár skvělých záběrů. Ano je to sice béčko, ovšem kdyby všechny hororové béčka měli tolik akce jako toto dílo, nezlobil bych se :) Lehčí nadprůměr.

Poslední vymítání ďábla (2010)

Hodně se toho o The Last Exorcism napovídalo i napsalo. Tento horor pasovali někteří na absolutní top. Nemohl jsem si ho tudíž nechat ujít. O tom, že tento horor bude patřit do nadprůměru není pochyb. Ovšem podle mého se drží zbytečně moc při zemi. Ani amatérská kamera na mě tentokrát tak jako dřív nezafungovala. Na konci filmu byla patrná inspirace z Blair Witch Project. A tato scéna se mi paradoxně asi nejvíc líbila, i když nebyla originální. Shrnutí je takové, že film mě trošičku zklamal. Čekal jsem větší jízdu, větší útok na divákovy nervy a psychiku, lepší strašidelné záběry v domě, atd. I přesto všechno dávám čtyři hvězdy. Protože je to rozhodně nejlepší horor o exorcismu jaký jsem kdy viděl !