Touha po pomstě (2010)

Velmi příjemné překvapení na poli exploitation hororů. Musím říct, že u některých scén jsem až vážně skřípal zubama. Injekční stříkačka v uchu, hra se jménem Slonik či operace naživo. Síla. Opravdu musím Tortured vychválit. A ačkoliv údajně někteří pointu odhalily "prý" hned, já ne. Počkal jsem si na konec a následná pointa mě doslova šokovala. Jednu menší výtku bych měl a to bylo chování herců v některých chvílích. Bylo poznat, že je těžké se vážně vžít do takové role. Film má i parádní délku a hezky mi utekl. Doporučuji !!!!

Kilómetro 31 (2006)

Tomuto hororu nejde upřít snaha. Snaha udělat atmosféru a vyděsit diváka. Ovšem bát se něčeho co už jsem několikrát viděl. Ve filmu jde poznat zřetelný vliv dalších (slavnějších) hororů. Byly tu velmi podobné scény ala Kruh a další. Co je v tomto filmu na lepší úrovni je příběh. Ale ten není taky nikterak originální.Docela jsem také nepochopil zbytečnou délku filmu, takhle to bylo jen zbytečně roztahané. Pro mě je prostě Kilómetro 31 čistým průměrem. Nic víc, nic míň. Španělé jsou TOP v žebříčku kvalitně natáčených hororů. Ovšem tohle nijak zvlášť neoslní. Rozhodně nebudu tomuto filmu dávat víc, protože je ve španělské koprodukci. Průměr a tak dvě hvězdy.

Ďábel (2010)

Mě se Ďábel líbil. I když je pravda, že se pomalu rozjíždí. A na diváka útočí pozvolna. Já jsem však nečekal celých 80 minut plných hrůzy. Deprimující a klaustrofobické prostředí výtahu dělá s divákem svoje. Kdybych trpěl klaustrofobíí asi bych tento film jen těžko rozdýchával.Film nutí diváka přemýšlet. A je klasický v tom, že když si myslíte, že jste všemu přišli na kloub - vše je jinak. Po pár chvílích sledujeme ve výtahu následky rychlé ponorkové nemoci, kterou způsobily i stísněné prostory. K tomu nedůvěra mezi hlavními hrdiny k sobě navzájem. To vše Ďáblovi pomáhá. Dobrá scéna byla v případě oběšení. Postupné odhalení a zapadání střípků do sebe se mi líbilo. Konečné rozuzlení se mi také líbilo, ovšem docela mi vadil happy end. I tak velice hezká podívaná a pro mě pěkné překvapení.

Krvavá hostina (2005)

Chápu, že v tomto filmu jsou určité hororové prvky. Ale mluvit o tomto filmu jako o hororu to je hodně silné označení. Prostě to je jen komedie a to ne moc povedená. Ovšem musím napsat, že některé scény mě docela zaujaly. Např. scéna s vytrhnutým okem byla velmi dobrá. Jinak na krvi se určitě v tomto filmu nešetři :) Celkově však musíte brát Feast jako horor s rezervou nebo budete hodně zklamáni.

Šepot (2007)

Srovnání tohoto snímku s The Omen je rozhodně na místě. Jsou si dosti podobné. Mě se film docela líbil a kdybych to měl srovnat s posledním The Omen tak u mě zvítězí. Šepot je ovšem také v hodně chvílích originální a nápaditý. Scéna se šroubovákem byla super. Rozhodně všem doporučuji. Dal bych možná i více než tři hvězdy. Ale hlavní herci, známý jako seriálový hrdinové mi do tohoto filmu nesedli. A musím říct, že hlavně Sarah Wayne Callies jsem špatně rozdýchával. Každopádně Šepot patří mezi to lepší v hororovém průmyslu.

Sam's Lake (2006)

Mělo to potenciál. Les, tajemný příběh i scéna v domě byla skvělá. Ovšem zvrat a rozuzlení s filmu udělali typickou béčkovou záležitost. Dávám tak 40 %.

Saw 3D (2010)

Tak konečně můžu říct, že jsem viděl celou sérii Saw. Byl jsem zvědav jak si poradí režisér s posledním dílem. A musím říct, že to docela šlo. Hodně nových věcí se divácí dozví a vše do sebe bude zapadat. Mě se nejvíc líbila ta scéna hned na začátku, kdy jsou dva kluci a jedna holka za tou skleněnou výlohou. Aneb tomu se říká láska :D Ač to možná bude znít hnusně, dobře to vyřešili chlapci. Dobře propracovaná byla také scéna kdy byl Chester (LP) v autě a kolem něho jeho nejbližší. Všechno na sebe parádně navazovalo tak jak mělo. Ovšem musím napsat, že konec mě docela zklamal. Dávám tři hvězdy a jsem přesvědčen, že tohle byl opravdu poslední díl celé série Saw.

Kalvárie (2004)

Hodně dlouho jsem čekal na to až se něco začne dít. Tento film je divný a zvláštní zárověň. V některých chvílích až depresivní. Úchylní a zvrácení obyvatelé vesnice mi byly samozřejmě proti srsti a zpěváka (hlavního hrdiny) mi bylo upřímně líto. Ovšem filmů (hororů), které nám ukazují bizarnosti a útočí na nás po psychické stránce je v této době již dost. A musím říct, že i hodně z nich má větší kvalitu jak Calvaire. Zdejší hodnocení filmu zcela odpovídá.

In 3 Tagen bist du tot 2 (2008)

Na dvojku jsem se podíval hlavně proto, že jsem viděl jedničku. Ovšem jednička mě nenadchla, od dvojky jsem toho tudíž také moc nečekal. Většinu filmu se nic neděje. Divák sleduje, jen to jak je hlavní hrdinka unesena a kde si uvězněna. Film pro mě začal běžet až od scény, u které nás muže všechny zabolí. Smysl pro hororové napětí zřejmě režisér nepochytil. Do poloviny filmu se divák pomalu nevyzná v tom co je realita a co je sen. Ikdyž se mi poslední půl hodina docela líbila, dávám dvě hvězdy. Hlavně za tu nudu předtím. Potenciál tento film měl, zůstal ovšem nevyužit.

Srbský film (2010)

Do filmu jsem šel s tím, že vlastně nevím o co jde. Viděl jsem jen zdejší hodnocení a tušil jsem, že se jedná o exploitation. Ovšem to co jsem viděl... Těžko se píše tento komentář, těžko se film hodnotí. Z morálního hlediska bych jej musel absolutně odsoudit. Je to určitě nejbizardnější, nejzvrácenější a nejdepresivnější film jaký jsem kdy viděl. V tomto ohledu by jej nikdo z prvního místa určitě nesesadil. Jestli režisérovým plánem bylo šokovat. Tak se mu to povedlo. Po hodině sledování, jsem chtěl film vypnout. Nakonec jsem se dodíval. Pocit naprosté prázdnoty, slabosti a lehce se mi třesoucích noh po filmu mluvil za vše. Každopádně film nikdy víc vidět nechci a rozhodně jej nikomu doporučovat nebudu. Je to pro opravdu silné povahy. Ikdyž jsem měl ze začátku problémy trochu s tím jak tento film ohodnotím, dám tři hvězdy. To hlavně protože mi těch drsnějších záběrů v tomto filmu přišlo trochu moc. A všeho moc škodí. Vždy dám přednost radši filmu Chaos, který se sice drží více při zemi, ale působí realističtěji. Po pár hodinách od shlédnutí snímku, jsem přece jenom jednu hvězdu přidal i proto, že snímek mě jak si negativně poznamenal. Když si vzpomenu na některé záběry ještě teď se mi z toho zvedá žaludek. Takže ****