Experiment strachu (2008) (TV film)

Mě se to líbilo. Pořád lepší se dívat na tohle než na ty rádoby horory, které jsem viděl v poslední chvíli. Hororové prvky jsou tu dobré. Dívku v bílé noční košili jak prochází lesem na monitoru PC jsem fakt baštil. To byla luxusní scéna. Napětí v některých pasážích filmu dobře gradovalo. Ano, konečné vysvětlení sice hodně lidí zklamalo (i mě). Ale rozhodně na večer koukatelný film !

Střepy v hlavě (2008)

Tento film má 88 min. Celých 50 minut jsem musel čekat než se něco pořádného začne dít. Poté se objevila první scéna, která se mi zalíbila a já si myslel, že film se rozjede. To byl ale omyl. Dalších 10 minut jsem čekal na to jak budu moc sledovat rozuzlení, které ovšem nestálo za to čekání. Příběh určitě zajímavý a neobvyklý. Ale to je tak vše. Po většinu filmu jsem se nudil.

The Dead Outside (2008)

Na tento snímek jsem se strašně dlouho těšil. Ovšem když jsem jej před zhlédnutím projížděl po částech, cítil jsem průser. Skoro celý film sledujeme jak vlastně vypadá život ve spustošené zemi, kde přežili jen někteří a kde zbytek lidí je buď nakažen nebo mrtev. Celých 55 minut filmu je jen o sledování dvou posléze tří hlavních hrdinů. Je to úplně o ničem. Žádné útoky, žádná atmosféra, prostě nic. Posledních 15 minut filmu je tu scéna s nakaženými. Kdyby aspoň druhá půlka filmu měla takový spád, tempo a akci jako posledních 15 minut dal bych lepší hodnocení. Takhle musím napsat, že z hororové hlediska bída. Pro mě velké zklamání.

Jeskyně (2005)

Slabé. Slabé a po většinu času hodně nudné. Zdejší hodnocení filmu ke dni 26.11.2010 sedí. Tento film rozhodně díru do světa neudělá. Ať už se to týká ztvárnění příšer či celkového příběhu. Akční scény na konci sice pobaví, ale to je vše.

Cecilie (2007)

Originální příběh ? Ani náhodou. Tento film nepřináší nic nového pod sluncem. Jako bych zažil Deja vu. Cecílii můžu označit s čistým svědomím za thriller. S hororem to má opravdu moc málo společné. Pár scén, hlavně bouchání v noci na dveře, mě sice bavili, ale bylo toho málo. Hodně málo. Cecílie se spíše ubírá detektivním směrem. Vysvětlením toho co, že se to vlastně děje a co se to stalo. Proto jestli hororový nadšenci hledáte nějaký děsuplný horor, zde jej nenajdete. Cecílie je jen nadprůměrný thriller s příběhem ohraným jak písnička.

Lesní duch (1981)

Docela chápu proč se tento horor stal kultovním. V dnešní době už určitě nevystraší. Ale vidět ho v té době např. jako můj první horor (sám v noci doma) asi bych to neustál. Raimi ukázal svůj talent a na tu dobu natočil nadčasové dílo. Pár scén tu je vážně dobrých, např. rozsekané tělo mačetou, vymáčknuté oči atd. Posledních pět minut mělo parádní spád. Líbilo se mi také to, že tento horor se snaží děsit od začátku. Divák nemusí na nic čekat, to se u nových snímků moc nevidí. Dávám tři hvězdy, tedy nadprůměr.

Moje sestra vlkodlak 3 (2004)

S čistým svědomím mohu napsat, že dvojka je z celé série nejlepší. Trojka se úplně vymiká prvním dvoum dílům. Tvoří si vlastní příběh. A to je to co mi vadilo. Nelíbila se mi ta starší doba. I když jsou tu hektolitry krve, nijak zvlášť mě to nebralo. Aspoň jsem konečně shlédl celou sérii, i když trojka podle mě už byla zbytečná.

Triangle (2009)

Rozhodně jedno z těch lepších australských hororů. Takže pro mě od dob kdy jsem viděl Dead Calm překvapení. Ano musím uznat, že jsem se trochu v časových smyčkách ztrácel. Avšak vše zapadalo tak jak mělo, žádná nelogická a hluchá místa v celé této skládačce nebyla. Docela dobrý film, ikdyž musím uznat, že si jej zřejmě už nikdy znovu nepustím...

Hranice smrti (2007)

Shlédnutí tohoto filmu jsem delší dobu odkládal. Když jsem zjistil, že na něm pracovali francouzi, tak jsem si jej pustil. Začátek začíná velice dobře a velice slibně. Jenže film nedrží napětí, v mnoha částech je hluchý a hlavně je až zbytečně dlouhý. Na začátku je pár dobrých scén, poté nějaké honičky a na konci znovu pár dobrých scén. O tom je celý film. Rozhodně tento horor patří mezi lehčí nadprůměr. Body mu ale strhává zbytečná délka a pár nudných scén + německé řeči. Za ty dobré scény dám tři hvězdy. Ovšem jestli chcete vidět nějaký dobrý francouzský horor doporučuji spíše film Uvnitř, Mučedníci nebo Noc s nabroušenou břitvou.

Shibuya kaidan (2004)

Popravdě stačí vidět aspoň pět asijských hororů a na The Locker snadno zapomenete. Co možná hůř ani se na něj nedodíváte. Jelikož The Locker neoplývá ničím tím, čím oplývají ty top asijské horory. Atmosféra, lekačky - nic tady nefunguje. Ano je tu sice jakýsi příběh, ale ten také za moc nestojí. A duch vraždícího dítěte ? Tak to teda s díky odmítám. Prvních 7 minut neskutečně trapných. Opravdu jsem si říkal, co že jsem to zapnul, když jsem tam viděl partu puberťáků skákat jak pominutý kolem táboráku. Pro mě jediná dobrá scéna po 37 minutách filmu, tahání za vlasy a házení hlavou hlavního hrdiny. To je ovšem vše. Nevěřil jsem, že i tak (docela) krátký film může tak moc nudit... Rychle zapomenutelný horor.