Defendor (2009)

Defendor by si dal Kick-Asse jak předkrm. Ale vážně. Překvapení jako hrom a tragikomedie o jednom zdánlivě slaboduchém muži, kterému nebylo nic jedno. Wooooooody na hrad!

Sestry (1972)

Těžce to smrdí Hitchem (Hitchcock), za což může z 50% hudba, ale na škodu to není. Dalšími ingrediencemi jsou: trocha italského koření (hlavně balakrylová krev jak od Argenta, vizáž doktora), Lois Lainová (sympatická Margot Kidder) a ironická špetka na závěr. Pozvolna míchat za stálé teploty a je to.

Survive Style 5+ (2004)

WTF?! Srandovní, spousta barev, akční, zatraceně pozitivní a v pohodě, guláš, zábavný, stylový, ...japonský.

MR 73 (2008)

Protančil jsem se ležérním krokem, který udává sám film, až na samotný závěr. Těch několik výborných momentů to z průměru nevytáhne, a přestože atmosféra s deštěm a všudypřítomná temnota působí tak jak má, přiblížit se nedej bože vzoru jakým je Sedm, to je tvrdý oříšek k rozlousknutí. Ať to příště zkusí Marfuša. Jinak Auteuil za 1.

Svatý boj (2001)

Tedy nechci plácat nesmysly, ale to byl od Goslinga výkon na jeden a půl oskara. Přestože takový film nemusí být každému po chuti, a je to zcela pochopitelné, hodně mě zajímal už jen proto, že Kult hákového kříže se moc povedl. Tady možná není forma tolik vypiplaná, ale herecky je to zcela srovnatelné. Navíc ten koncept "z žida nacistou" je celý obdivuhodně uchopený. Nemůžu říct, že souhlasím s názory hlavního hrdiny (můžeme ho tak vůbec nazvat?), ale je jasné, že když je někdo dobrým řečníkem, nemusí jeho řeči dávat smysl a být obhajitelné, prostě se vždycky najde dost zbloudilých duší na to, aby to nakonec dalo vzniknout celé armádě. A z toho teprve běhá mráz po zádech...

Smrt přichází v bílém (2003)

Sáááákriš... to byla jízda. Prozíravě jsem si filmeček nechal až na noc a dobře jsem udělal. Promyšlené, černým humorem protkané, místy drsnější gore, ale hlavně dotažené až do konce. To totiž nebývá zvykem ani u jiných, lépe hodnocených filmů. (Jo a záběry na jedoucí auto z ptačí perspektivy, jako by z oka vypadly těm ze Silent Hill.)

Dead Set (2008) (seriál)

Jak jednoduché a přitom to funguje na jedničku. Nic nového pod sluncem nečekejte, jen se dobře bavte jako účastníci Big Brothera v téhle sérii :) Potěšily parádní masky zombíků v tradici třeba takového Shaun of the Dead nebo 28 Days Later (když už jsme v GB). Navíc vtip, tempo, a zralá dávka gore, takže mi ani nevadilo, že v některých scénách silně vidím Dawn of the Dead a sjel jsem to na jeden zátah.

Tmavě červená (1975)

Balakrylová krev, podivná atmosféra jak z panoptika hrůzy, skvělá hudba, místy dokonce hrající herci. Tohle i mnohé jiné platí pro většinu hororů italské produkce s anglicky mluvícími aktéry. A i když jsou ty scénáře někdy velmi blízko průseru, vždycky to něco zachrání. Někdy herec (Hemmings), jindy hudba (opět poklona Goblin), příště třeba pár pěkných naděr prchajících před nabroušenou kudlou. Schvaluji, ale už tolik nejásám jako před lety. Příště si klidně můžou ty dvě hodiny (udělat z toho 90 minut, je z toho mnohem lepší věc) strčit někam.

Vital (2004)

Chce se mi říct, že to byl zatím nejlepší Tsukamoto, ale i kdyby tomu tak bylo, stále mě nedokáže o svých nadprůměrných kvalitách jednoznačně přesvědčit. Po těch hodně ujetých věcech od něj, bylo tohle sice taky nestandardní - taková morbidní love story po japonsku - ale trochu z jiného soudku. Mnohem citlivější. Chjo... 3,5*

Vyšetřování nočních můr (2006)

Nevím... nevím co si mám myslet a to je u Tsukamota už podruhé. Ačkoliv námět je hodně zajímavý, nedokáže ho film zcela přesvědčivě zužitkovat. Zítra si na to nevzpomenu, bohužel. Zatím je tedy u mě Tsukamoto jeden dlouhý videoklip, což nemusí být nutně na škodu, jenže to musí mít nějakou příhodnou stavbu a rozumnou stopáž. Dostane ještě jednu šanci a potom má utrum :)