Road Trip (2000)

Parádní obsazení kromě představitele hlavní role dělá z tohohle filmu lehoučce nadprůměrnou podívanou.

Requiem za sen (2000)

Zpočátku "jen" skvělý film, ze kterého čiší neuvěřitelné filmařské nadšení, skvělá hudba a dobré herecké výkony, o režisérově až renesančním smyslu pro tělo nemluvě. Jenže to co se děje v poslední půlhodině, to se nedá popsat. Je to fakt síla, děj graduje až do úžasného vyvrcholení, což je Arafonskyho doména. Film, který kdybyste viděly vícekrát za sebou, nemusela by to vaše mysl zvládnout... Film o lidských slabostech a hříchách, kterých je určitě více než pohádkových 7, E. Burstyn by zasloužila víc než jen oscara a Aronofsky je geniální.

Plán 9 (1959)

Plan 9 dodává slovu kokotina úplně nový rozměr.

Stíny a mlha (1991)

Název díla skvěle celý film vystihuje, režie je na Allena silně nadprůměrná a komediální stránka je nevýrazná, což je nejspíš dobře. Podle mě se tenhle vejde do 5 nej Woodyho filmů.

Stepfordské paničky (2004)

Ze začátku se film tvářil celkem dobře a byl lehce stravitelný ale jak se příběh přibližoval k závěrečné scéně, bylo to čím dál horší. Tenhle film měl na víc než jen na slaboučké tři *.

Muž bolestné víry (1992) (TV film)

Až na válečné a "somálské" záběry opravdu nesnesitelné a nestravitelné.

Seber prachy a zmiz (1969)

Nesmál jsem se úpně všemu, možná právě naopak, ale i tak to byl hrozně chytlavej film. První housle tady hrál na film originální vyprávěčský styl, který nám postavu přiblíží pomocí vypravěče a především komentářů některých hrdinových blízkých. Mimochodem nechápu, jak k sobě Woody může vždy najít tak pěknou hereckou partnerku...

Terminál (2004)

Vcelku zajímavý nápad, hudba od dokonalého Williamse, ale až hrozně moc vad a chyb. Spoust věcí je nedomyšlených nebo nedodělaných a vůbec celá Spielbergova režie se mi k tomuhle filmu moc nehodí, i když samozřejmě několik pěkných scén tu je, nevydá to na celý film. Navíc pro mě až příliš trestuhodně nevyužitý potenciál prostředí letiště.

Úpis (2005)

Úžasné audiovizuální zpracování lehce trumfne chabý děj a místy otřesné digitalní efekty, ale to vše jen potvrdí celkem stylovou béčkovost tohodle filmu.

Battle Royale (2000)

Braková superstylovka s úžasným námětem. Tahle asijská jízda zapůsobí na každého a já se už nemůžu dočkat další projekce a určitě nebude jen jedna.