Náměstí Spasitele (2006)

Ošklivý filmeček o slabých a dementních lidech, kteří se nedokáží ze svých sraček vyhrabat sami a tak volí cestu sebevraždy. Režisér nám dávkuje jeden rádoby děsivější a smutnější záběr za druhým, kde nelze než zaplakat nad smutným osudem těchto lidí. Někteří diváci ale nepláčou nýbrž nadávají, proč na něco takového, jako je tenhle film vůbec lezli... Tohle za srdce prostě některé nechytne.

Znamení (2002)

Neskutečné perfektní režie, podmanivé vizuální zpracování a sakra úžasná hudba. Téma filmu je skvělé tzn. námět - důležité je že se celá invaze se odehrává v minimalistickém duchu, soustředíme se na Gibsonovu rodinu, nevíme jak vypadá celková situace jinde ani sami hrdinové celý svět nespasí, tak jako v Dnu nezávislosti, ale jde jen o přežití téhle čtyřčlenné rodiny. Zajímavá a nejspíš prospěšná je také absence ženského elementu. Čeho naopak přebívá, to jsou náboženské kecy, kterých Mel za film namele fakt přesmíru. Ale k pojmu "dokonalý film" nemá tenhle snímek daleko.

Banáni (1971)

Úvodní scéna silně připomínala Monty Pythony ale nakonec se všechno zvrhlo v klasické Allenovo povídkové dílo. A povedlo se, najde se tu spousta nezapomenutelných momentů - všechno jednoduchoučké gagy. Mimochodem Sly fakt hustej.

Škola superhrdinů (2005)

Skvěle debilní film, který si (možná) dělá srandu sám ze sebe. Postavy tady chrlí jednu trapnější ale zároveň vtipnější hlášku za druhou - v tomhle suverénně vévodí Kurt Russell.

Scary Movie 4 (2006)

Sakra blbej film a fakt bez humoru. Směju se debilnímu, černýmu, infantilními, úchylnýmu i grotesknímu a situačnímu humoru ale tomuhle fakt ne. V tomhle filmu se někdo praštil do hlavy asi osmadvacetkrát ale k podobným úrazům ve trojce se to komičností absolutně nepřiblížilo. Charlie Sheen dělá hodně a jeho absence v hlavní roli je znát ale aby to zabilo celej film, to ne. Chyba bude někde jinde...

V kůži Johna Malkoviche (1999)

Když se scénáře chopí někdo jako Charlie Kaufman, tak i po několika maličkých nedostatků ze strany režije vznikne sakra dobrý film. Obsazení brilantní - Cusackovi opravdu fandíte a Diaz hraje nejlépe jak ji znám.

Jackass 2 (2006)

Hodně hustej mix všeho úchylnýho co se do filmu jen tak nedostane. Těch pět hvězd je dost relativních ale když je něco neobvyklý a ujetéhý jako tohle...

My Fair Lady (1964)

Ze začátku hůř stravitelné kvůli mojí nechuti k muzikálům časem se ale film ukázal jako klasika se vším všudy a našly se i parádní momenty.

Hokejový zázrak (2004)

Hokej je super hra, z amerického úhlu pohledu ale už míň a to že se v USA musí natočit film o všem co ve sportu náhodou vyhráli mě vážně vytáčí. Zrovna o hokejových zápasech našich hokejistů by se daly natočit mračna filmů. Doufám že na to jednou dojde.

Životní zápas (2005)

Dost debilní film plný patosu a nažehlených fotbalistů, kterému nesežerete jediný dialog. Celou dobu jsem pochopitelně fandil Angličanům a vzpomínal na ten náš jediný úspěšný zápas na MS 2006.