Kleopatra (1963)

Spektakulárna podívaná, ktorá na dnešné peniaze zožrala cez 300 mega a hravo tromfne výpravnosť väčšiny mega-projektov súčasnosti. Tie prachy sú vidieť v každom zábere, na každom kostýme, stavbe, šperkoch či monštruóznych kulisách. Scéna Kleopatrinho príchodu do Ríma perfektne dokumentuje jedinečnosť a neopakovateľnosť tejto snímky, ktorá v HD na Bluray disku vyzerá absolútne fenomenálne.

Zabiják Joe (2011)

Friedkinov návrat do formy skrz slizkého McConaugheyho, ufúľaných redneckov a Ginu "KFC" Gershon.

Barva peněz (1986)

Zručne zrežírovaný osemdesiatkový popcorn, ale totálne bez duše. Tom Cruise je špeciálne v tomto filme tak otravný, že by si zaslúžil zopár otcovských rán od Newmana priamo na ten jeho večne vysmiaty chrup.

Cosmopolis (2012)

Prekvapivo slušne zahraná Pattinsonova postava dekonštruuje kapitalistické pravdy velikánov ako Gordon Gekko a Patrick Bateman v Cronenbergovej sabotérskej exhibícii za desiatky miliónov dolárov. Podstatne zaujímavejšie ako film samotný však bolo sledovať ho v multiplexe medzi fanynkami Twilightu a randiacimi zaľúbencami. Od Lynchovho Inland Empire som nezažil tak rýchlo vyľudňujúcu sa kinosálu.

Saló aneb 120 dnů sodomy (1975) odpad!

Takéto samoúčelné úchylárny, kde sa to hemží chlpatými pornohercami, to snáď nejde brať vážne. Ani kilá hovien a homo-sadistické výjavy ma nejak výrazne neznechutili, skôr nudili. Dnes, takmer 40 rokov po, je Saló vyčpelým bezobsažným balastom. Fašistické perverzie preskúmal omnoho lepšie Visconti v Súmraku bohov.

Batman (1966)

Adam West, ktorý v civile vyzerá jak komparzista zo seriálu Dallas a v bat-úbore jak idiot, tu mláti päsťou do gumeného žraloka a má hlboko sofistikované monológy hodné shakespearovského herca. Totálna prča!

Divoši (2012)

Slick and trippy vizuál jak od Tonyho Scotta (especially Man on Fire a Domino) skrotil podivný mix telenovely s gangsterkou v scenári do najzábavnejšieho filmu Olivera Stonea od Any Given Sunday. Cool, but still not Natural Born Killers or U-Turn cool. Nikoho asi neprekvapí, že starí pardáli (Salma, Benicio, Travolta) nekompromisne valcujú ústredné herecké trio, ktoré vypadá a hrá jak z katalógu od Matella.

Ponorka (1981)

Prenikavý zvuk ASDIC sonaru a zábery na Prochnowa, ktorý je aj s posádkou úplne v prdeli. Šialenosť.

Žoldnéř (1968)

Franco Nero kropí mexikáncov guľometom a frajersky škrtá zápalky zloduchom o zuby a ženským o kozy. Proste bad-ass. Giovanna Ralli je kosť a magor Jack Palance sa furt prežehnáva a pokojne nacpe chlapíkovi granát do držky... Corbucciho westerny nie sú tak epické jak leoneovky, ale majú viac humoru a rýchlejší spád.

Vega$ (1978) (seriál)

Robert Urich tu hrá súkromné očko, niečo na štýl Magnuma (tiež jazdí na nablýskanej káre a točia sa okolo neho samé roštenky) a robí reklamu hazardu vo Vegas. Devízou sú dynamické naháňačky áut a keďže Urich je prakticky neustále v kolotoči gamblerov, pasákov a striptérok, dá sa na to pozerať.