Nahota na prodej (1993)

"Stap, ju fakers! Co to děláte s máj biznis pártner?" Frajerský Vaculík si zapaľuje jednu od druhej, Krampol rozdáva kopačky á la Norris a cigoši mrdajú do výfukov. Nesmie chýbať záverečný masaker ako vystrihnutý z amerického video-béčka: samopaly, litre krvi, granáty. To ma poser. Porevolučná debilita jak hrom.

Hated: GG Allin & the Murder Junkies (1993)

Odzbrojujúci dokument o prvom a poslednom punkovom teroristovi. Sex, drogy a rokenrol v tej najextrémnejšej podobe. Film samotný trvá cca 50 minút a je vcelku solídny. Medzi bonusmi DVD-čka (prvej edície, nie tej špeciálnej) je však zhruba hodinový záznam z koncertu v New Yorku (plus následného besnenia v uliciach), ktorý dokumentuje posledné chvíle legendárneho zmrda pred smrťou. A to je teprve inferno!

Taxikáři (1983)

Bláznivá 80's prča podfarbená scarfaceovskými vypalovačkami od Morodera. Nechýbajú plameňomety, Bruce Lee, zvučka Mission Impossible plus nejaké tie odhalené kozy. A hlášky. Bomba, toto fakt môžem.

Poldové (2010)

Ani som to nedopozeral. Ultimátny trapas. Ešte horšie ako Zack a Miri. Smith je v hajzli.

Šílený Cecil (2000)

Waters si robí prdel z Hollywoodu, z indie scény, zo seba samého. A opäť je okúzľujúco nechutný, úchylný a hlavne mega-vtipný. "Do you know why I became a pornostar? When I was ten years old, my entire family fucked me under the christamas tree. Jingle balls, jingle balls - my stupid brother started singing."

Upíři (1998)

James Woods ako über-hyper-macho-cooler-killer, Sherryl Lee čoby sexy buchta, dostávajúca na držku a Baldwin v úlohe šitej na telo Michaelovi Madsenovi? Jedným slovom: nádhera.

Útěk z L.A. (1996)

Pokračovanie osudov Snakea Plisskena drví všetko, s čím za posledných dvadsať rokov Carpenter vyrukoval. Útek z New Yorku bol temný a depresívny, zato v L.A. sa hláškuje na každom rohu, hádže na kôš ako o život (bez úvodzoviek), lieta na rogale a umiera rukou školákov vyzbrojených automatmi. Kurt je nehorázny macher a keď spolu s Fondom rošťácky surfujú na vlne tsunami, dostáva výraz "cool" úplne novú dimenziu.

Deadly Weapons (1974)

Majestátny hrudník Chesty Morgan v hlavnej úlohe mizerne nakrútenej kriminálky je zárukou štandartne úchylnej zábavy, na akú sú dnes zvedaví najmä fajnšmekri objavujúci zákutia grindhouse cinema.

Speed Racer (2008)

Náruživá obžaloba kapitalizmu, prezentovaná ako digitálne obžerstvo prvej kategórie, ktoré široké publikum snáď ani nechce doceniť. Zmysel pre detail dohnaný do extrému s ambíciou obcovať s divákom cez naleštený vizuál. Ani rafinovaný product placement neuberá tejto podvratnej pecke na údernosti.