Krvavý příliv (1995)

Nikdy som nebol veľkým fanúšikom amerických filmov z námorného prostredia a Crimson Tide tiež nieje výnimkou. Film zaujal najmä zaujímavým námetom, dobrým hereckým obsadením a geniálnou hudbou od Zimmera. Pre mňa priemerný thriller z ktorého až príliš cítiť tú americkú hrdosť.

Love (2011)

Nikdy som nebol veľkým fanúšikom česko-slovenskej kinematografie, ale tento film ma dosť prekvapil. Výborný príbeh s tiež veľmi dobrými hereckými výkonmi. Tento film rozhodne označím ako jeden z naších najlepších, aký som doposiaľ videl.

Království ohně (2002)

Podpriemerný film od ktorého som očakával rozhodne viac. Príbeh chabý a až príliš nereálneho chovania postáv a ten koniec, kedy Bale zabije obyčajnou harpúnou najväčšieho draka bol už dosť pritiahnutý za vlasy. Námet bol zaujímavý, no o to horšie spracovaný. Chcelo to lepšieho režiséra a takisto aj scenáristu. Po vizuálnej a aj zvukovej stránke to tiež nebola výhra. Film nezachránila ani hviezdna trojica Bale, McConaughey, Butler. Pre mňa jednorazová záležitosť.

Twilight sága: Nový měsíc (2009)

Opäť film o ničom. Ešte slabšie pokračovanie, akým bola biedna jednotka. Chabý dej a o hereckých výkonoch ani nehovorím. A ten záver to cele spečatil. Pre mladšie diváčky to musí byť určite veľký zážitok, ale ja sa tomuto už budem veľkým oblúkom radšej vyhýbať. /40%/

Stmívání (2008)

Film skôr určený pre mladšie a hlavne ženské publikum. Pozrel som si to hlavne zo zvedavosti. Zo začiatku to vypadalo celkom sľubne, ale potom sa z toho stala iba ďalšia romantická slátanina. Herecké obsadenie mi tiež dosť vadilo a nechápem, čo každý na tom Pattinsonovi vidí, podľa mňa strašný herec a tiež aj dosť nesympatický. Film to mohol byť dobrý, len to chcelo spracovať trochu inak. Síce knižnú predlohu som nečítal a ani nikdy nebudem, ale toto ma veľmi nezaujalo. /55%/

Za branou (2010) (seriál)

Videné 3 časti, ale stačilo. Už dlho som sa tak nenudil, strata času tento seriál. Nápad možno dobrý, no prevedenie o to horšie.

Drsnej Shaft (2000)

Zo začiatku to vypadalo na zaujímavý krimi, s veľmi dobrou zápletkou, ale potom to už išlo z kopca. Film sa už netočil okolo vraha obete, ale skôr o bande mexického bosa, čo pre mňa bolo dosť nezaujímavé. Chovanie postav bolo tiež nie veľmi reálne, najmä postava Jacksona, ktorá mi vyslovene v tomto filme vadila a celkovo jeho ako herca tiež veľmi nemusím. Spracovanie bolo tiež dosť amatérske a tak debilnú hudbu som pri sledovaní filmu už dlho nepočul. Film som si pozrel hlavne kvôli Baleovi, ktorý dostal vo filme minimum priestoru, ale svoje si odohral na výbornú a tieto role šialencov a vrahov sa mu najviac hodia.

Elysium (2013)

Technický veľmi dobre prepracovaný film so zaujímavým príbehom, ale aj s množstvom klišé. Nie som veľkým fanúšikom týchto apokalyptických filmov, pretože všetky mi prídu rovnaké. Herecký je film obsadený dobre, hlavne Damon zvládol svoju úlohu dosť presvedčivo. Záver filmu ma dosť sklamal i keď celý film je dosť predvídateľný a niečo podobné som očakával.

Jumper (2008)

Myšlienka bola dobrá, ale spracovanie nič moc. Film je postavený na digitálnych efektoch, bez zaujímavého príbehu. Navyše herecké výkony boli tiež dosť slabé. Pre mňa priemerná sci-fi oddychovka, inak sa ani tento film brať nedá.

Warrior (2011)

Veľmi pútavý a emotívny film, ktorý si žiadny fanúšik tohto športu nesmie nechať ujsť. Veľmi slušná športová dráma s výbornými hereckými výkonmi, najmä ten Hardyho je ozdobou filmu. Taktiež veľmi dobré zahrané bojové scény a typický Hollywoodský happy end ma dostal. Na druhej strane má to dosť pomalé tempo, ktoré sa rozbehne až niekedy v polovici filmu a tá stopáž tomu tiež nepomohla. Dej je dosť jednoduchý a predvídateľný a v ničom neprekvapí. Ale v rámci žánru ho hodnotím, ako jeden z najlepších filmov posledných rokov. Oplatí sa pozrieť.