• Hudební

Mrtvá nevěsta Tima Burtona (2005)

Perfektní, ba i bezchybné zpracování, které ale není originální. Humor a lehkost bohužel dost často zabíjí momenty, ve kterých se nic neděje a divák začíná zívat.

Bejvalek se nezbavíš (2009) odpad!

Silně nesympatická ústřední dvojice, téměř až odpudivá. A jejich "herecké" výkony rovněž. Další trapná zbytečnost o ničem.

Roming (2007)

Křečovitý humor ani vybrané herecké obsazení nezachrání. Opravdu trapná obrázková fraška.

Láska rohatá (2009) (TV film)

Naprosto nudná pohádka, s absencí děje. Tedy, děj tam byl, ale vystačil by tak na 5 minut filmu. Možná jpo sestříhání ako večerníček by to mohlo uspět. Naprosto trapná Bohdalová a Táborský, jediný, kdo to čestně zachraňoval byl Mádl a s oběma přivřenýma očima nevšedně krásná Pauhofová.

Prázdniny v Římě (1953)

Příjemný romantický film. Naprosto okouzlující a odzbrojující Audrey Hepburn, inteligentní humor, majestátní reálie Říma. Nepoznal bych, že tento film byl natočen už začátkem padesátých let.

Adam (2009)

Křehký příběh o moderním Malém princi, který se nedokáže sám v současném světě zorientovat, ale přesto dovede rozdávat všem kolem sebe sílu a naději. Slibný začátek filmu se mění místy v průměrný popis duševně nemocného člověka, konec to však zase vynahradí. Naštěstí příběh nekončí tak smutně jako knížka o malém princi, jen ukazuje, že život pokračuje dál a kde něco končí, tam i něco jiného začíná. "Táta mi vždycky říkal, že jsem jako ten Malý princ, ale po tom, co jsem poznala Adama, zjistila jsem, že jsem byla ten pilot."

Šifra mistra Leonarda (2006)

Ukázkový akční film, kde se něco děje už od prvních okamžiků až do konce, divák si neoddechne. Navíc tajuplné téma Ježíše opravdu láká. Pozor, kniha je ale napínavější!

Kdopak by se vlka bál (2008)

Moc příjemný film o světě a problémech dospělých z pohledu malé holčičky. Nejkrásnější jsou scénky s dětmi, které naštěstí nepůsobivé trapně jako v naprosté většině dnešních rodinných filmů, kde hrají dětští herci. Bez váhání bych tento film zařadil mezi to nejlepší, co v posledních letech u nás vzniklo. A z dětských filmů je to rozhodně nejlepší snímek za posledních dvacet let.

Miluji tě k sežrání (2005)

Průměrná americká romantická komedie. Kromě několika vyloženě trapných scének ještě koukatelná.

Postřižiny (1980)

Poetický film, ve kterém se Menzelovi podařilo zachytit původní atmosféru Hrabalova textu na výbornou. I hercům se skvěle podařilo ztělesnit osobité figurky z Nymburka. Ale pět bodů dávám Hrabalově textu, film je prostě o něco slabší.