Transcendence (2014)

Wally Pfister je režisérskym nováčikom a tie začiatočnícke chyby (zatiaľ nevie vygradovať napätie ako jeho veľký majster Nolan, a tiež nedokáže namotivovať hercov k stopercentným výkonom) som mu ochotný odpustiť. Rovnako sa dá prižmúriť oko aj nad slabým scenárom. Ale ten námet! To filozofovanie nad rozumnou autoritou, ktorá všetko riadi. To mrazenie na chrbte pri niektorých experimentoch. Tieto veci sa mi páčili a zanechali vo mne dobrý dojem.

Čtyři svatby a jeden pohřeb (1994)

Na Štyri svadby a jeden pohreb som sa chystal veľmi dlho. Nebol som si istý, čo mám čakať, preto ma pozitívne prekvapilo, že romantika bola trochu v úzadí a veľký priestor dostal geniálny anglický humor. Príbeh partie dobrých priateľov bol krásny a trpký zároveň! Presne ako život sám...

Logorama (2009)

Logorama je skvelá animovaná zábavka plná originálnych situácií vznikajúcich kombináciou obrovského množstva najrôznejších značiek. Páčil sa mi aj jednoduchý príbeh, naháňačka šialeného zločinca Ronalda McDonalda a reflexia súčasnej doby. Raz sa možno v tom mori konzumu skutočne utopíme.

Bronson (2008)

Vizuálne originálny, hudobne geniálny a obsahovo chladný obraz notorického chuligána Charlesa Bronsona. Počas sledovania netradičného životopisu mi hlavou vírilo viacero otázok. Túžil som sa dozvedieť aj o príčinách konania tohto väzňa na plný úväzok. Refn však akoby sa bál ísť do väčšej hĺbky. Nevadí, aj tak som rád, že som film videl. Len samotný herecký výkon Toma Hardyho za to určite stojí.

Všechny moje děti (2013)

Všetky moje deti sú náročným dokumentárnym filmom a človeku sa naň pozerá ťažko. Ale toto je konkrétna pomoc blížnym v celej svojej nahote, toto sú priame skutky lásky voči núdznym. Všetky ďalšie slová sú asi zbytočné...

LEGO® příběh (2014)

K tomuto projektu som pristupoval skepticky a preto je pre mňa LEGO Príbeh veľkým prekvapením. Trailery navodzovali dojem, že film chce obsiahnuť všetko od výmyslu sveta. On aj všetko od výmyslu sveta obsahuje, ale veľmi inteligentne, s obrovským šarmom, rozumným nadhľadom a skvelým humorom, pričom rešpektuje tradície najlepšej hračky na svete. Film poriadne nakladá americkým komixovým superhrdinom, Abrahamovi Lincolnovi, Gandalfovi, Dumbledoreovi a Shaqovi O´Nealovi. Na sucho neodídu ani motivačné plagáty s mačkou. LEGO Príbeh je tak výbornou zábavou nielen pre najmenších.

300: Vzestup říše (2014)

Zack Snyder dokázal v prvom filme majstrovsky skombinovať pátos a audiovizuálne radovánky, zatiaľ čo Noam Murro v oboch prípadoch vysoko prestrelil. Ako film na jedno pozretie, ktorý vám vybije z hlavy starosti náročného dňa, je to ideálne. Mohlo to však byť niečím vyberanejším, pretože jednotlivé bitky grécko-perzských vojen sa veľmi dobre dopĺňajú a tvoria tak zaujímavý historický rámec. Je mi to ľúto aj z toho dôvodu, že Murro mal vo svojej hereckej družine silný tromf v podobe Evy Green a jej dvoch ratolestí.

Jimmy Kimmel Live! (2003) (pořad)

Jimmy Kimmel už dlhé roky zabáva ľudí vo svojej show a páči sa mi, že sa ju vždy snaží niečim obohatiť. Okrem zaujímavých a vtipných rozhovorov tak môžeme vidieť aj nápadité scénky, rôzne falošné reklamy, či neustále podpichovanie medzi Kimmelom a Mattom Damonom. Najväčšiu porciu originálneho humoru prinášajú Guillermove rozhovory s hviezdami na červenom koberci, pretože tento Mexičan je spolu so svojou fľaškou tequily ťažko nad vecou!

Fantastický pan Lišák (2009)

Aké nádherné stvorenia sú tie líšky! Anderson vytvoril príjemný a roztomilý film, do ktorého zakomponoval svoje originálne nápady, výbornú hudbu Alexandrea Desplata a osobitý zmysel pre humor. Najväčšou prednosťou tohto dielka je to, že má obrovské srdce (scéna s vlkom je jednoducho krásna). Ústredná myšlienka by mohla byť mottom Wesovho životopisu. Byť iný, neznamená byť slabý alebo menejcenný. Byť iný, v podstate môže znamenať fantastický. Záleží od uhla pohľadu.

Kokosy na sněhu (1993)

Príbeh Kokosov na snehu dostal nový rozmer v roku 2014 počas zimných olympijských hier v Soči, keď člen posádky jamajského dvojbobu Winston Watts pobozkal pred jazdou vajce... Okrem viacero vtipných momentov ponúka tento film aj jednu zaujímavú myšlienku. Akokoľvek bláznivé sny snívame, nebojme sa ich uskutočňovať. Niekedy sa to nepodarí, inokedy zase hej a sny sa stanú skutočnosťou.