Vessel (2012)

Solidní kraťas s povedeným miminkem.

Digging Up the Marrow (2014)

Nezajímavej fake dokument od fanoušků pro fanoušky. Bohužel ta dětskost a naivita protíná každou scénu filmu, navíc Adam Green neni zrovna dobrej herec. Co je na filmu nejhorší je to že se zároveň hrozně snaží aby vypadal real, ale někdy udělá naprosto ujetej vtípek a z filmu je rázem totální parodie. V cameo roličkách Kane Hodder bez make-upu nebo Tom Holland s Mickem Garrisem. Hvězdu dávám za jednu z posledních scén kdy se monstra naserou a konečně se ukážou.

Mission: Impossible - Národ grázlů (2015)

Nejlepším dílem série zůstává pořád čtyřka každopádně z MI už je sázka na jistotu neboť horko těžko během roku vyjde lepší akční film. Nenudil jsem se ani vteřinu. A rejža po Jacku Reacherovi dokazuje že umí natočit honičku s autama/motorkama (až na to šíleně rotující BMW :))

Hidden (2015)

Objektivně je to spíš na tři ale film je tak depresivní že se to projevilo i na mojí náladě což značí že to asi uplnej průměr nebyl. Důkaz, že i filmy co se snaží držet rozpočet nízko a snaží se omezit počet lokací můžou bejt dobrý. První půlka filmu je jak už zde bylo řečeno komornější a malá holka vás bude zřejmě maličko srát, potom se však neštastnou náhodou ugriluje jídelní stůl a přijdou na návštěvu BREATHERS a tam se film nakopne. Osobně mi vůbec nesedla scéna vytahování komínem což bude pro klaustrofobiky maličkej mínus :)) Obsazení slušný. Každopádně po filmu vám nebude veselo.

San Andreas (2015) odpad!

Strašný už od první minuty. Úvodní pád auta který se kutálí jak kdyby člověk čuměl spíš na Speed Racera a následná scéna záchrany kdy auto visí zaseknutý na skále a pomalu klouže dolů a Rock tam bezstarostně slítne helikoptérou která dělá vítr jak prase, to vás jen předpřipraví na hroznou jízdu která následuje. Totální kulometná palba klišé, hrdinskejch záběrů, posledních pohledů před smrtí, drsnejch hlášek typu JDEME SI PRO NAŠÍ DCERU, postav který přežijou uplně vše a korunu tomu dává komediální vsuvka malýho bráchy Kripla z Hry o trůny, kterej je tam všechny se svojí turistickou knížkou zachrání, jinak by totiž netrefili ani do obchodu s elektronikou, a to si nedělám prdel. Dejte si radši 6 let starý 2012 od Emmericha což je stokrát lepší než tahle hovadina.

Země zítřka (2015)

Sci-fi jak z 50. let natočený moderní formou. Bohužel je to dětinský jak prase.

Blue Ruin (2013)

Klasicky pomalý indie s velice dobrou kamerou. Bohužel na to jak je film dlouhej se v něm skoro nic nestane a úvodních 20 minut je tak nejzajímavějších. V jedný z rolí vyžranec Buzz ze Sám doma :)

Turbo Kid (2015)

Hyperkrvavej hodinu a půl dlouhej synthwave klip. Jako u nedávnýho The Editor musim vytknout filmu to, že se až moc snaží o humor a místama to vyzní dost trapně (nemyslim osmdesátkový absurdnosti). První půlhodinku musíte přetrpět ale od souboje v bazénu se to krásně rozjede. Masky, kostýmy i různý plastový a železný sračičky okolo jsou naprosto super, prostředí mohlo bejt trochu víc pustší, neboť většina filmu je natočená snad někde v kamenolomu. Kdo pro tyhle šílenosti nemá cit tak tutově půjde do odpadu ale myslim že v tomhle případě je lepší se tomu hned vyhnout. P.S. to je pro vás Michael Ironside vážně jen TEN HEREC Z EXTRATERRESTRIAL? Jste se posrali ne :) P.S.2. doporučuju obstarat si soundtrack od Le Matos, je to špička

Střihač (2014)

Nebejt tý komediální stránky tak jdu na pět protože jako pocta starejm italům je to super a aspoň trochu vážná tvář by tomu jen prospěla, humor mi totiž nepřišel zrovna povedenej. Vizuální stránka super. O hercích se zde moc mluvit nedá jelikož je film přecpanej záměrným přehráváním, srala mě snad jen Paz de la Huerta což je zrůdná antiherečka jak svině (tragický Nurse 3D mi dává za pravdu). Co je však na tomhle filmu nejlepší je hudba která obsahuje větší či menší jména současnýho synthwave žánru, ať už jde o Carpenter Brut nebo Vercetti Technicolor. Za to hvězda navíc.