ヴァーサス (2000)

Ukázkovej příklad toho jak z nízkorozpočtovýho filmu vytěžit maximum zábavy, klasicky po japonsku. Obsahově jednoduchá řežba mezi pár lidma, yakuzou a zombíkama v lese kterej oživuje mrtvý, ale s tučnou vrstvou stylu, ty kamerový nájezdy alá Michael Bay byly naprosto super. Obsazení je perfektní a všemu kraluje hlavně yakuza v kvádru kterej je jak ztělesnění ujetýho ducha tohohle filmu. Akce samozřejmě nedává moc smysl ale postřílí zde asi 100 zombíků za použití tak miliardy nábojů a hlavně tomu nechybí nadhled a humor, takže většina zabití je celkem kreativních, a ještě ke všemu mrtvý zombie občas bezdůvodně hoří což ve filmu není nikdy vysvětleno :)) A k tomu všemu hraje skoro až videoherní soundtrack. K dokonalosti tomu chybí hodně ale je vždy fajn koukat na něco co byla očividně prdel natáčet, člověk si to hned taky užije víc.

Bad City (2022)

Je to spíš taková televizní kriminálka s nádechem 80s, postavy jsou sice klasický karikatury, ale většinou jsou sympatický, a děj na Japonce není kdovíjak komplikovanej, respektive neni bordel ve jménech a v tom kdo je kdo. Film samozřejmě táhne legendární Hitoshi Ozawa a musim říct že to co zde zvládl bez kaskadéra v 60 letech by mu záviděl kdejakej dvacátník. Což mě přivádí k bitkám, který sice nepřekypujou stylem, ale vynahrazujou si to určitou mírou realismu - postavy zakopávaj, padaj, dochází jim dech, tahaj se za oblečení atd., přišlo mi že takhle syrově by to asi v reálu vypadalo, a osobně mi to přijde ok. I přes lehce nafouknutou stopáž jsem se nenudil, i když bych několik minut využil trochu zajímavěji, třeba k pořádnýmu budování záporáků.

Becky je zpět (2023)

První díl byla nečekaně zábavná kravinka, tohle je ovšem megaprůser. Tvůrci vůbec nerozuměli tomu co jedničku dělalo dobrou, tohle se tváří rádoby cool a po většinu filmu mi z toho bylo trapně. "Záporáci" jsou k smíchu, "humor" k smíchu bohužel není, zabití jsou naprosto o ničem. Kdyby navíc ve scénáři nebylo nelogičností jak nasráno tak film trvá tak 20 minut. Závěr už naprostá debilita. Lulu se snaží ale přál bych jí lepší projekty než tohle.

God Is a Bullet (2023)

Je to podivnej slepenec scén co si s realitou moc neláme hlavu, ale ta seriozní ujetost mě na tom právě asi bavila. Má to takovou zvláštní atmosféru co drží pozornost i když se nic neděje a takový filmy mám rád. Kromě sympaticky nesympatických postav film táhne i super soundtrack (Maggot Brain!) a občasný překvapivě krvavý přestřelky kde se ustřeluje vše od nohou po hlavy. A Májka je super.

Kostlivec (2023)

Kingova povídka je hodně skromná co se týče obsahu takže neni divu že v tomhle filmu jí odvypráví v podstatě za 5 minut, zbytek filmu je však řemeslně slušně zvládnutá, i když stokrát viděná, variace na strašidlo z měchýře. Postavy jsou celkem sympatický, kupodivu i to dítě což se dnes už moc nevidí, a bubák je efektivní, takže napětí funguje. Myslim že zhruba před 10-12 lety by tenhle film měl větší dopad jelikož dnes už jsou lidi z hororů celkově unavený i když si to nechtěj přiznat, ale v porovnání s těma sračkama co se dnes točí je tohle kvalitka. Silnější 3.

Small Crimes (2017)

Jak už zde bylo několikrát řečeno, film má naprosto chaotickou výpravu a neobtěžuje se divákovi vysvětlit nic, tim pádem vzniká absolutní nezájem o to kam se příběh posunuje, zda hlavnímu hrdinovi fandit nebo ne a vůbec o čem to celý je. Nudil jsem se velice brzy a to i přes celkem solidní obsazení který to prostě neutáhne. Zklamání.

Boj (2007)

Ten plot twist vycucanej z prdele je naprostá šílenost, ale dávám aspoň hvězdu za scénu kde Statham mluví japonsky.

Sun Choke (2014) odpad!

Jsem si jistej že v tom někdo najde nějakej hlubší význam než to že je to naprostá kokotina.

Haunting of the Queen Mary (2023)

Takhle šílenej chaos jsem dlouho neviděl. Celou dobu jsem měl pocit že koukám tak na 4 filmy zároveň, a právě ta klipovitost a překombinovanost to celý zabíjí. Dějová linka z minulosti je nejlepší, má atmosféru a nevypadá uplně levně, jenže je neustále přerušovaná skákáním do přítomnosti kde se odehrává podprůměrná duchařina s nesympatickejma postavama a haluzní výpravou a která se nejlepšího herce (toho postiženýho) zbaví moc brzy. Tím se to taky úplně zbytečně natáhlo na neskutečný dvě hodiny stopáže a po 40 minutách jsem měl pocit že na to čumim dvakrát tak dlouho. Ukázkovej příklad toho že míň je někdy víc.

Polibek draka (2001)

Pohodový eurobéčko který nenudí, choreografie je v podstatě takovej Rkovej Chan kdy tomu nechybí nadhled a zábavnost čínský kaskadérský školy, příběh samozřejmě jedno velký klišé plný nesmyslů což vrcholí tim že tam Jet Li rozkope celou policejní stanici včetně divize karatistů a bez problému odejde, ale ten film od prvních minut dává jasně najevo že se reality moc nedrží. Pro lepší zážitek si doporučuju obstarat krevetový chipsy.