Meg 2: Příkop (2023) odpad!

Ještě větší sračka než první díl, k čemu je talentovanej režisér když jde zase o film studia? Samozřejmě co nejvíc nadržovat Číně, neukázat ani kapku krve a nezapomenout tam vrazit zase votravný dítě.

The Passenger (2023)

Slušnej rozjezd je záhy dojebán tím že se předtím zajímavá a tichá postava vraha rozmluví a zjišťujeme že se jedná o naprostýho blbečka s uplně nesmyslnou motivací, tedy i zápletkou filmu. Nelogičnosti se na sebe kupí s každou přibývající minutou a korunu tomu nasazuje konec plnej hysterickýho přehrávání a naivní pointa. Hvězdu dávám jen za solidní hudební doprovod a to že jsem se od srdce zasmál když hlavní hrdina vyprávěl o trauma z dětství.

Vražedný orgán (2017)

Taková nezáživná kombinace vojenskýho thrilleru od Toma Clancyho s dystopickou alternativní historií od Hidea Kojimy, ostatně to hlavní kolem čeho se příběh točí už člověk viděl v MGS:V nebo filmech jako Pontypool. Kámenem úrazu je tady to že tomu chybí to typicky japonský kouzlo, kromě animace a japonskýho dabingu to postrádá styl a je to jak koukat na nudnou západní produkci v převleku. Hlavní hrdina mi přišel hodně nevýraznej a né moc sympatickej ačkoliv to v podstatě hraje svou roli v příběhu. Zhruba po hodině už má člověk navíc plný zuby těch flegmatickejch řečí a proslovů všech zúčastněných. Vizuálně se na to dá koukat bez problému, usnout u toho bohužel taky.

Malum (2023)

Původní film mám rád a byl milý překvapení, nízkorozpočtovej nenápadnej film z jedný lokace kterej za málo peněz zvládl celkem dost. Tohle mělo peněz zřejmě víc, ale paradoxně je skoro ve všem horší. Snažili se s příběhem jít trochu víc do hloubky ale mně vyhovovalo to že v originálu nebylo až tak moc řečeno o tom co se děje a divák vše zjišťoval spolu s hlavní hrdinkou, strašení trpělivě budovali, jenže tohle až moc tlačí na pilu a ta zoufalá snaha za každou cenu udělat lekačku či strašidelnou scénu to prostě sráží. A když už jsme u hlavní hrdinky, ta herečka z originálu nebyla nic extra ale oproti tomu prknu tady byla na Oscara, nepomáhá tomu ani fakt že zde se chová jako naprostej debil. Vlastně všichni herci tady stáli za hovno a je to pěkná přehlídka amatérů. Dávám dvě hvězdy za dobrou hudbu a pár slušnejch praktickejch efektů, ale do budoucna zůstávám u původního filmu. Tohle nemuselo existovat.

The Gates (2023) odpad!

Viktoriánskou Anglii mám ve filmech rád, tuhle šílenost to ale nezachránilo. V podstatě se jedná o konverzační horor (kterej se nějakej magor rozhodl roztáhnout na 2 hodiny) kde parta nezajímavejch postav v dobovejch kostýmech tlachá o posmrtným životě zatímco se pohybujou v dobovým ekvivalentu lacinýho skladiště tentokrát maskovanýho za betonovej sklep/vězení. Zápletka jemně vykrádá starou Věznici s Aragornem což není jediný pojítko s Pánem prstenů neboť se zde filmařům podařilo do jedný z hlavních rolí obsadit i Gimliho v nepochybně jedný z nejhorších rolí jeho kariéry. Richard Brake se jako vždy snaží ale je využit málo, tipuju že ho měli na natáčení tak 2 dny. Sračka.

The Deep House (2021)

Natočeno je to hezky, bohužel pod originálním konceptem se skrývá podprůměrná duchařina která selhává v moment kdy se konečně něco začne dít. Že je to předvídatelný by mi ani tolik nevadilo, ale posledních 30 minut prostě vyznívá skoro až amatérsky a z rodinky vodníků už moc strach nejde. Moc tomu nepomáhá ani to že hlavní dvě postavy nejsou zrovna sympatický.

Baiohazado: Desuairando (2023)

Slabý stejně jako ten poslední animák. Záporák je směšnej, akce je málo, napětí neexistuje a ani to že dali celou partu dohromady nevyužili naplno. Nepomáhá tomu ani fakt že trochu popletli časovou linku a tak ačkoliv se film odehrává v současnosti tak Jill vypadá tak jako v roce 1998 zatímco ostatní postavy zestárly normálně. Aspoň že Leoš je zase sympaticky hláškující borec a ne to sterilní veganský hovno co teď pobíhá ve hrách.

Flash (2023)

Hnusný CGI a otravnej Ezra Miller z minulosti v jinak celkem zábavným komiksovým filmu co se sice brutálně přiživuje na nostalgii, ale viděl starýho Batmana rasit rusáky bylo prostě super. Multiverzum je něco co Marvel pro spoustu lidí totálně dojebal ale DC tim zatím kličkuje celkem úspěšně.

Bledé modré oko (2022)

Tenhle typ dobový kriminálky mám rád, bohužel tohle konkrétní dílo je až moc rutinní a nedokáže pořádně přitlačit na pilu. Hodně scén vyšumí do prázdna a zejména první polovině chybí jakákoliv údernost, naštěstí ke konci kdy přichází celkem nečekaný odhalení mě film trochu probral. Dudleyho herectví je zde hodně zvláštní a nemůžu se rozhodnout zda bylo dobrý nebo špatný. Což ovšem tak nějak shrnuje celej film.

Don't Tell a Soul (2020)

Slibnej námět je po pár minutách zničen tupým nelogickým chováním všech zúčastněných a bohužel se to až do konce už nezlepší. Přehrává zde skoro každej a zejména komiksově zlej brácha tomu podráží nohy dokonale. Závěrečná třetina už naprosto nesmyslná hloupost. Při sledování jsem si vzpomněl na Super Dark Times což byl film co z podobnýho námětu vytěžil mnohem víc.