World Trade Center (2006)

Čekal jsem tedy lepší film. Nicholas Cage hraje dobře do té doby než ho uvězní zříceniny WTC, právě od tohoto okamžiku je jeho role uvězněna stejně tak jako jeho herectví. Se vší úctou ke Cageovi (mám ho jako herce velice rád), ale v takovémto filmu vůbec nemusel hrát .... je z toho cítit moc Hollywood a atmosféra se tudíš ztratila do ztracena. Proto bych řekl že by tomuto snímku spíš slušeli neznámé tváře v hl. rolích. Ale amíci by to asi nepřežili bez nějakej tej star... je to hrdý národ a pro toho kdo je amíkem to musí být super film. Ale u mě to šlo jedním uchem sem a druhým ven. Stěží si za pár roků budu pamatovat o čem to bylo :)

Rocky Balboa (2006)

No tak v prvním případě se nejedná o žádný propadák. Sly dokázal skloubit starý styl, který ze sebe vyzařovaly předešlé díly s novým stylem - a to dost dokonale. Akorát se mi zdálo trochu toho tlachání moc, ale vlastně po těch rokách, co jsem na tohle čekal se to vyplatilo, závěrečná půlhodinka mě uspokojila naplno... Díky Slyi. Hodnotím pěti hvězdičkama, protože jsem fanoušek téhle super série a tenhle díl mě dokázal uspokojit .... je jasné že názory a hodnocení se budou hodně ale hodně lišit, už jen proto, že to budou hodnotit fanoušci rockyho a ti co se jen na to podívají s nutnosti.

Dracula (1992)

Úchvatné vele dílo, které je v novodobé době určitě tím nejlepším co kdy bylo o Drákulovi natočeno. Atmosferický příběh, ze kterého se nevyplatí vynechat jedinou minutu. Herci jsou se svými rolemi seznámeni a každý ví co má dělat a vše klape jak má...tak proč se bát a nedat plný počet???!!!!

Znamení (2002)

Znamení je podle mě nejlepší film M.N.Shyamalana ... ať si říká kdo chce co chce, ale je to tak. Naprosto mrazivá atmosféra mě posadila do křesla a nepustila ani na konci. Mel Gibson je opět perfektní a skvěle mu sekunduje Joaquin Phoenix...který si tak udělal skvělou cestu k hollywoodu.

Statečné srdce (1995)

Jeden z nejlepších historických filmů které kdy spatřili světlo světa, ne-li nejlepší...Mel Gibson zde dokázal převést na plátno super atmosféru, která graduje až k samotnému finiši a jeho herecký výkon je geniální - nejlepší jeho scény jsou kdy se pomstí vojákům za smrt své ženy a samozřejmě vynikající konec, po kterém mě běhá mráz po zádech ještě teď když si na něho vzpomenu ..... Svobodaaaaaaa...

Terminátor 3: Vzpoura strojů (2003)

Každopádně se nejedná o špatný film. Všichni na tohle pokračování dlouho čekali a proto musely být jasné dvě věci - T3 bude muset být hodně dobrý aby to nebyl propadák a taky všem bylo jasné že v žádném případě nepřekoná první a nebo druhý díl. Vše se tak také stalo - o propadák se nejednalo, třetí díl zůstáva očekávaně za dvojkou. Ale to, že se Arnold vrátil po X letech ke své nejlepší roli udělalo taky své. Nechci říkat že raději neměli točit T3, i když bych si sérii dokázal představit jen s T1 a T2... Ale tady jde o hodně - T3 otevřela cestu pro další díly, což je hodně, ale hodně znepokujující zpráva a aby toho nebylo málo tak se ještě bude točit miniseriál. I když je T3 kvalitní a hodnotím ho tak jak ho hodnotím, nemůžu si pomoct ale T3 se stává bránou do pekla a celou sérii podle mě pohřbí. 50% + Arnoldových 20% = 70%

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

James Cameron dokázal překonat svého prvního Terminátora a to skutku světovým, průlomovým (v efektech) dílkem, které se poprávu stává jak tady pode mnou golfista píše nejlepším akčním sci-fi. Doporučuju shlédnout prodlouženou verzi, stojí to za to.

Terminátor (1984)

Film který Arnieho posouvá na trůn Hollywoodských akčních hrdinů a film který rovněž inspiroval řadu jiných snímků, už jen z těchto dvou pohledů je dosti jasné že se nejedná o žádné béčko. Režie naprosto vynikající, hlavní hrdinové v čele s Michaelem Biehnem jsou naprosto úžasní, skvělá podívaná i po 22 letech.

Soumrak mrtvých (2004)

No tak tohle je klasika, která se časem stane kultem...možná teď ještě ne, ale za čas rozhodně ano. Vynikající komediální výkon od hlavního hrdiny Simona Pegga a suchý anglický humor dělají své a mě tenhle humor sakra sedí.

Země mrtvých (2005)

Po rychlých zombíkách z nového Úsvitu mrtvých, opět přicházejí ti pomalí, ploužící se nemtrví. Rozhodně se vedou spory o tom jestli je dobře, že zombie běhají a nebo ne, u mě teda jasně vítězí G.A.Romero, který v Land of the Dead dokázal dobře vykreslit Zemi obývanou z větší části zombíky. Což o to, že scénář je trošičku tupý, pan Romero si stál za svým a v této době mě opět dokázál přikovat k obrazovce a hltal jsem šoupájící se, rozpadávající se zombie. Jen tak dál - doufám že se nový seriál o zombie Romerovi vydaří, přeju mu to.