Rocky II (1979)

Opět výborné pokračování. Říká se, že do stejné vody nevstoupíš dvakrát. Rocky ano - stejný soupeř... Tentokrát oba vědí co od druhého očekávat. I když dvojka tak trošku kopíruje jedničku s několika rozdíly (Rocky je slavný a udělal si jméno, bude mít potomka). Opět to Rocky nemá lehké a musí pracovat kde se dá, tak přistoupí na nabídku odvety od Apolla. Rocky 2 je jedno z nejlepších pokračování této víc než úspěšné série a je to tak trochu odrazový můstek pro další díly. Nemluvě o tom, že v některých momentech dokáže diváka citově zmáčknout až musí zatlačit slzu :)

Smrtonosná zbraň 4 (1998)

Opět skvělý díl, sice už ne tak tradičně zábavný. Ale hlášky jsou tu pořád dobré.

Smrtonosná zbraň 3 (1992)

O trošičku horší než předchozí díly. Ale pořád je to výborná zábava. Na to že je to třetí pokračování, tak je to určitě nadprůměr.

Smrtonosná zbraň 2 (1989)

Skvělé pokračování. Richard Donner stvořil výbornou dvojici policajtů z Mela a Dannyho, kteří bez problémů utáhnou celý film jen na svých hláškách. Výborné pokračování.

Rambo: První krev (1982)

Další srdcovka na kterou nedám dopustit. Sylvester Stallone a jeho druhá nejlepší postava (hned po Rockym), která dala vzniknout dobré sérii. Příběh o válečném veteránovi je výborně umístěn do podmanivé přírody jednoho malého městečka obklopeného lesy a skálami. Scénář výborně plní svůj účel a akční složka na pozadí dramatu je podpořena trefným hudebním doprovodem a hereckými výkony.

Vetřelec (1979)

Ridley Scott vytvořil jeden z nejpůsobivějších sci-fi hororů. Vetřelec mi učaroval hutnou atmosférou, skvěle děj doplňující hudbou a bezchybným emzákem, jenž má ve světě filmu jen pramalou konkurenci (síly s ním může měřit snad jen predátor)...samozřejmě až výbornou a krásnou Sigourney Weaverovou. Tento snímek prostě nezestárne. 100%

Věc (1982)

Carpenterova klasika s vynikající atmosférou, hudbou a triky mě nenechávala chladným už jako malé děcko, kdy jsem měl poprvé tu čest seznámit se s tímto nepochybným kultem mezi sci-fi horory. Dnes tomu není jinak a pořád to má svoje kouzlo.

Ruka zabiják (1999)

Povedená hororová teenage komedie, kde mě mile překvapilo několik věcí: 1) povedené odkazy na Evil Dead 2, 2) Seth Green, který tady výborně hláškuje, 3) cameo Offspring na konci. V tomto filmu chyběla jen jedna věc, nebo spíš osoba a tou je Bruce Campbell. 70% hlavně za vtipné hlášky a smrti.

Resident Evil: Apokalypsa (2004)

Jednička byla dobrá, ale přenesení se z úlu do města zní docela lákavě, bohužel to ale moc tvůrcům nevyšlo. I když efekty jsou docela pěkná, příběh je hrozný a scénář taky. 50%