Svět zítřka (2004)

Sice výbuch co se týče tržeb, ale mě se to líbilo. Propracovaný svět, perfektní obsazení, dobrý triky. Škoda, že Conran nedostal po tomhle filmu další šanci. Vyčítat tomuhle filmu slabý příběh je štěkání na nesprávný strom. Naopak, tenhle příběh měl jasnou zápletku, výrazné hrdiny, stejně výrazného záporáka (i když vlastně neexistoval). Film o tom, že idea dokáže ničit, má li podporu nemyslící masy.

Red 2 (2013)

Pro mě zklamání. Po perfektní jedničce, jsem byl doopravdy natěšen. Willis je můj oblíbenec a ostatní herce mám taky rád. Nevím proč na mě tenhle film nezafungoval. Vůbec mě to nebavilo, ba dokonce mě sledování filmu docela otrávilo. Bylo mi vcelku úplně fuk co se na plátně děje. Je ale fakt, že herci jsou dobří a snaha byla, takže proto to nebyl úplný propadák. Proto ty dvě hvězdy, ale navíc to u mě nemá. 40 %.

Avengers (2012)

Tak co čekat od filmu podle komiksů? Asi to co nám zde předvedl Joss Whedon. Ač některé představitele komiksové partičky nemusím a ani jejich předlohy nepatří k mým oblíbeným (Renner, Johanssonová), dali se skousnout. Celkově celkem docela předvídatelný, ale rozhodně zábavný. A jestli mám u něčeho strávit 140 minut, tak u podobných filmů.

Dobrý den, paní Campbellová! (1968)

Co k tomuhle dodat? Snad jen díky stanici AMC, že uvádí takové klenoty. Obsazení tohoto filmu je geniální. Herci Savalas, Grant, Silvers a Leroy jsou velmi dobří a i přesto je ženská ekipa zcela převálcovala. Lollobrigida, Wintersová, Grantová, McCargová a dceruška Margolinová jsou perfektní. Je až s podivem, že válečné následky, podvod a lži šli zpracovat do perfektní komedie. Tenhle film byl pro mě úplně neznámý a jsem doopravdy rád, že jsem se k němu dostal. Melvina Franka je třeba pochválit nejen za režii, ale i za scénář k tomuto filmu. Gina Lollobrigida je v tomto filmu skvělá. 85 %.

Milenky v akci (2000) (TV film)

Film sledující zákulisí sjezdu Demokratické strany, který má nominovat demokratického kandidáta na prezidenta. V hlavní roli Tom Selleck a čtyři ženy (Nancy Travisová, Laura Linneyová, Teri Hatcherová a Faye Dunawayová) spojené s ním v minulosti i současnosti. Obsazení je dobré. Selleck podává standardní výkon (bez kníru vypadá dost blbě). Nejvíc mě překvapila Teri Hatcherová, která svou roli lobistky v Hollywoodu zvládla perfektně. Já to vidím na 65 procent. Je pravda, že z tohoto filmu stříká americký patriotismus na všechny strany, ale co čekáte od filmu ze zákulisí americké politiky. Zase tak hrozný to nebylo.

Dohoda je dohoda (2008)

Komedie to teda rovna moc není, ale film je to dobrej. Ústřední čtyřka Imelda Stauntonová, Gemma Artertonová, Mackenzie Crook a Colm Meaney film dělá velmi zajímavým. Další postavy moc prostoru nemají, ale herci v nich hrají dobře (Benton, Lewis, Sher). Gershfield točí skoro výhradně pro televizi, ale tenhle film zvládl dobře. Film mě doopravdy bavil a těch 80 % u mě má.

Šílený (1991)

Celkem ucházející film. Námět se mi líbil. Herecké obsazení bylo dobrý. Mankiewicz toho sice moc nenarežíroval, ale jako scénárista spolupracoval na dost filmech, aby takovouhle hříčku bez problémů zvládl. Je to taková typická komedie osmdesátých let. Herecky mě zaujali zejména Sammsová, Burr, Rasche, Rocket i Baker, ale John Candy byl nejlepší.

Las Vegas: Kasino (2003) (seriál)

Lehce přiblblej seriál z kasína v Las Vegas. Holky hezký, Duhamel ujde, ale bez Caana a poté Sellecka by to bylo tak maximálně na 2 hvězdy. Tyhle dva tomu dodali ještě jednu hvězdu. Epizody dost nevyrovnané. S ubíhajícím časem ztrácely díly na úrovni, ale průměrně to s pomocí dvou již jmenovaných matadorů těch 60 procent dá.

El Dorado (1966)

Dva klasici John Wayne a Robert Mitchum, kterým zdařile sekunduje Artur Hunnicutt a začínající James Caan. K tomu dvě krasavice Charlene Holtová a Michele Careyová. Obsazení velmi důstojné. Režijní práci Howarda Hawkse tento film velmi důstojně završuje (spolu s další spoluprací dua Hawks + Wayne - "Rio Lobo"). 85 procent.

Sledge Hammer, policajt s.r.o. (1986) (seriál)

Sledge Hammer je absolutní hovado. Nejradši ze všeho má svojí bouchačku, pak zase svojí bouchačku a nakonec zase svojí bouchačku. Co ten toho dokázal napáchat ve 20 minutách bylo někdy k nevydržení. Gagy byly brutální a s ničím se nepáraly. Nevím jestli by to bylo možný dnes natočit a vysílat zvláště když ABC v současnosti vlastní Disney. David Rasche je v tomhle seriálu absolutně úžasnej. Anne Marie Martinová mu ovšem zdařile sekunduje (po tomhle seriálu sekla s herectvím a věnovala se jen manželovi - Michael Crichton). 90 %.