Sabata (1969)

Film je zvláštní, žádnej klasickej spaghetti western. Divný postavy - tím nechci říct nezajímavý. Dobrý výkony všech - Bergera, Spally, Cantiho. Dobrej záporák v podání Franca Ressela. Všemu ale vévodí Lee Van Cleef. Bez něj by to bylo tak na 60 procent. On to vytáhnul na 80 procent.

Into the Badlands (2015) (seriál)

Je divný hodnotit po prvním díle, ale tenhle díl mě doopravdy zaujal. Vypadá to že svět má svoje pravidla, a to docela brutální. Všechno je laděné do pěkného komiksového stylu.Dobkin režírovat umí i když zatím znám spíš jeho komedie. Stephen Fung zvládá choreografii bojovek perfektně (bodejť by ne). Daniel Wu je velmi dobrej. S ničím se zde nemažou těším se na další díl. No zatím samé klady.

Živý terč (1993)

Film zcela zapadá do doby vzniku. Scénářem, režií i hlavním hrdinou. Je to labutí píseň 80-tých let. To ale neznamená, že by to bylo nějak hrozný. John Woo akční filmy točit umí a ví co může od herců chtít. JCVD je dobrej atlet, ale horší herec. Ovšem jeho role na něj nijak velké nároky nekladla, takže mu pěkně sedla. Na Yancy Butlerovou se tenkrát pěkně koukalo (no vlastně i dneska). Záporáci Vosloo s Henriksenem taky dobrý. Takže pro mě 75 %.

Wyatt Earp (1994)

Westerny mám rad. Herecké obsazení je taky dost kvalitní. Kasdan ale westerny neumí. Už Silverado mě zklamalo. Postavy v tomhle filmu mě moc nezaujaly. Earpové, Holliday, Mastersonové, Clantonové vše reálné postavy. Ale Kasdan je natočil tak nějak ploše a předvídatelně. Délka filmu mi ani nevadila, mám dlouhý westerny rád, ale tenhle to na víc než 65 % nedotáhnul.

Semtex Blues (1993)

Klady? Účast Kathleen Turnerové, Dennise Quaida a Jana Třísky. Jinak je to průměrná by skoro se dá říci spíše lehce podprůměrná komedie. Herbert Ross komedie točit uměl, obsazení bylo taky dobrý, ale celkově mě to teda nechytlo. Nevím proč, filmy z 80. a 90. let mám rád. Takže škoda.

Policie z New Orleans (1986)

Jim McBride spíš točil televizní seriály, ale tenhle film nebyl vůbec špatnej. Atmosféra dobrá, výkony hlavních hrdinů taky. Příběh uvěřitelný. Bavilo mě to. Elen Barkinová a Denis Quaid jsou moji oblíbení herci a v tomhle filmu se jim dařilo. Goodmanovi ostatně taky.

Rok nebezpečného života (1982)

Celkem pohoda, ale sem tam to na mě působilo jako nějaký romantický film. Což by asi nemělo. Peter Weir je pro mě docela nečitelný režisér. Tenhle film považuji ještě za jeden z jeho filmů, který mě i docela bavil (ale umí i lepší). Weir herce vybrat a vést umí, ale jeho filmy mě někdy docela zklamou. Tenhle je u mě lepším průměrem. 65 %.

Bounty (1984)

Nechápu to. Film je udělaný věrně, nezidealizovaně. Herci jsou dobří, jejich výkony odpovídají jejich umu. Výprava perfektní, všechno je zkrátka takové, jaké má být. Přesto film působí tak nějak divně. Jednotlivé díly skládačky jsou velmi pěkné, ale celek mě přesto tak trochu zklamal a proto jen 60 procent. Tak je to buď chyba režiséra Donaldsona, nebo moje (film jsem zkrátka nepochopil). Podle toho jak film dopadl v kinech bylo lidí jako já hodně.

Zkrocená hora (2005)

Dnes (7. 11. 2015) vysílaj na ČT2 dva filmy - tento hodnocený 79 % a "Zemi policajtů" hodnocenou 61 %. Tohle hodnocení je pro mě nepochopitelné. No ale zpět ke Zkrocené hoře. Pro mě to skoro nebylo ke koukání. Snažil se Lee tímhle filmem pohřbít western? Dobrý herci, pěkná krajina - blbej film. Nechápu to. Přitom Leeho Jízda s ďáblem byl skvělý western. Takže Lee western točit uměl. Vím že mu šlo spíše o psychologii hrdinů, ale tady to bylo přímo k neuvěření. Tenhle film se skoro nedal vydržet. 134 minut?? Už nikdy. 20% za tu krajinu a dobrej casting.

Země policajtů (1997)

Sylvester teda rozhodně není herec na divadelní prkna a shakespearovské role, ale jak vidno když mu najdou správný typ je to paráda. Dnes (7. 11. 2015) vysílaj na ČT2 dva filmy - tento hodnocený 61 % a Zkrocenou horu hodnocenou 79 %. Tohle hodnocení je pro mě nepochopitelné. No ale zpět k Zemi policajtů. Pohodovej film, uvěřitelný postavy. Perfektní obsazení. Skvělej Liotta, velmi dobrej Stallone. Ostatní se mi taky líbili. Už jsem tenhle film párkrát viděl a rozhodně se na něj znovu podívám. 85 %.