Chvění 4: Začátek legendy (2004)

No "Chvění 3" nebyla žádná sláva, takže jsem od tohoto filmu moc nečekal. No a vida jsem příjemně překvapen. Michael Gross pronáší celkem dobrý hlášky. Přesun v čase do dob Divokého západu filmu pomohl. Dalším překvapením je účast Billyho Draga. No a filmu to taky neškodí. Je to koukatelný.

Hvězdy zastavárny Jižní Afrika (2014) (pořad)

Další odnož seriálu History Chanel "Hvězdy zastavárny / Pawn Stars" tentokrát z Johannesburgu v Jižní Africe. Sestava jiná, věci jiné, ale zábava původního seriálu nedosahuje. Je to sice lepší než z Velké Británie, ale to bude zastavovanými věcmi, které jsou někdy velmi zajímavé. Je viděl, že původní nápad nelze recyklovat donekonečna - toto vydrželo jen jednu sezónu.

Hvězdy zastavárny VB (2013) (pořad)

Odnož seriálu History Chanel "Hvězdy zastavárny / Pawn Stars" tentokrát z Velké Británie. Sestava není tak zajímavá ani zábavná jako v originálním seriálu. Ovšem vynahrazují to zajímavé věci, které se v této zastavárně vyskytují. To že to ovšem nestačí a jaký poklad doopravdy jsou Harrisonové a Chumlee Russel ukazuje počet sezon této odnože Hvězd zastavárny - 2.

Utajený šéf - Austrálie (2010) (pořad)

Máme zde další odnož původního britského dokumentárního seriálu Studia Lambert. Tentokrát z Austrálie a vyrobila ho australská Network Ten. Princip je stejný jako u originálu. Australané mají střízlivý přístup. Výběr šéfů je celkem pestrý a zajímavý. Tato odnož vydržela jen dvě sezóny.

Utajený šéf - Kanada (2012) (pořad)

Máme zde další odnož původního britského dokumentárního seriálu Studia Lambert. Tentokrát z Kanady a vysílá ho kanadská televize W Network. Princip je stejný jako u originálu. Vracíme se zase trochu do reality, závěrečné konfrontace jsou zase trochu střízlivější (ne jako U. B. USA). Je to jako u originálu celkem zábava, někdy je díl zajímavější někdy je úroveň slabší. Záleží na prostředí.

Utajený šéf (2009) (pořad)

Z tohoto seriálu vznikly odnože situované po celém světě (USA, Kanada, Austrálie, ...). Někdy se díl povede víc, někdy méně. Závěrečné rekapitulace také nejsou tak bombastické jako v USA (šéfové tak nerozhazují prachy). Ale celkově se mi tenhle seriál líbí. Líbí se mi jeho odnože, ale toto je originál takže pro mě 85 procent.

Miluji tě k sežrání (2005)

Tlusťoujčkej Ryan Reynolds je skvělej, hokejovej zápas taky. Amy Smartová s Annou Farisovou jsou perfektní. Chris Klein je pěknej slizoun.

Hellboy (2004)

Hellboy je zkrátka ďábel. Zjevně není moc velký myslitel a problémy řeší radši pěstí a přesně to je ta zábava. Guillermo del Toro ho má evidentně rád, a na filmu je to vidět. Ron Perlman se do role taky perfektně hodí. Roden je taky slušnej záporák. Určitě se to dalo natočit líp, ale pro mě je to dobrý dost. Zábavná komiksárna.

To je vražda, napsala: Cestou na jihozápad (1997) (TV film)

No myslím, že protažení na 100 minut spíše uškodilo. Je pravda, že rozpočet byl asi slušný, ale přibylo hluchých pasáží. Angela Landsbury stále na velmi dobré úrovni a ostatní osazenstvo jí jen sekunduje. Zápletka byla celkem šroubovaná, ale stále je to koukatelné dílko.

Štvanice (1995)

Scénárista Pretty Woman a Přepadení v Pacifiku režíruje film. A docela mu to jde. Lambert hraje trochu nevýrazně. Joan Chen se ve filmu moc nezdrží (škoda). Lone a Harada dobrý. Je to sice film z roku 1995, ale podle mě by spíš patřil do osmdesátých let. Dívat se na něj dá a určitě nikomu neublíží.