Terminator Salvation (2009)

Problém!! Mám velkej problém!! Tenhle film není zase taková hrůza, ale s prvními filmy o Terminátorovi nemá skoro nic společného. Podle mě tyto filmy těžily z kontrastu Terminátora v naší součastnosti. Tím, že se tento film odehrává v budoucnosti, je toto kouzlo pryč. Je to celkem ucházející film, triky dobrý, herci mi ale moc nesedli. Worthington bohužel hraje hůř než Arnold. Dá se to vydržet, ale je to zkrátka průměr. 50 %.

Říše slunce (1987)

Ballardova kniha je velmi, velmi dobrá. Film se snaží přiblížit se jí a daří se mu to. Velká zásluha Stevena Spielberga. Herecké výkony na úrovni. Mladý Christian Bale už ve 13 letech ukazoval, že bude doopravdy dobrej. 85 %.

Dobrý ročník (2006)

Nejsem moc velkej fanda Russella, ale v tomhle filmu mě bavil. Jeho kapitalista byl zahranej s citem. Vůbec herci v tomhle filmu rozhodně zaujmou dobrým výkonem. Jih Francie je krásnej, život tam plyne poklidně a atmosféra se přesunula i do filmu. Ridley je skvělej režisér. Takže 80 %

Království nebeské (2005)

Orlando je plytkej, ale zbytek stojí za to. Doporučuji režisérský sestřih. Výprava dobrá, kostýmy taky. Tenhle film mám rád a líbí se mi. Fakta trochu nesedí, ale dá se to vydržet. Hlavní historické postavy podle skutečnosti. Balian doopravdy existoval a vedl obranu Jeruzaléma, narodil se ovšem v Jeruzalémském království. Rod Ibelinů byl v Jeruzalémském království významným rodem. No zpět, film mě zkrátka zaujal, Ridley je dobrý režisér. 90 %.

Poznejte Římany (2012) (seriál)

Pěkný, dost jsem se poučil o různých aspektech života obyčejného čověka (občana, neobčana a otroka) ve starověkém Římě. Člověku vlastně doopravdy nedochází jak se tenkrát žilo (50 % dětská úmrtnost), jak doopravdy vypadalo otroctví, věžáky v uzoučkých uličkách, jeden pokoj na x osob, zásadně společné latríny atd. Beardová sice někdy zastává názory, vypadá a chová se jako absolutní pošuk, ale je znalá věci. Taky se mi líbí, že to bere jako zábavu a evidentně jí to hrozně baví. 80 %.

Divoši (2012) odpad!

Blbost, vyhozený peníze. Odešel jsem z kina. Nevím co bych tam v druhé polovině dělal. Postavy jednaj neuvěřitelně blbě, jsou nesympatický a jejich osud mě vůbec nezajímal. Na takhle blbej film jsem ještě do kina nešel (snad ani na základce, za komoušů, na povinný filmový představení). Oliver Stone! Jak mohl někdo, kdo režíroval "Četu", takhle dopadnout?? Chudáci herci (i když jsou za to placený a vybrali si tenhle film sami).

Hledači pokladů (2010) (pořad)

Celkem pohoda. Pro místní kritiky (CANNIBAL, FFilipCZ a marrrrian): ti dva hošani prolézaj starý haraburdí, kupujou ho a prodávaj dál. Většinou o ty kousky původní majitelé nejeví žádnej zájem a nechaj je rozpadat a hnít. Jestli Vám je jich líto, Vaše věc. Nevidím ovšem důvod pro to, urážet Mika Wolfa (dlouhán) a Franka Fritze (tlusťoch). 80 %. Edit 2024: zvedám na pět hvězd. Seriál je čím dále lepší a člověk nestačí zírat na to co a v jakém množství se v USA shromažďuje.

Králové aukcí (2010) (pořad)

Celkem zajímavý seriál. Člověk jen kouká co všechno lidi doma schraňují a co všechno se dá v aukci prodat. Zábavné, poučné. Pro mě to není ztracený čas. 80 %.

Mistři zastavárny (2009) (pořad)

Rodinný klan Harrisonů, jejich zaměstnanci + klaun seiálu Chumlee Russell a provoz zastavárny Gold & Silver Pawn Shop. Myslím, že je to vždy zajímavých a poučných 20 minut. 80 %. Ke komentáři uživatele kulyk: Nikdy jsem neviděl, že by se snažili majitelé nebo zaměstnanci zastavárny někoho ošulit. Naopak mnohokrát majiteli zastavované věci zprostředkují odhad znalce. O ceně vždy musí existovat dohoda a záleží na obou subjektech, na jaké ceně se dohodnou.

Americké restaurování (2010) (seriál)

Seriál navazující na jiný seroš kanálu History Chanel ("Pawn Stars"). Spolupracovník zastavárny Gold & Silver Pawn Shop Rick Dale ukazuje celou šíři svojí pracovní činnosti, ne jen opravu věcí pro tuto zastavárnu. Tenhle chlápek a jeho dílna je schopný restaurovat prakticky cokoli. Zajímavé, celkem poučné a dokonce i zábavné. 80 %.