Lidé z bažin (2010) (seriál)

Lov aligátorů není žádnej med. Seriál založený na sledování lovců aligátorů, ale není špatnej nápad a kouká se na něj dobře. Celkem zábava 80 %.

Dřevorubci v bažinách (2009) (pořad)

Cha, cha!! Jen do nich!! Zabít krtka (nebo bobra?)!! Zničit zeleň!! No a co, že to vadí zeleným a členům Greenpeace. Ty už vymysleli taky dost blbostí a žádná mě nebavila jako tenhle seroš. Seriál je dobrej a já se bavil. Viděl bych to tak na 70 %, ale vzhledem k různým pylovým alergiím dávám plnej počet hvězd.

Utajený šéf - USA (2010) (seriál)

Jo, člověk někdy musí obdivovat odvahu šéfů, kteří jdou mezi řadové pracovníky a zkusí pracovat jako oni. Zábava. Jsou dvě odnože tohoto seriálu - původní britský seriál vysílá TV Channel 4 a vytvořil ho Stephen Lambert, na něj pak navázal podobný seriál vyrobený americkou TV CBS. Oba se v originále jmenují "Undercover Boss" a oba produkuje "Studio Lambert". Nově se vyrábí i "Undercover Boss Canada". 80 %.

Vrať se tam, odkud jsi přišel (2011) (pořad)

Dokument australské TV SBS. 6 australských občanů (tři ženy a tři muži nejrůznějšího věku a sociálního postavení) zkoumá zážitky uprchlíků, kteří přicházejí do Austrálie. Berou to opačně, z Austrálie do zemí uprchlíků. Jejich postoje a hodnoty dostávají slušně zabrat. Po prvním dílu docela hustý. Je pravda, že hrozí manipulace. Člověk musí zkrátka přebrat informace a úsudek si vytvořit sám. Takže po konci první série - dobrý a 80 %. Druhá série bude taky pěkný maso, první díl vypadal docela slušně. V této sérii se účastní celebrity z Austrálie: Angry Anderson (rocker, herec např. Mad Max 3), Peter Reith (bývalý ministr obrany), Catherine Deveny (spisovatelka a komička), Allan Asher (právník, ombudsman Commonwealthu), Imogen Bailley (modelka, zpěvačka, herečka) a Mike Smith (rozhlasový a televizní moderátor). Vysílá Spektrum každou sobotu a neděli v říjnu a část listopadu 2012.

V utajení (2010) (seriál)

Hvězda za Piper Perabo. Jinak je to pěkná blbost a scénář pánu Orda a Cormana je pěkná slátanina. Místní agenti se chovají jako Klausova ochranka v Chrastavě. Zkrátka pro mě hovadina. 20 %.

Vnitřní vesmír (1987)

Jo to byla tenkrát pohoda. Hlavní hrdinové válej a Vernon Wells (Wez z Mad Maxe 2) je jím slušným soupeřem. Nápad není původní, ale Spielberg v roli producenta rozhodně hodně pomohl. Postavy jsou fajn. Trojice kladných hrdinů (Meg Ryanová, Dennis Quaid a Martin Short) film táhne, ale ostatní figurky taky perlej (Fiona Lewisová, Kevin McCarthy a Robert Picardo). Chemie mezi Meg a Denisem funguje (škoda, že jim to v reálu nevyšlo). Joe Dante moc filmů nenatočil, ale z TV má zkušeností dost. 80 %.

Matador (2005)

Julian Noble je težce vyhořelej nájemnej vrah. Má slušný trable, a tak se je snaží vyřešit jak může. Mě tahle komedie baví Brosnan je skvělej (rozhodně nečekejte Bonda). Kinnear je taky dobrej. Režisér a scénárista Shepard - dobrá práce. 80 %.

Siréna od Mississippi (1969)

Nelíbilo, nelíbilo. Dramata či melodramata - tak to zkrátka není můj šálek kávy (kafe ostatně taky nepiji). Tohle zkrátka nezachránil ani Belmondo (a že na toho se většinou dívat vydržím). Ani ten mě u tohoto filmu neudržel. No zkrátka nic. Tak jedna hvězda za Belmonda a druhá ani nevím za co. 15 %.

Zloděj (1967)

Film na motivy románu Georgese Dariena (1862-1921) - "Le voleur" (Zloděj) poprvé publikovaného v roce 1897. Film se snaží vzít si z knihy co nejvíce. Darien sympatizoval s anarchisty a na filmu (i knize) je to vidět. Přelom 19. a 20. století. Změny ve společnosti a bouřlivý kvas ve Francii. Velké příležitosti pro všeho schopného mladíka Georgese Randala představovaného Belmondem. Kniha se mi líbila a film taky. Louis Malle je zkušený režisér. Obsazení dobré - Belmondo, Guiomar, Bujoldová, Jobertová a další - tehdejší nebo budoucí hvězdy francouzského filmu. Belmondo jako skoro vždy super. 80 %.

Zajistit a nabít s R. Lee Ermeyem (2009) (seriál)

Ermey to se zbraněmi umí a rád to předvádí. Komentuje zábavně, nebojí se udělat si ze sebe srandu a evidentně ho to baví. Dá se získat i celkem dobré kvantům informací pro úplné neznalce. Mě to baví a většinu diváků myslím bude taky. S pozdravem místním pacifistům 100 %.