Pan Rosnička (2005)

Hlavní hrdina je zřejmě idiot, jeho chování a motivace nejsem schopen pochopit. Film mě ničím nezaujal. Není to tím, že herci by hráli špatně, ale osudy jejich postav a jejich životní peripetie mě vůbec nezajímaly. Ani jedna postava mě zkrátka nezaujala. Za koukání stál jen Caine a Cage. Dělal jsem si svoje a film běžel jen jako kulisa. Takže nic. Je mi to líto, ale scénář stál za houby, Verbinsky asi režíroval po telefonu. Za herce a za poslední minutu 40 procent. Ztracený čas.

Extra život (1997)

Obsazení dobrý a na Cameron byl v pětadvaceti pěknej pohled. Ewan taky bez problémů. Boyle režijně v poho. Zábava dobrá, andělé Hunter a Lindo sice poněkud nezvyklí, ale pobaví. Zloduši taky bez problémů. Takže já se bavil a dám 80 %.

Vinnetou a Old Firehand (1966)

No objektivně bych dal za 2, ale jednu přidám za Rika Battagliu v pro něj nezvyklé, kladné roli. Jinak scénář by napsal lepší i chovanec výchovného ústavu. Výprava stála za houby, herecké výkony tak na 50 %, ale herci tenhle film zachránit nemohli. Chudáci, herci. Záhadou pro mě je, jak přesvědčili Roda Camerona - možná jeho gáže spolkla všechny prachy, a proto taková bída. Takže 50 % a víc ani mrť. Je ovšem třeba říci, že tento film, se tyčí jako Mt. Everest nad pokusy tehdejší NDR o westerny.

Do noci (1985)

Příjemný film. Jeff Goldblum v pohodě, Michelle Pfeiffer taky a do toho všeho ještě její sestra Dedee, David Bowie, Dan Aykroyd, David Cronenberg i sám režisér John Landis. Herecky zkrátka bez problémů. Hudba velmi dobrá. Poctivých 80 %.

Jestřábí žena (1985)

Mám rád fantasy (v jakékoli podobě). Mám rád i Rutgera Hauera (ne v jakékoli podobě) a mám rád Michelle Pfeiffer (tu v jakékoli podobě). Herecky tenhle film nikoho neurazí, Broderick už byl v roce 1985 celkem zkušený herec a Michelle Pfeiffer a Rutger Hauer měli zkušeností víc než dost. Pro Richarda Donnera jen slova chvály. Hudba sice nezvyklá (ale jestliže je v ní zapleten Alan Parsons, tak se to dalo čekat), ale zase jde právě jen o zvyk - poslouchat se dá. Výprava slušná, kostýmy taky. Pro mě 90 %.

Duchové Marsu (2001)

39 %?? No a co. Mě se to líbilo. Co vlastně od Carpentera čekáte? Umění typu přiblblosti "Stud"? Tak to asi doopravdy ne. Samozřejmě na klasický filmy "Přepadení 13. okrsku", "Věc", "Mlha" to nemá ty správný grády, ale jinak poctivá béčková zábava. Herecké obsazení v pohodě. Hudba je furt stejná, ale dá se. Výprava celkem ujde (na ty možnosti). Takže mě se tenhle film líbil a 80 % u mě má.

Následník (1973)

No dávám dvě hvězdy. Celkem zklamání, a musím říct, že to nebylo herci. Scénář na houby, děravej jak cedník. Postavy se chovaj celkem nelogicky. J.P. Belmondo ale drží svůj vysokej standard, dobrej byl i Charles Denner a Jean Rochefort. Takže i přes jejich heroický výkon a snahu bohužel pro mě jen 40 %.

Ninja Faktor (1997) (pořad)

Nevím co bych hodnotil, ale rád se na to vždy podívám.

Moje letní prázdniny (2012)

No Mel je jedním z mých oblíbených herců a jeho poslední eskapády v USA mě od toho neodradily (no tak moc pije, nemá rád židy a zklamal ho jeho cit pro výběr žen). Jeho poslední dva filmy nic moc a musím se přiznat, že do kina jsem na ně nešel a nelituju. No na "Moje letní prázdniny" jsem si zašel, sice nás bylo v kině 5, ale aspoň byl klid. A film se mi líbil, pěkně začal, pěkně ubíhal a pěkně skončil. Prostředí zajímavý a herecky mě tam nikdo do očí nemlátil. Mexikáni barvití, Mel se na svůj věk snažil (a klidně si i zapálil cígo - to se dneska taky jen tak nevidí), mladej Hernandez dobrej, zloduši Stormare, Cacho, Cohen a Ochoa správně zlodušský a Dolores Heredia předvedla taky pěknej výkon (a na to, že je stejně stará jako já, se na ní pěkně dívá - na rozdíl ode mě). JÓÓ a hudba byla perfektní. Takže film mě překvapil velmi příjemně a dobře jsem se bavil. 80 %.

Komando (1985)

Tak jsem dneska musel jednu hvězdu přidat a zvednout hodnocení. Ty hlášky co tam Arnold s Rae Dawn Chong házej jsou neuvěřitelný. Horner v té době skládal hudbu k Arnieho filmům na jedno brdo, ale mě se líbí. Kecy o nostalgii jsou blbost, tohle je zkrátka akční film u kterého člověk může vypnout a jen se bavit. To že to není dokument je snad jasný každýmu a Arnie je zkrátka nesmrtelnej - tak o co jde? O zábavu. "Commando" mě vždycky pobaví. Takže 95 % (je jasný že u tohohle filmu nebudu jako hlídač Johna Matrixe, který v letadle "spal jako zabitej").