Komando (1985)

Tak jsem dneska musel jednu hvězdu přidat a zvednout hodnocení. Ty hlášky co tam Arnold s Rae Dawn Chong házej jsou neuvěřitelný. Horner v té době skládal hudbu k Arnieho filmům na jedno brdo, ale mě se líbí. Kecy o nostalgii jsou blbost, tohle je zkrátka akční film u kterého člověk může vypnout a jen se bavit. To že to není dokument je snad jasný každýmu a Arnie je zkrátka nesmrtelnej - tak o co jde? O zábavu. "Commando" mě vždycky pobaví. Takže 95 % (je jasný že u tohohle filmu nebudu jako hlídač Johna Matrixe, který v letadle "spal jako zabitej").

Poslední údolí (1971)

James Clavell je zkrátka třída. Mezinárodní obsazení, výprava nemusela být tak složitá, ale co si pamatuju člověk se doopravdy ocitl ve třicetileté válce. Jo pomatuju si to dodnes a znova si to dneska zopáknu. Tenkrát to byl fakt zážitek a proto dávám 95 % a večer uvidim zda to vydrží.

Železný šéf (1977)

Cesare Primo Mori byl dobrej tvrďák a Guliano Gemma ho celkem vystihl (až na to že Mori nebyl zdaleka takovej hezoun). Film zachycuje druhé působení Cesara Moriho na Sicílii v letech 1924 - 1929. Atmosféra vystihující, obsazení vesnice Gangi podle skutečnosti (musím podotknout, že film nevystihuje razanci Moriho zásahu proti mafii). Hudba dobrá. 80 %.

Sicilián (1987)

Zajímavá postava tenhle Salvatore Giuliano. Sicilský separatista a bandita, kterého ca. 7 let pronásledovala vláda (ať už vláda fašistická, nebo poválečná). Film mě nezklamal, ale na Železného šéfa nemá. Režie by mohla být akčnější, ale to bych chtěl asi moc. Herecké obsazení v pohodě. 80 %.

Highlander (1986)

Podle mě Lambertův nejlepší film (no moment zapomněl bych na Siciliána). Dneska by asi byly lepší triky a větší haló, ale nevím zda by byl natočen film s tak dobrou atmosférou. Hudba perfektní. Brown s Connerym dobrý. 80 %.

Podivné dědictví (1972)

Terence bez Buda, ale má to i tak grády. Skvělí Barto, Walcott a Carey v rolích trojice mentorů Sira Thomase Fitzpatricka Phillipa Moora i Kirsti Somersalo (alias Yanti Somer, či Yanti Valio) jako jeho láska a Riccardo Pizzuti (co ten toho od Terence i Buda za svojí kariéru schytal) jako hlavní záporák jsou boží. Já mám tenhle film rád, ale i přes tuto mojí zaujatosti si myslím, že jde o velmi dobrou westernovou komedií. U mě to má tenhle film za 95 %.

Pravá a levá ruka ďábla (1970)

Jojóóó, to byly tenkrát časy. Terence a Bud na vrcholu sil. Perfektní hlášky, rvačky, střelba a kupa srandy. 80 %. Trinity: Spáchali zločin. Řekli o mámě, že je stará kurva. Bambino: Vždyť je to pravda!! Trinity: Tak stará ještě neni.

Talk show bez zábran (2010) (pořad) odpad!

To jsou zkrátka bezohledný nány. Kydy o ničem. Děs, běs. No omylem jsem viděl část dalšího dílu - existuje něco pod odpadem??

V těle boubelky (2009) (seriál)

Hrůza. Pokoušel jsem se dokoukat několik dílů. Nikdy se to nepodařilo. Nesympatické postavy, děj lehce předvídatelný. Herci nic moc. Zkrátka není to můj šálek kávy. Pro mě 20 %.

Tucker & Dale vs. Zlo (2010)

Jó, tak to bylo dobrý. Vyvražďovačka obráceně. Tudyk s Labinem byli oba perfektní. Študáci správně přiblblí. Zasmál jsem se a pobavil. 80 %.