Rocky II (1979)

O pokračováních si vždy divák myslí, a vlastně s tím i nějak počítá, že budou vždy jednoznačně horší než díl první. U Rockyho se to ale říci nedá, alespoň ne z mého pohledu. Jasně, je to vlastně kopírka dílu prvního, jen s rozdílem, že se už nesnaží sbalit Adrian a na začátku filmu utrácí peníze o sto šest. Přesto to má pořád tu skvělou atmosféru, výtečně zahraného jednoduchého boxera v podání Stalloneho. Samotný zápas je pouze malý detail na konci, spíše tu jde o samotný příběh a vývoj Rockyho.

Rocky (1976)

Celou tu dlouhou řádku let, kdy se stal film o Rockym kultovní záležitostí, se mi nějak vyhýbal. A s ostudou musím přiznat, že jsem k němu dozrál až nyní. A hořce toho lituji. Opravdu zasloužené místo v síni slávy kultovních filmů. Jednoduchý příběh vyšperkovaný dobře napsanými postavami. Sylvester jako obyčejný buran byl naprosto boží. Jeho výroky a hlášky nejednou pobavili. Samotné finále se asi dalo čekat, ale přesto jsem si celý film náramně užil.

Temné lesy (2020) (seriál)

1. série - 80 % No, tak to jsem vážně nečekal. Poláci to rozjeli. I když se nejedná o nic temného, maximálně tam byl temný stín v lese, je to vlastně skvělá detektivka. Promyšlené postavy, zajímavý příběh, který udrží pozornost do samotného konce. Vyváženost mezi flashbacky a přítomností. Možná bych natáhl poslední díl a víc si pohrál s koncem, spousta linek byla až moc rychle vyřízena. Jo a pustil jsem si to s dabingem, abych si to více užil - nic proti :) Spokojenost, vážně! Víc takových.

Zloba: Královna všeho zlého (2019)

Možná jsem neměl to správně rozpoložení, ale už mě to nechytlo tak, jako jednička. Místy se to táhlo, příběh hodně přímočarý. Já vlastně ani nevím, co tomu vytknout víc. Asi fajn, ale už mě to tak nenadchlo, což je škoda, protože jsem se po skvělém prvním dílu na to mc těšil.

Shazam! (2019)

Zas tak nízké hodnocení si Shazam! nezaslouží. Je to místy hodně dětinské, hlavně samotné finále, ale jako celek musím DC pochválit. V rámci komiksovek to funguje dobře, je to vtipné, nápadité a Zachary Levi zahrál puberťáka v dospělém těle na jedničku. Možná bych zainvestoval více dolárků do vizuální stránky, pohrál bych si s příběhem - aby nebyl tak profláknutý. Shazam! to tlačí na humor, což je vidět a hlavně jsem se zasmál, takže úkol splněn.

Frank v Americe (2017) (pořad)

Přehání to, občas až moc, ale díky tomu, jak je "divoký", se dostane až k samotným zvířatům. Ničeho se nebojí, ani medvěda, ani pumy. Občas těžko uvěřit, že to není nahrané. Člověk se toho dozví spousty o zvířatech, jako vždy, ale zde také o samotném Tarzanovi.

Smrt nás spojí (2019) (seriál)

1. série - 70 % Celkem nápadité téma. Seriál na můj vkus má hodně, ale hodně pomalé tempo, což není na škodu, ale vlastně se tam spoustu dílů nic tak moc nestalo. Konec této série umí překvapit. Co je určitě super, tak samotná chemie mezi hlavními postavami. Občas se zasmějete, ale že by to hrálo na nervy, to se říci nedá. 2. série - 70 % Celou dobu jsem si myslel, že druhá série bude lepší - díky nastíněnému příběhu. Ale vlastně jsem spokojen zcela stejně jako u série první. Uvidíme, co přinese další řada...

Když utichly trumpety (1998) (TV film)

Rozhodně oceňuji kvalitní vizuální stránku, jelikož se jedná o televizní tvorbu. Není se zač stydět. Kde jsem měl trochu problém, tak byl samotný příběh. Nějak mě nedokázal vtáhnout a samotné postavy mi byly až nesympatické. A jakmile nemáte příběh, co vás vtáhne, a postavy, které nechcete přehlížet, film vás jednoduše moc bavit nebude.

Dokud nás vražda nerozdělí (2020)

Celkem fajn. Spíše konverzační komedie, která stojí a padá na chemii dvou hlavních postav, protože jako příběh to moc nefunguje. Ale zasmál jsem se, což je to hlavní, Kumail je sympoš, co umí hláškovat a zabavit. Fajn komedie na fajn večer.

Yeti: Ledové dobrodružství (2018)

Čistě náhodou jsem si ji pustil a vůbec jsem nelitoval. Pohodová pohádka nejenom pro rodinu s dětmi. Skvělá animace, narážky a hlášky, a příběh s poselstvím. Možná by se tam nemuselo tolik zpívat (to moc obecně u pohádek nemám rád, ale je to čistě můj problém, takže to hodnocení nesnižuje), ale jinak to bylo moc fajn.