Nikdy nezestárnou (2018)

Hrozivější jak sebelepší válečný film. Z některých záběrů skutečně mrazí a k tomu autentické výpovědi vojáků, skutečně si uvědomíte, že to nebyla žádná sranda. Poklona Peterovi, co s původními záběry dokázal, i když mě by to možná bavilo i s původním formátem. Trochu mě mrzí, že záběrů nebylo více (často se opakovaly a jsou hojně nahrazovány satirou či plakáty). Navzdory tomu, muselo to být šílené a jsem rád, že se Peter J. do toho pustil. Výsledek stojí za to.

Špatné vychování (2019)

O samotném příběhu jsem vůbec netušil, takže jsem každou minutu hltal. Jackman náramně překvapil, že se ujal takové postavy, ale hlavně, jak dobře ji ztvárnil. Jako černá komedie to nefunguje, ale drama a příběh dle pravdy, to je vykresleno dobře.

Světlo mého života (2019)

Příjemné překvapení. Pomalé tempo, spíše konverzační záležitost, přesto postapokalyptická atmosféra skvěle vyobrazena. Vztah rodiče a dítěte a jejich komunikování, to vše se mi fakt moc líbilo, a bylo vidět, že C. Affleck nad psaním scénáře přemýšlel. Finále, tam se lehce příběh otřel o klišé, ale nic, co by nějak zásadně vadilo. Film více méně o dvou lidech, ale oba dva (a to jeden z nich je dítě) to hravě utáhnou. Užil jsem si to.

Fantasy Island (2020)

Jednu hvězdu za krásnou přírodu, tím ale končíme. Samotná myšlenka by asi mohla fungovat, ale zpracování je tak žalostné a nedomyšlené, že vám spousta věcí nedává smysl a kvůli tomu vás film nebaví. Skoro vše je nalepované pouze pro efekt a když se nad tím zamyslíte, prostě to skutečně nedává smysl. Herecké výkony na bodu mrazu, dialogy taktéž, hororová atmosféra o ničem .... A ty dva bráchové, otravnější postavy jsem dlouho neviděl.

Vyproštění (2020)

Příběhově naprosto prázdné a předvídatelné, ale jako akční film to funguje na jedničku! Přehledná akce, žádná hluchá místa, krásný vizuál a neohrožený Chris. Takto si představuji akčňák.

Cizinec (2020) (seriál)

1. série - 80 % Celkem překvapivá minisérie, u které jsem nečekal, že mě tak vtáhne. Má to rychlé tempo, přesto zvraty dávají smysl. Nebojí se ale ani zpomalit a zapůsobit na emoce. Pár věcí jsem při sledování uhodl, ale jinak je to krásně zamotané, ale na konci vše do sebe zapadne. Překvapení a spokojenost.

Zámek a klíč (2020) (seriál)

1. série - 70 % Já, jako člověk původním komiksem nepolíben, hodnotím první řadu tohoto seriálu velmi kladně. Sympatické obsazení, vcelku poutavý příběh, pár lekaček se našlo. Ale i tak tomu něco chybělo. Trochu to celou dobu zapadalo do rodinné podívané, skoro až pro dětské diváky, což je rozhodně škoda. Z celého domu a klíčů by se dalo vytřískat více, ale jak jsem psal už, neznám předlohu. Tak jako tak, spokojenost. Konec nepřekvapil, tak nějak jsem si myslel, že se to stane, přesto i tak skončil zajímavě. Těším se na další sérii. 2. série - 60 % Více méně natahovaná kaše. Až do posledního dílu se skoro nic neděje a mám pocit, že samotní tvůrci nevěděli, jakým směrem se vydat. Hledání klíčů ubylo, akce také a jakmile přijde kýčené finále, tak je vidět menší rozpočet.  A křídla tomu dodala nádech béčkovosti. 3. série - 50 % Bohužel to spadlo do béčkového zpracování. Stalo s to nezajímavým projektem, kde scénář nedává smysl, dialogy jsou úsměvné a příběh vás vůbec nezajímá. Škoda, první sérka mě chytla.

Narušitel (2019)

Vlastně se nejedná o žádnou katastrofu. Ano, samotný závěr bych možná lehce poupravil, a díky tomu by film nakonec dostal vyšší hodnocení. Navzdory tomu, to mělo celkem slušnou atmosféru, pár zajímavých momentů. Že by se ale jednalo o mysteriózní horor, to se vážně říci nedá.

Jediná (2019)

Samotný příběh by asi nuda nebyl, rozhodně je zajímavý, možná dneska i lehce aktuální. Ale celkově to byla šílená nuda. Hlavní postavy nezajímavé, šedé, nudné. Časté flashbacky mě vytáčely. Nic se v tom filmu nedělo. Občas zafungovala atmosféra, proto za ni a za nápad dávám dvě hvězdy.

Arrow (2012) (seriál)

Po zhlédnutí pěti sérií přestávám na seriál koukat. Cítím obrovskou únavu, ne u seriálu, ale u mě samotného. Už mi to přijde neustále to samé, příběh jednotvárný, postavy ožívají a vracejí se, jak to přijde tvůrcům vhod. A proto mě to vůbec nebaví. Celkově začínám se seriály od stanice CW mít problém. Vše mi to přijde stejné, jednotvárné a umělé.