Spravedlnost podle Spensera (2020)

Původně jsem chtěl dát čtyři, ale nakonec zpětně jsem si uvědomil, že to byl jen fajn film. Nic víc. Odsýpalo to, pár vtípků, sympoš Mark, ale to je vlastně všechno a za pár týdnů si na film asi ani nevzpomenu. Ale v daný okamžit mě to bavilo.

Le Mans '66 (2019)

Dvacátý pátý nejlepší film? Klidně bych ho posunul i výše. Dokonale odvyprávěný příběh s absencí CGI, což tomu dává grál autentičnosti. Skvělá chemie mezi hlavními postavami. O samotném příběhu, vlastně i filmu, jsem netušil zhola nic, takže mě to pohltilo už od samotného začátku a vyplivlo na konci. Atmosféra jak prase. Cítil jsem se jako Ford, když ho posadili do auta. Le Mans vás dokáže nejenom zaujmout, ale naprosto odrovnat. Skvělá práce, vážně. A to jsem si říkal, že závody aut mě 152 minut bavit fakt nemohou...

Old Guard: Nesmrtelní (2020)

Ryze akční filmy to mají těžké, protože je tu obrovská konkurence. Proto přijít s vojáky, které není možné zabít, je naprosto geniální látka, která by se dle mého názoru měla maximálně vytěžit. Tolik možností bojů, akcí, nápaditosti. Zároveň by mohlo být velmi zajímavé sledovat, jak vlastně tito vojáci vznikli, co je vybírá na životní pouť, jaké přesně limity mají, co všechno už zažili. Ve dvou hodinovém filmu by se pro to určitě čas našel. A jak to dopadlo? Máme tu super akčňák? Nikoliv. Dobře propracovaný děj? Nikoliv. Zajímavé postavy? Nikoliv. Mystično, které je zábava objevovat? Nikoliv. Tak, co to do háje máme? Nic, jenom utrpení. Nuda, nezajímavé kecy, easy příběh a doslova pár minut akce, které není vůbec originální (jak by si látka zasloužila). Škoda, potenciál to mělo.

Blíženec (2019)

Prý, že náš zrak není na 12O snímků za sekundu přispůsobený, a proto některé scény působí až moc digitálně, i když je to vlastně jen jiná technologie. No, co si budeme, proč se pouštět do něčeho, co lidští (také jací jiní) diváci nezkousnou? Přitom by to mohla být pecka. Will hraje dobře, akce je přehledná, nápaditá, ale prostě působí příliš digitálně až lacině. Mladý Will je celý z jedniček a nul, což ne vždy je poznat, ale žel v převážně většiné ano a tak máte pocit, že toho digi je ve filmu nějak moc. Přesto jsem se bavil. Dokázal jsem se odprostit od vizuální stránky a také jednoduchého příběhu a užíval jsem si akci, lokace a nápaditost. A díky tomu je vlastně Blíženec takový hezký průměr. Už jsi ale Wille hrál v lepších ! :)

Restaurace na hraně (2019) (pořad)

Abych dal plné hodnocení, tak tomu stále něco chybí. Přesto v rámci svého žánru je to skvělé. Nádherné lokace, skvělé předělávky interiérů, výtečné recepty. Co ale oceňuji, tak je to, že se snaží v každém díle ukázat něco zajímavého z dané lokace. Ať už výrobu lokálních jídel, zemědělství, kovářství, malby apod. Líbí se mi rozmanitost epizod - že nejsme čistě jen v kuchyni. Sice jsem viděl jen první řadu, ale věřím, že takto ohodnotím i tu druhou.

Báječný hotel Marigold (2011)

Nemohu říci, že by to byl zrovna špatný film, jen jsem čekal něco jiného. Možná víc komedii. Poselství příběhu je jasné, jak slunečný den, a vlastně to bylo všechno asi fajn. Pouze ale fajn...

Rocky IV (1985)

Po lehce průměrném třetí díle tu opět máme kvalitní čtyřku. Jsem překvapený, že mě tak bavila. Některé momenty je třeba brát s humorem, přesto vydařené. I tak mi ale chybí ten starý mladý Rocky ve svém malém kamrlíku, jak se snaží okouzlit svou dívku a box je pro něj vším. Kde jsou časy prvního dílu. Ale co ... toto byl taky kvalitní nářez s průhledným příběhem.

Rocky III (1982)

Vynikající první díl, ucházející pokračování ve formě dílu druhého, ale ten třetí... ten se už žel tak nepovedl. Příběh je to fajn, sice kopírka předcházejících, ale fajn. Jen už to prostě není ono. Už to nemá tu atmosféru, už si to hraje na něco víc.

Psycho (1960)

Neobávám se udělit to nejvyšší možné hodnocení. Skvělý příběh (s mrazivým kontextem toho, že je to inspirováno knižní předlohou dle skutečné události), který čas od času se dá uhádnout, přesto se nemůžete dočkat, jak to vlastně dopadne a zda-li máte pravdu. (Co si budeme - divák, co má nakoukáno, to za chvilku lehce uhodne.) Přesto tomu nechybí atmosféra. Už jen ten pocit, že je to šedesát let staré a přesto tak dobré a vlastně "brutální", nemá chybu. Geniální po všech stránkách.

Poslední představení (2020) (seriál)

Jeden z nejlepších dokumentů, jaký jsem kdy viděl. Já ani vlastně basketu neholduji, přesto mě každá epizoda maximálně nadchla a těšil jsem se, jaké záběry, fotky, informace mi přichystá ta další. Několik dojemných sekvencí se také našlo a jsem rád, že jsem mohl trochu blíže poznat život jednoho z neznámějších sportovců, kteří chodili po této planetě. Díky za skvělých deset hodin mého života!