Bludné kruhy (2020) (seriál)

Člověk by si řekl, že tohle fakt vymyslet nejde. Přesto to funguje dobře. Na můj vkus možná až trochu moc pomalé, přesto jsem potřeboval vědět, jak to dopadne. Co ale pozvedá celý seriál, tak je Mark Ruffalo, který zahrál dvojroli tak skvěle, že bych klidně mohl s klidným srdcem říci, že to hráli dva herci. Klobouk dolů.

Creed (2015)

Je to taková krásný kopírka minulých dílů, přesto ve skvělém obalu a zajímavém prostředí. Sám film toho moc nového nepřinese, ale funguje jako nostalgie a hlavně lepší boxerské filmy stejně nenajdete.

Nezvratný osud 4 (2009)

Člověk přistoupil na ideu toho, že celá série Nezvratného osudu má stejný koncept, takže mi ani nevadí, že vidíme neustále to samé. Originalita zde rozhodně nechybí. Co zde ale totálně film ničí, tak jsou o poznání horší vizuální efekty a trapné postavy s ještě trapnějšími dialogy. Jinak by to bylo celkem fajn.

Halloween II (1981)

Ono by to bylo vcelku povedené, ale já prostě nevím, proč je Michael M. tak nezničitelný. Pokud bychom dostali vysvětlení, tak neřeknu ani slovo, ale tady předváděl takové kousky, že je i Arnold vedle něho hadr. Takový spád jsem tedy nečekal. Spíš to funguje komediálně, nežli hororově.

Halloween (1978)

Až na samotný konec to bylo povedené. A vidět to v té době, tak pár nocí asi nespím. Jen prostě nechápu, jaké hranice ten Michael má v rámci své nezničitelnosti.

Jurský svět: Křídový kemp (2020) (seriál)

1. série - 60 % V rámci rodinné/dětské podívané je to skvělé. Pro nás odrostlejší je to pouze pohádka, která si vzala inspiraci z Jurského parku a světa a potěší vás maximálně dobře zpracovanými dinosaury a nebo výtečnou původní hudbou. Pár zamrknutí na filmy se tu našlo, ale jinak je to příjemně naivní, příběhově jednoduché a směřované pro mladé diváky. Což samo o sobě není špatné. Jen moc nechápu tu grafickou stránku. Chvílemi jsem myslel, že se dívám na videohru...

Vychováni vlky (2020) (seriál)

1. série - 60 % Po rozporuplném rozjezdu mne to celkem chytlo a musím uznat, že navzdory nedostatku času, jsem seriál zkoukl celý celkem brzy. Ale čím blíže jsme k finále byli, tím horší to bylo. Nelogické chování postav, děj se jakoby zasekl a už nepředvedl nic zajímavého. Mám z toho smíšené pocity jako u Promethea či Covenanta. A ohledně Travise Fimmela, hraje dobře, ale hraje všude naprosto stejně...

Hledání Aljašky (2019) (seriál)

Jelikož jsem nepolíben knižní předlohou, tak mne seriál vůbec nezaujal a díval jsem se na něj s nezájmem. Není to zle natočené, postavy jsou asi fajn, ale téma a zpracování mne nenadchlo. A herecké obsazení už vůbec ne.

Hrdinové (2006) (seriál)

1.série - 80 % Tak jsem se vydal na cestu záchrany světa s Hrdiny znovu. Zajímalo mne, jak budu na seriál po tolika letech znovu reagovat. Ne vše si totiž pamatuji, ale ten pocit ano. A ten pocit se znovu dostavil. Je to skvěle vymyšlené, propojené, zajímavé a graduje to do skvělého finále. To trochu působilo americky, ale budiž. Pokud se nepletu, tak první řada nejlepší z celého seriálu. 2. série - 70 % Po skvělé první sérii je zde menší pokles, ale nic rapidního. Už pouze u toho není ten pocit, který vyvstal při prvních dílech celého seriálu.

Pod vodou (2020)

Pokud chcete postavit film na tom, že hlavní "hrdinka" neustále běhá pouze ve spodním prádle a ukazuje nám své tělo, nejsem si jist, jestli výběr herečky Kristen Stewart je na místě. Ale fanoušci to určitě ocení. Co se týče příběhu, klasické béčko, které jsme už mohli několikrát vidět, ale to se samozřejmě vždy dá nějak povznést. Což zde se nestalo. Postavy bez chemie, příšery se před kamerou objeví všehovšudy tak na 10 minut, je tam neustále tma a rychlý střih, takže nic nevidíte a netušíte, co se právě děje. A také tomu nepomáhá debilní rozhodování postav. Tušil jsem, že to bude katastrofa, ale že až taková...