Princezna a půl království (2019) (TV film)

Kupodivu jsem překvapen. Na Rumla jsem si musel chvilku zvyknout, jelikož jeho podání nahlouplého Honzy mi nějak nesedlo, pak jsem to ale přijal a šlo to. Normálně bych si to nepustil, ale teď na konci roku s tím nemám problém. Prachařovi role byla ušitá na míru, hezké lokace a fajn příběh. Novodobé české pohádky nemám moc nakoukané, takže nedokážu porovnat, ale mne to bavilo.

Projekt Power (2020)

Bavilo mě to. Gordona jsem neviděl ani nepamatuji, takže jsem ho uvítal, a Jamieho si pustím kdykoliv rád. Příběhově hodně slabé a té slibované akce také moc nakonec nebylo. Ale bylo to zabalené do takového hávu, že mi to uteklo a v celku mi nevadí, že jsem tím zabil skoro dvě hodiny. S čistým svědomím doporučím, ale už si to znovu asi nepustím...

Halloween (2007)

Tak vám nějak nevím. Žádná atmosféra, strach o hlavní hrdiny. Meyers to tam kosí jak na jatkách, aniž by měl nějaký důvod. Zajímavé ale bylo vidět jeho vznik a a dětství. Jinak ale o ničem. Bez nápadu, energie a prostě jen vyvražďovačka.

Halloween: H20 (1998)

Za mě spokojenost, což se sám divím, že jsem napsal. Určitě tomu pomohla změna a ignorování dílů předcházejících a snaha navázat na díl druhý. Cítím tu nádech devadesátkových hororů a trochu menší inspirace Vřískotem, což tomu bodlo. Místy je to vtipné, snaží se to budovat atmošku a vy čekáme, kdy konečně zaútočí. A co fakt cením je to, že konečně oběti mají trochu šanci. :)

Charlieho andílci (2019)

Pokud si dobře vzpomínám, tak andílci z roků 00 a 03 se tak vážně nebraly. Tady holky si hrají na MI, a kdo ví co ještě, ale s tím rozdílem, že to nefunguje. Žádná sympatická postava, humor, převážně od Kristen, nefunguje, a akce s příběhem - nic zajímavého a převratného. Celkem jsem zklamaný. Původní andílky nemám nějak zvlášť v oblibě, ale dalo se na to s nadsázkou koukat. A hlavně tamty herečky byly sympatické a vtipné. Zde ani s velkou mírou nadsázky to nejde. Hrůza.

Creed II (2018)

Solidní pokračování plné emocí, napětí a nostalgie. Má to sice šablonovitý příběh, přesto pár věcí překvapilo. Užil jsem si od začátku do konce a celou ságu o Rockym a následně i Creedovi beru jako jedny z nejlepších sportovních filmů. Za mě spokojenost a s radostí vyhlížím díl třetí.

Hotel Transylvánie (2012)

Tak jsem si to pustil po letech znovu, abych mohl zkouknout všechny další pokračování. Asi v pohodě. Je to moc rychlé a uřvané na můj vkus, ale jinak fajn příšery, narážky na horory a pár zajímavých nápadů a vtípků. Ale jsou samozřejmě už lepší animáky a také důsledněji připravené.

Nezvratný osud 5 (2011)

Kupodivu mě to zas chytlo. Sice stále se jedná o stejnou omáčku, tato byla o trochu vylepšena a to hlavní postavou, která konečně bylo sympatická, a také zvratem na závěr, který jsem fakt nečekal, takže spokojenost.

Ježek Sonic (2020)

Ježek mne nějak v dětství minul, takže si tu nemohu hrát na nostalgii, přesto mě to bavilo. Carrey je správně praštěnej, Sonic občas vtipnej a celkový kontext spíše pro děti a rodiny, ale zabavilo to. Nemám s tím žádný problém.

Halloween 4: Návrat Michaela Myerse (1988)

Když pomineme nesmrtelnost Michaela, tak hodnotím čtyřku jako nejlepší po samotném prvním díle. Přesto se tu našlo několik hluchých míst a hlavně uprostřed to prostě drhlo.