Na plný plyn (2003)

Jsem příznivcem obojího, jak komiksů, tak automobilových závodů,takže dalo by se říct, že tenhle film by pro mě měl být to pravé ořechové. To je ovšem omyl, protože minimálně příznivci automobilových závodů by se na něj neměli dívat. Je zajímavé, že jsem měl taky pocit že sleduju pokračování Formule!. Všechno je přehnaný, to by se dalo u komiksu pochopit, problém ale je, že z filmu se ten komiks nějak vytratil, takže nesmyslnost a nevěrohodnost se jenom zvýraznila. PS:a to si myslím, že projet trať ze zavázanýma očima je možné. (23.1.2006)

Carrie (1976)

Abych řekl pravdu nikdy mi nebylo jasný jak se mohl King prosadit právě touhle knížkou. Mně připadá i přes, u Kinga neobvyklou krátkost, dost nudná. A stejně tak je tomu i u filmu.

Matilda (1996)

Samozřejmě je to trochu přehnaný, ale je v tom cítit ta správná dávka zlomyslnosti, kterou mají jak Dahl tak DeVito. A paní ředitelka je super, ta ví jak si získat autoritu. ***1/2 (12.1.2006)

Alias (2001) (seriál)

Je to jako počítačová hra. Briefing, mise, akce, briefing, mise, akce furt dokola. Neuvěřitelný je, že se nám scénaristé snaží namluvit, že hrdinka má ještě nějaký osobní život, ve kterém přátelé nevědí co dělá. Samo ukončení akce je strašně zkratkovitý a některé logické blbosti prostě nedokážu překousnout. Děj je tak kostrbatý, že místy ani nevíte proč, kam vůbec jede, a co má kde ukrást a když to náhodou víte, tak do příštího dílu to stejně zapomenete. Navíc jsem si časem vypěstoval na Garnerovou a její chůzi a paruky averzi. Přesto si myslím, že premiérové uvedení v Čechách si seriál zasloužil v nějaký lepší čas než v pondělí o půlnoci, už vzhledem k tomu co Nova vysílá v podvečerních hodinách kdy jdou dokola stále ty samé seriály.

Ruka zabiják (1999)

Tenhle teenegerský horůrek je docela v pohodě. Tedy nic převratného, ale mohlo to být daleko horší. Takhle nějak by mělo vypadat zdařilé béčko. Zajímavostí jsou The Offspring vystupující na školním plese a mladá J.Alba.(teda ona je mladá stále, ale tady byla ještě mladší a neznámá :)) (15.1.2006)

Čas probuzení (1990)

Film se bohužel ve druhé třetině nevyhnul hlavnímu nešvaru tohohle typu filmů, tedy scéném, které jsou tak melodramatické až to tahá za oči. Více se mi líbil film Charly, který se zabývá podobným tématem ale je tak nějak vyváženější. (15.1.2006)

Buffy, přemožitelka upírů (1997) (seriál)

Solidní teenegerský popcorn s dobrými dialogy, ale že je tohle kult, o tom mě nepřesvědší ani Jirka Pavlovský. (9.1.2006)

Fakulta (1998)

Překvapuje mě množství čtyřek, protože tohle je prototyp standardního béčkového hororu se všemi klišé, které si umíte představit.

Simone (2002)

Virus na disketě 5 a 1/4 palce je docela legrační. Celkem příjemná satira z filmového prostředí ale občas to trochu zaskřípe a film by mohl být o něco kratší. (28.12.2005)

Kokosy na sněhu (1993)

Tak na tohle neskočim. Boby jsem občas sledoval a tohle je tak přehnaný, že Rocky je proti tomu realistický dokument o boxu. Zvláště vtipný je komentář k autentickému záznamu, kdy jsou na obrazovce vidět mezičasy a komentátor se snaží nabudit dojem, že snad jedou o zlato. Přitom na záznamu je jasně vidět, že jsou na mezičasech devátý. A boby se jedou o setiny sekund, pokud ztrácíte 2 sekundy jste v pr.... no to jsem se do toho docela pustil ale ani to co je mezitím mě nepřijde vtipný takže... (27.12.2005)