Bratrstvo nesmrtelných (2021)

Úctyhodně nosný námět a slušný rozpočet, obojí vyplýtvané na řemeslném rutinnérství a hlavně na težce hloupém scénáři. V Hollywoodu to, zdá se, je bohužel čím dál častější trend. Máte-li ale chuť na nenáročný mix Highlandera a Mission Impossible, a nevadí vám, že to je generické a sterilní, za ty dvě hodiny to asi stojí... 50%

Armáda mrtvých (2021)

Příběh děravý jak řešeto a stopáž by se dala určitě pokrátit, ale jinak je Army of the Dead exemplární popcornovou zombárnou. Drsná akce, sympatické (ač jednoduché) postavy, zajímavá práce s kamerou a scénikou, atmosférický soundtrack, a překvapivě i emočně silné momenty. Kdo navíc něco ví o Snyderově osobním životě v posledních letech, nemohl neocenit katartický "rodinný" závěr. 70%

Emily in Paris (2020) (seriál)

Na kulturních stereotypech založený seriál o nesympatických lidech s nesympatickými názory, pracujících v nesympatické branži a dělajících nesympatické věci. Navzdory tomu všemu se na to ale překvapivě dobře kouká, pro mě osobně i lépe než na podobně laděný The Devil Wears Prada. Guilty pleasure par excellence. 70%

Kdo mi jde po krku (2021)

Zajímavá premisa a postavy, velká jména před i za kamerou, slibně rozjetý příběh, a strategicky rozmístěné husto-přísné scény. Bohužel tak od druhého dějství to ale jde postupně do kopru, když zloduši (kteří mají mají být bezcitně efektivní zabijáci) začnou dělat jednu blbost za druhou a scénář sklouzává ke sterilním hollywoodským klíšé. Jako filmová kratochvíle fajné, ale od Sheridana jsem po Wind River doufal ve víc. 65%

Kampaň proti klimatu (2020)

Pamatujete na Thank you Smoking, kde Aaron Eckhart jako fiktivní profi-kecal vtipně mlží o tom, že kouření škodí zdraví, aby nějaké svérázné vedlejší postavy nepřišly o práci? Tak si představte film, kde armáda opravdových, dobře financovaných profi-kecalů desítky let mlží o tom, že klimatické změny drasticky zkracují životnost lidské civilizace, aby šéfům ropných mega-korporací mohly dál naskakovat nuly ke kvartálním bonusům. A k tomu ještě přihazují hlody typu "Díky CO2 se planeta zelená, takže čím víc ho vyrobíme, tím lépe." Řemeslně to mohlo být zfilmované lépe, nicméně pokud chcete vidět film, ze kterého si řeknete "lidstvo je totálně v hajzlu", tak možná ani neni lepší kandidát. 85%

Světlo a stíny (2021) (seriál)

Takoví X-Meni v tmavě modrém - jen místo mutantů ve sci-fi verzi moderní Ameriky máte kouzelníky ve fantasy verzi raně moderního Ruska. Příjemně se na to ale kouká (možná tedy až na utahanou linku s druskellem), obsazení je fajn, většina postav zajímavá, a na výpravě i efektech je znát štědrý rozpočet. Rozhodně jeden z lepších "young adult" počinů posledních let. 70%

Mortal Kombat (2021)

Prvotřídní fan service, zabalený do scénáristicky nedomrlého míšmaše. Pokud chcete hlavně vidět své oblíbené herní postavy, jejich ikonické útoky, fatality, hlášky, a spoustu dalších MK Easter eggů, a to všechno konečně ve filmu se slušným obsazením, R-kovým ratingem a odpovídajícím rozpočtem, tak jste se konečně dočkali. Pokud byste ale taky rádi, kdyby schopnosti bojovníků byly vysvětleny nějak jinak než "arkana!", kdyby postavy bezdůvodně nepřepínaly mezi angličtinou a japonštinou, a kdyby to tak nějak obecně dávalo smysl, tak to bohužel neklaplo ani tentokrát... Příště ale rozhodně prosím více Hiroyuki Sanady. 60%

Godzilla vs. Kong (2021)

Hlavní zápletka této monstrbitky až překvapivě důsledně kopíruje Batmana vs Supermana. Snyder & spol ale kolem svých znesvářených titánů vytvořili mnohem uvěřitelnější svět, zajímavější postavy, a - ač se mi tomu nechce věřit - výrazně funkčnější humor. GvK zas servíruje podstatně větší porci akce, která rozhodně má grády, ale i ta ke konci už poněkud omrzí. Pokud nicméně jen chcete vypnout mozek a koukat, jak se rubou dvě výborně animované megapříšery (a Edwardsovu Godzillu už jste viděli alespoň dvakrát), za ty dvě hodiny to stojí. 55%

Okrsek 13 (2004)

Takové francouzské Fast & Furious, jen místo zábavně přestřelených auto-moto honiček zábavně přestřelený parkour. Rozhodně je na co koukat, ale o příběhu raději příliš nepřemýšlejte. 65%

Seaspiracy: Pravá tvář udržitelného rybolovu (2021)

Dokument na extrémně důležité téma, který rozhodně vyvolává mnoho podnětných (ač ne úplně příjemných) otázek. Bohužel to ale podrývá jeho forma, kde autor dává přednost senzacionalismu před důvěryhodností, většinu témat jen částečně nakusuje, a evidentně selektivně filtruje fakta a citace, aby vytvořil co největší "shock value". Určitě si ale dost rozmyslím, až budu příště chtít koupit rybu... 70%