Tokyo Vice - Season 2 (2024) (série)

Rozhodně skvělá krimi z prostředí Japonska a Yakuzy. Dobré obsazení, zápletky, spád.

The New Look (2024) (seriál)

Hodně zajímavé osudy Diora, jeho statečné sestry Catherine a Coco Chanel během II. sv. války. Asi si koupím Miss Dior.

Problém tří těles (2024) (seriál)

Noooo..... četla jsem knihy, viděla čínskou verzi, a po třech dílech zmatení v postavách, změnách v ději, vypuštění podstatného kulturně historického kontextu,  vědecko-filosofického rámce, jsem sezřela, že koukám na úplně jiný seriál, vlastně takový masox z původního díla, které bylo kvalitním dlouze taženým vývarem. Bohužel takovou intelektuální nálož by asi průměrný západní divák nezpracoval, moc náročné. Souhlas Sharlay. Těším se na další čínskou verzi.

Ve vatě (2022) (seriál)

Crazy seriálek k obědu. Pobaví.

Nádherná hra (2024)

Milý film s pěkně propracovanými emočními peripetiemi. Nabídl mi rozšíření obzoru, vůbec jsem o takové iniciativě pro bezdomovce nevěděla.

Zimní prázdniny (2023)

Komorni konverzacni drama, ktere nenudi, diky promyslenemu scenari muzou herci excelovat zejmena P. Giamatti.

Wonka (2023)

Překvapení ! mě se to líbilo, možná k tomu přispělo i to, že tam hráli samí staří známí....Umpa Lumpy mělo být víc.

Chudáčci (2023)

Zajímavý způsob, jak sdělit myšlenku, vizuál nápaditý... Obdivovatelkou však nebudu, poetika Lanthimose je zneklidňující, navíc směšné pohyby mentálně nedospělé osoby mi evokovaly pocity zneužití.  Souhlas Ydrosten .....kolika lidem došlo, že Mark Ruffalo sexuálně zneužíval asi tak 10ti letou mentálně postiženou dívku ...... Já bych Oscara dala Lily Gladstone nebo Annette Bening, to byly výkony v životní formě.

Noelin deník (2022)

Kdyby to nebylo tak polopatické a nemělo to logické lapsy, bylo by to docela fajn. Scénář psal asi nezadaný chlap, jo , je to tak. Pro Justina Hartleyho mám slabost z časů This is us.

Griselda (2024) (seriál)

Trojitá matka má pro strach uděláno, neleká se nepřátel, bojuje jako lvice. Po shlédnutí díla o narkobaronech/baronkách, chválím osud, že jsem něco takového nemusela žít.