Stmívání (2008)

Bránila jsem se tomu 4 roky a dnes jsem z hluboké nudy podlehla a myslím, že se z toho záchvatu smíchu už nikdy nemůžu zcela vzpamatovat. Čekala jsem, že to bude blbost, ale takhle velkej intergalaktickej průser jsem teda nečekala. Scénář - tragickej, kamera/střih - špatný, herecký...z úcty k opravdovým hercům, nebudu říkat slovo "výkony" - děs, běs! Jediná hudba, která stojí z tohohle zvláštně a neumětelsky slepenýho celku aspoň za něco, je tak upozaděná, že z ní člověk stejně nic nemá. Ale kdyby to byla komedie, tak u mě docela dobrý!

Spolehni se (2010)

Tenhle film ocení hlavně ti, kteří vědí, jak to v zákulisí divadla chodí a zvrácené vztahy zvrácených postaviček (a že jich tady je nespočet) vnímá už tak nějak vlastně normálně a jako přirozený koloběh života. Obdobně nadšení budou z filmu ti, kteří se setkali se švédskou mentalitou. Překvapilo, pobavilo, potěšilo!

Legie (2010)

Opravdu velice milé překvapení po všech hanlivých komentářích zde. Střízlivý akčňák, kde se zbytečně nekecá, ale když už se něco řekne, má to smysl. Paulu Bettanymu sluší nejen křídla, ale i role badass maníka s fůrou zbraní a ledově chladným výrazem bez úsměvu.

Järnets änglar (2007)

Obyčejný film o třech obyčejných ženských, které z nehezké reality všedních dnů a svých vesměs nepovedených životů utíkají po večerech za svými (ne)splnitelnými sny jako zpívající trio Black Island Sisters. Je to milé, dobře koukatelné, s vesměs dobrými herci, v)směvnými situacemi, s pěknou muzikou a k tomu v krásné řeči s krásně mrazivým prostředím.

Generation Kill (2008) (seriál)

Ze začátku Generation Kill vypadá neúnosně ukecaně (sama jsem to při první snaze o shlédnutí po prvním dílu vzdala), ale právě v tom je podstata tohohle seriálu. Pokud na to přistoupíte a podíváte se na všech sedm dílů, budete rádi, protože tohle dílo se v dnešní době nevidí často. Když už tady přijde akce, stojí za to, jinak je to sonda do života mariňáků, kteří si sice chtějí zastřílet, ale sami pořádně netuší, kde jsou, neví, s kým bojují a v podstatě proč. Řešíte jejich malé či velké osobní krize, nevěřícně s nimi kroutíte hlavou nad jejich nadřízenými a jejich nesmyslnými rozkazy, více či méně chápete jejich chování. Na druhou stranu to jsou vesměs obyčejní chlápci, kteří mluví, jak jim zobák narostl a dost často je divák svědky opravdu kuriózních scén nebo dialogů (Icemanovo "dumping under pressure" je toho zářným příkladem). Kolem a kolem, je to prostě výborná záležitost hlavně pro ty, kteří pod pojmem válečný seriál nevidí jenom krev a rozstříkané vnitřnosti!

Lovec nestvůr (2010)

Pominu-li klasickou a nepřekvapivou zápletku, při které jsem tak trochu zavzpomínala na filmy typu Blade, skvěle jsem se bavila celý film. A říkám to i potom, co jsem s tím filmem strávila 3 dny v kuse při překladu titulků. Dvojka Routh & Huntington k sobě jde dobře a baví mě (Sam Huntingtom možná i víc než Brandon Routh, který je...prostě furt stejný), nikdo si nehraje na akční hrdiny, milostná rovina je snesitelně krátká, průnik se světem zombie je výborně vtipný a nutno ocenit spoustu slovních hříček, které baví. Podotýkám, že komiks jsem nikdy v ruce neměla.

Strážci - Watchmen (2009)

Komiksem jsem v tomto případě nezasažena, tak jsem si rovnou vychutnala speciální edici o 215 minutách. Vizuální stránka, to ať se na mě nikdo nezlobí, je vesměs srovnatelná s X-men nebo Fantastic Four, ale tím bych se srovnáváním začala a zároveň skončila. Velké překvapení pro mne byla naturálnost celého světa padlých hrdinů, se kterou Snyder pracoval. Máme tu sex, tak ho ukážeme. Co dál? Násilí? No jasně, jen ať krev pořádně teče a těla se rozprskávají do dálky. Přimícháme trochu existenciálních a dalších filozofických myšlenek, pustíme tam klaďase, jejichž nitro je shnilé do morku kostí, odhalíme pár tajemství z minulosti, přihodíme tam děj dovysvětlující flashbacky a necháme diváka tápat a bavit se zároveň. Vkusné, promyšlené, rozhodně ne laciné. Ano, takhle to Snyder udělal a udělal to ale sakra dobře!!!

Pavouci z vesmíru (2010)

Vizuální stránka zajímavá, ale to je bohužel pro Skyline už ve většině současných sci-fi filmů. Po prvních deseti minutách, které ještě jakž takž drží vaši pozornost, celý zbytek filmu s nadšením čekáte, koho všeho vesmírní emzáci "zblajznou". Nejde to jinak, protože postavy se chovají (jako tu psal Isherwood) jak chovanci z diagnostického ústavu a vy se opravdu jen těšíte, až všichni umřou. Odměnou za vydržení celé téhle blbiny je konec, u kterého se začnete hystericky smát a plakat zároveń, protože větší stupiditu jste v životě neviděli...

Resident Evil: Afterlife (2010)

Jsem hodně velkej fanda Resident Evil (filmů, hru jsem ještě nehrála) a zatím jsem si dokázala obhájit lásku ke všem z předchozích tří dílů, ale Afterlife je prostě zlo. Bullet time se měl přestat používat s koncem Matrix Revolutions a ne ho co pět minut nacpat do RE: Afterlife a roztříštit tak už tak dost chabou konzistenci tohohle filmu. Postrádám jakoukoliv dějovou linku, souvislosti a vlastně vůbec důvod, proč byl tenhle díl natočen.

Kachorra (2002) (seriál)

Nemůžu si pomoct, ale v tý holce ten komediální talent prostě je. A v rámc ižánru telenovely to zas tak děsivý dílo není.