Forced Entry (1973)

Nerozumim té kontroverzi kolem tohohle péčka, protože je to prostě jenom...péčko. Starý, ošklivý, s neatraktivníma, tlustejma a zabobřenejma herečkama. Nějaká ta vražda z toho přeci ještě nedělá solidní exploatační dílko srovnatelné třeba s I spit on your grave...Násilí je v podání zúčastněnejch pornohereček dost nepřesvědčivý. To že hlavní hrdina znásilňuje vám skoro ani nedojde, protože herečky se brání tak pět až deset vteřin a pak prostě souloží, a co víc, mám pocit, že si to i užívají (nevím jestli se mi to zdálo, ale jedna se dokonce usmívala). Takže jak tohle hodnotit, když to neni horor ani thriller? Jako mizerné staré porno. 20%

Úhel pohledu (2008)

Svižný thriller, který se zbytečně neboří do politiky ani se nesnaží o co nejrafinovanější děj. Podává události kolem fiktivního atentátu na amerického prezidenta, které upgraduje postupným nahlížením z "úhlu pohledu" několika lidí. Takto na vás film nevyplivne všechna fakta a souvislosti naráz. Odkrývá je postupně a odhaluje nejasné motivace některých postav tak, aby se celých těch 90 minut pořád něco dělo. Tedy přesně model "Čtyřiadvacítky" - umně skloubená, formálně vypiplaná jednohubka, která se ani minutu netváří, že by měla vyšší ambice než pobavit. 70%

REC (2007)

Zombiárna, která imho nechává Romerovo Diary of the dead daleko za sebou, protože namísto neustálého kritizování médií a nadávání na "zlé zkažené lidstvo" jednoduše děsí. Kdo chce, jistě si najde nějakou tu kritiku i zde, ale ta je spíš přirozenou součástí děje, nebrzdí film a neodvádí pozornost od toho hlavního - ZOMBIES. Během celkem klidné první půle jenom sem tam vyskočí nějaký ten ohnilec, aby okousal nedůležitou postavu, a film vás uspí zdánlivě klidným průběhem dění. Nedobrovolný pobyt hlavních hrdinů v domě s několika nemrtvými se však během okamžiku zvrhne v neskutečně napínavou naháněčku, která hlavně v samotném závěru důkladně prověří sílu vašeho svěrače.

Weirdsville (2007)

Zařazení horor/fantasy nechápu, tohle je čistokrevný nízkorozpočtový klon Ritchieho komediálních gangsterek a jediný co na horory upomíná jsou okultismem zblblí záporáci. Ti vám ale moc strachu nenaženou, protože se často stávají terčem různejch fórků. Pár absurdních momentů a vtipných dialogů má fakt slušnou úroveň, škoda že takové situace čas od času vystřídá scénka hrající na vážnější notu...to mi prostě do filmu, kde pobíhá parta útočnejch liliputánů ve středověkej zbroji vůbec nesedí a sem tam to způsobí nepříjemné zakolísání tempa. Celkově jsou to takový lepší 3*.

Afro Samurai (2007) (seriál)

Ta hromada skvělých soubojů nemůže úplně zastřít dějovou pustotu za kterou se skrývá nejjednodušší myslitelná revenge šablonka a pocit, že by se to dalo celé odvyprávět v průběhu 20 minut. Dobře že jde o minisérii, dívat se na to v kuse, tak je to určitě za 3*. Takhle vás aspoň s každým započatým dílem znovu okouzlí stylová animace a bitky krvavější, než ty z Kill Billa. 70% EDIT: S odstupem zaokrouhluju hodnocení dolů. Afro samurai až příliš stojí na zpracování, a kromě vzpomínek na hezké obrázky ve mně nic nenechal. Stařičký Ninja scroll taky dějově neoslní, ale i přes archaický vizuál je mnohem nápaditější, dynamičtější a hlavně zábavnější.

Let číslo 93 (2006)

Velmi průměrné...natahovaná rekonstrukce médii dostatečně provařených událostí z 11. září je typicky greengrassovsky chladná a plochá. Posledních cca 10 minut to zachraňuje. 55%

Stormbreaker (2006)

Po útrpných prvních minutách se to tvářilo jako příjemná oddychová zábava a když už jsem si myslel, že 3 hvězdy to má jistý, tak jakoby si vzal scénárista volno a poslední třetinu se jen tak improvizovalo. Co na tom že všechny zajímavý motivy jsou zabitý a akce je jedna dlouhá, bezzubá křeč. Ani nesympatickej hlavní hrdina tomu moc nepřidá. Ještě že v castingovym sáhli po stále pěknej Alicii Silverstone, a po Mickey Rourkeovi, který se ve své roli boháče-pošuka patřičně vyžívá.

Oko (2008)

Špatné, přesto výrazně lepší než originál. Sice to je stejně pitomé, ale zas ne tak nudné a komické plus sem tam se člověk pořádně lekne. A Jessica Alba, co ztrácí na hereckém talentu, to dohání svým roztomile dutým výrazem. 50%

V údolí Elah (2007)

Skvělé kriminální drama s emocionálním přesahem, stejně jako Affleckovo Gone Baby Gone. I přes všemi zmiňované pomalé tempo nuda nehrozí, jednak díky skvělým hercům, druhak díky řemeslně dokonalé režii oscarového Paula Haggise a jeho typicky nekompromisnímu postoji k americkým tabu. A taky stojí za zmínku jednoduchá avšak nádherná a skvěle padnoucí hudba Marka Ishama, který s Haggisem pracoval už na Crashi.

Sirotčinec (2007)

Příjemná duchařina na evropský způsob. Trochu jako Ti druzí, ale mnohem kvalitnější, dějově bohatší, nápaditější a s vcelku nepředvídatelným finále. Mohlo to být trochu strašidelnější, hlavně závěr už je v podstatě fantasy jako Faunův labyrint a trochu tak znehodnocuje klasickou hororovou kostru, podle které se každý divák těší na pořádnou dávku psychického teroru, ale zase nebylo-li záměrem tvůrců točit striktně žánrový film, pak je tahle výtka čistě subjektivní a třeba budete spokojenější než já. I tak rozhodně doporučuju. The orphanage se jistě bude líbit každému, kdo si stěžuje na přemíru násilí a nízkou kvalitu americké produkce a myslim, že je to film vhodný i pro vaše rodiče;-)