• Krátkometrážní

3 from Hell (2019)

Zombieho třetí pokračování Tři z pekla - Pokračování hororů Dům tisíce mrtvol a Vyvrženci pekla. V předchozím dílu na konci filmu byli tři členové rodinky postříleni policajtama, všichni tři to přežili - Kapitán Spaulding - Otis a psychopatka Baby. Po vyléčení z přestřelky jsou ve vězení. Kapitán Spaulding je popraven. Otis a Baby jsou na útěku z vězení a s nima je tentokrát nová postava filmu, nevlastní bratr Otise a Baby - Winslow Foxworth Coltrane (Richard Brake). A vraždění může pokračovat, šílená rodinka nechává za sebou další oběti. Třetí díl už neni tak dobrej jako dvojka. Kapitán Spaulding je tam už bohužel jenom na začátku filmu, herec Sid Haig už byl v té době vážně nemocný a nemohl se zůčastnit celého natáčení. Bohužel po premiéře filmu Sid zemřel. Škoda ho, byl to vynikající herec a Kapitán Spaulding byla jedna jeho z nejlepších postav, ve trojce mi chyběl. Trojka už nemá takovou atmosféru jako přechozí díl, ale Bill Moseley, Sheri Moon Zombie a Richard Brake jsou skvělý. Gore efekty pořád dobrý, hudba supr - Nejlepší je song The Wild One od zpěvačky Suzi Quatro - Dobrá pecka (y) No nemá už tenhle díl takovou šťávu jako jeho předchůdce, jednička a dvojka jsou pořád lepší. Pořád se mi tenhle díl líbí víc než Zombieho horor z roku 2012 - The Lords of Salem, to je zatim jeho nejslabší snímek. Přesto jsem tomuhle filmu musel dát plný hodnocení, pořád mě to bavilo a nejvíc hlavní postavy, byla to fajn nostalgie od natočení dvojky po tolika letech.

Vyvrženci pekla (2005)

Druhý film Roba Zombieho a zároveň zatim jeho nejlepší horor co natočil. Vyvrženci pekla je volným pokračováním filmu Dům tisíce mrtvol. Opět tu máme ty stejné postavy z jedničky, ovšem je tady malá změna - Ve filmu už neni v rodince dědeček Hugo a matku Fireflyovou už nehraje Karen Black ale jiná herečka. Hraje jí velmi sexy přitažlivá žena, herečka Leslie Easterbrook (Známá hlavně ze série Policejní akademie, kde hrála policajtku Callahanovou) Naopak tady ve filmu je pěkně odporná a úplnej magor :D I když tam je tak málo, roli zahrála opravdu dobře. Dvojka navazuje dobře na jedničku - Co se týče hlavně jedný postavy, herec William Forsythe tu zde hraje šerifa Wydella a je to bratr policajta z prvního dílu, kde zemřel. Hrál ho herec Tom Towles a v tomto dílu hraje cameo roličku, ve snu šerifa Wydella. Jinak tenhle díl je fakt něco! Krvavější a brutálnější. Gore scény jsou tady fakt dobře udělaný :) A hláškující rodinka nemá chybu. V další roli se tu objeví herec Ken Foree v roli pasáka Charlieho Altamonta, v českém dabingu ho namlouvá Bohdan Tůma a je to fakt prdel. Další postavy co tu jsou nový je herec Michael Berryman v roli Clevona (Známej ksicht hlavně z hororů Hory mají oči) Dále pak známý herec Danny Trejo v roli Ronda. William Forsythe v roli šerifa Wydella je dobrej zmrd, taky pěknej psychopat :D Zahrál to fakt hodně dobře. Bill Moseley v roli Otise opět výbornej, dobrý že tenhle herec dostává tyhle role magorů, dobře se na to hodí ten jeho ksicht. Tenhle díl fakt nemá chybu, scéna se slepicema je fakt prdel :D Dvojka už nemá tak strašidelnou atmosféru, ale triky a efekty jsou tady rozhodně lepší. Je to i vtipnější, skvělý hlášky ve filmu. Kamera skvělá, vizuálně je to líp udělaný a celkově je to nejlepší díl z celý trilogie. Nejlepší film Roba Zombieho.

Dům tisíce mrtvol (2003)

První film hudebníka Roba Zombieho a zároveň první film co jsem od něho viděl. Film je natočený ve stylu starých béčkových hororů jako je Texaský masakr motorovou pilou - Klasická rodinka psychopatů a navíc skvělý postavy - Bill Moseley jako psychopat Otis - Sid Haig jako psychopatický klaun Kapitán Spaulding - Karen Black jako matka Fireflyová a manželka režiséra Sheri Moon Zombie jako psychopatka Baby. V rodince je ještě dědeček Hugo (Dennis Fimple) a popálený Tiny Firefly (Matthew McGrory). Scény z podzemí kde jsou všelijaký zrůdičky už byly moc fantasy :D Ale přesto ta hlavní zrůda Doktor Satan (Walter Phelan) vypadá hodně dobře. Líbí se mi jakým stylem to Rob Zombie natočil, fakt je tam z toho cítit ta atmosféra starých béček. Atmosféra filmu je dost scary. Film se mi hodně líbil, má taky skvělou hudbu, zazní tam i song od Ramones. Kamera, střih a herci supr. Krvavý scény tu nějaký jsou, ale je tam toho málo vidět a neni jich tolik. První film Zombieho a povedlo se mu to, kdo by čekal že z toho vznikne dobrá trilogie.

Věc (1982)

Bezpochyby nejlepší horor Johna Carpentera, to je jasný! ;) Poprvé jsem to viděl snad s titulkama nebo možná s rychlodabingem, pamatuju si že jsme to měli na starý VHSce a měli jsme to myslim ze starý ČT1 nebo ČT2 a tam to dávali tenkrát jenom s titulkama, můj táta říká že jsme to měli i s rychlodabingem. Je to vlastně remake původního filmu z roku 1951, kterej jsem taky viděl a to byla hrozná nuda, ale je to pochopitelný když ten první film je tak starej, s tímhle remakem se to vůbec nedá srovnávat. Kurt Russell v roli MacReadyho je výbornej a to vlastně všichni herci ve svých rolích. Gore efekty a masky jsou tady naprosto perfektní. Moje nejoblíbenější scéna je se zmutovanýma psama v kleci, to je tak skvěle propracovaný kurva, že to můžu vidět pořád dokola. Spousta slizu, krve, hnusu, pavoučích noh a výborné provedení mutace na lidech. V tý době fakt byly nejlepší masky, triky a speciální efekty, zvlášť v hororech :) A hudba Ennio Morriconeho je skurveně výborně mrazivá, úplně ideální k té atmosféře ve filmu kde je mráz, zima, strach a pořádný napětí. Výbornej soundtrack. Jo tenhle horor je prostě obrovská pecka - Kamera, střih, hudba, herci, efekty, atmosféra - Prostě všechno dokonalý tak jak to má v pořádnym hororu vypadat. Jeden z nejlepších hororů na světě ;) Vynikající práce.

Hostel III (2011)

Poslední díl Hostelu v režii Scotta Spiegela (Scénarista Evil Dead II a producent prvního a druhého Hostelu). Jedná se o nejslabší díl celé série. Už tam nejsou ty klasický mučírny v podzemí jako v předchozích dílech. Místo toho tam je jedna místnost a oběti jsou za sklem aby se na ně ostatní úchyláci mohli dívat a vyžívat se v jejich mučení. Už tam vůbec neni ta atmosféra jako ve filmech Eliho Rotha, neni to už ono. Co se týče postav, tak v tomhle dílu už jsou úplně jiný postavy a vůbec to nenavazuje na předchozí díl. Gore efekty taky nic moc a zas tolik jich neni. Přesto mě tenhle díl bavil, nenudilo mě to, ale mohlo to bejt ještě lepší a delší. Ovšem konec filmu mě moc mile překvapil, ten je hodně dobrej. Na tomhle dílu je to dost vidět že už to nerežíroval Roth. Kdyby někdy vznikla čtyřka, chtělo by to propracovanější scénář a víc mučících scén, krve a gore efektů. To je jasný.

Hostel II (2007)

Druhý díl Hostelu od režiséra Eliho Rotha. Tento díl už jsem v kině neviděl, to už jsem viděl rovnou na DVD. No musím říct že tenhle díl už neni tak dobrej jako první i přesto jsem mu dal pět hvězdiček a to asi z nostalgie kvůli jedničce. Dvojka navazuje přesně na jedničku, přeživší postava Paxton (Jay Hernandez) se objeví jenom na začátku filmu, protože hned na začátku přijde jeho smrt, což mě trochu zklamalo, myslel jsem že tam bude v celym filmu, jeho postava byla dobrá, škoda. Máme tu stejnou zápletku akorát místo tří kluků jsou tady tři holky, co si udělají výlet a opět se jdou zabydlet do toho samého hostelu. A únos a mučení může začít v plný kráse. Rozhodně nejlepší scény jsou řezání kosou do těla a ustřihnutý penis nůžkama který skončí jako potrava pro psa :D Hlavní hrdinka Beth (Lauren German) se role ujala dobře a též slovenský herec Milan Kňažko taky neni vůbec špatnej. Moc se mi líbilo jak v tomhle dílu ukázali jak celá ta organizace na vraždění lidí funguje. Skvělá cameo rolička legendárního režiséra Ruggera Deodata, natočil nejznámější film o kanibalech - Cannibal Holocaust (1980). Právě proto dostal v tomhle filmu roli kanibala, jak si s radostí uřezává maso z nohy svojí oběti. Škoda že tam neměl delší scénu. Gore scény jsou tady opět skvělý a kamera i střih supr. Je to docela slušný pokračování, ale něco mi tam pořád chybělo a to byla asi hlavní postava z prvního dílu co tady nechali zabít hned na začátku, fakt škoda. Taky už ten děj nebyl tak napínavej. Na jedničku už to rozhodně nemá, zase lepší než třetí díl, to určitě. Bavil jsem se dobře.

Tři sestry - Ať seš punk (2020) (hudební videoklip)

Nový song Tří sester - Ať seš punk je cover od legendární anglický punk rockový kapely The Professionals - Mods, Skins, Punks z první LP desky The Professionals (1980). Po rozpadu dva členové Sex Pistols hráli v téhle kapele, kytarista Steve Jones a bubeník Paul Cook. Ve videoklipu můžemě vidět jako hosty členy skupin E!E, Alkehol a dalších. To bych od Tří sester vůbec nečekal že udělaj zrovna tenhle cover od tak výborný kapely. Dobrej cover a videoklip.

Hostel (2005)

Viděno poprvé v kině s tátou a horor se mi líbil jak svině. Pamatuju si jak jeden kluk vycházel z kina a bylo mu z toho filmu špatně :D Vůbec nechápu tady to hodnocení. Takový si rozhodně nezaslouží ;) Jenom protože je to točený v Česku a děj se odehrává jako by na Slovensku a jak vyobrazují lidi na Slovensku? :D Ha tak to jděte lidi fakt do prdele! Je to jenom film kurva a hodně dobrej. Já jsem naopak rád že v tak dobrym hororu ukazují naše český města ;) Jo taky se mi líbilo že tam byl náš pražský klub který se kdysi jmenoval Guru a XT3 na Žižkově - Dneska se ten klub zase jmenuje Fatal. A můžeme bejt hrdý na našeho českýho herce Honzu Vlasáka, to jak zahrál roli psychopata co se vyžívá v mučení svých obětí - To byla prostě bomba. Skvěle zahraná role (y) V malých roličkách se tam objeví i naši další český herci - Radomil Uhlíř nebo Miroslav Táborský. Hlavní hrdina Jay Hernandez v roli Paxtona byl skvělej. Ty dvě diskofilní štětky co mohli za smrt jeho kámošům, tak to byly fakt hrozný kurvy. Dobře se jim pak Paxton pomstil, pěkně je rozmrdal autíčkem, to je jasný! :D Herečky co to hráli - Jedna Slovenka a jedna Češka, tak role těch sviní zahráli dobře. Scéna s visícím a ustřihnutým okem byla v kině na plátně pastva pro oči, to je jasný! Poslední scéna v Praze na Hlávním nádraží nemá chybu, Vlasák dostal co si zasloužil, skvělej konec filmu. Kamera, střih, hudba a gore efekty jsou perfektní. Skvělý mučící scény, v kině jsem byl docela z toho posranej :D Perfektní gore krvák jak má v hororu vypadat, jak jsem odcházel z kina, byl jsem z toho filmu nadšenej, je pravda že jsem takovej krvavej horor viděl tenkrát poprvé v kině, dřív jsem na horory vůbec nechodil, proto se mi to v kině tak moc zalíbilo. Od Eliho Rotha jsem viděl zatim všechny filmy a Hostel je zatim jeho nejlepší filmek. S tím hodnocením se jděte vysrat ;) Můj první horor co jsem viděl v kině a byla to bomba.

Mladý mistr (1980)

Další akční pecka Jackieho Chana. Poprvé viděno na VHS z videopůjčovny, český dabing byla zase prdel. Tady v tomhle filmu je akce opravdu hodně. Choreografie soubojů je naprosto perfektní do detailu. V tomhle filmu se Jackie opravdu hodně vyřádil, hodně dost předvádění Jackieho akrobacie a soubojů. Je to taky dost ulítlá komedie, typický humor Jackieho Chana. V jedný roli se tu objeví i kamarád a Jackieho kolega Yuen Biao. Závěrečný souboj hlavního záporáka Kama (Ing-Sik Whang) s Jackiem, co trvá skoro dvacet minut, je vůbec nejdelší filmová bitka jakou jsem kdy ve filmu viděl. Je to skvěle natočeno. Jeden z nejlepších soubojů a zároveň nejdelších v Jackieho filmové kariéře. Tenhle film je opravdu velká kung-fu mlátička. Další jeden z nejlepších akčních kung-fu filmů Jackieho Chana :)

Projekt A 2 (1987)

Projekt A 2 - Režie se opět ujal sám Jackie Chan. Ve filmu už bohužel nejsou Sammo Hung a Yuen Biao. Naopak ve filmu hraje výborná herečka a dobrá kamarádka Jackieho Chana - Maggie Cheung. V sérii Police Story hrála jeho přítelkyni May, potom se ještě objevila po boku Jackieho Chana v akční komedii Dračí dvojčata (1991). Druhý díl navazuje na jedničku s několika stejnými postavami. V tomto dílu už neni tolik akčních scén a bitek jako v prvním Projektu A. Ovšem atmosféru si to drží stejnou, sice zde není tolik soubojů ale zato je tu hodně kaskadérských kousků Jackieho Chana, hlavně na konci filmu a ty jsou perfektní jako vždy, musím říct že tady se mi líbily mnohem víc než v předchozím dílu. Scény na bambusovém lešení jsou výborně natočený :) Jackie padá, skáče, hází sebou, prostě klasickej Chan. Souboje jsou taky dobře udělaný. Scéna kdy si narve do huby chilli papričky a rozžvejkaný si je vyflusne na ruce aby je mohl protivníkům otřít o ksicht byla fakt prdel. Další dobrá scéna byla, kdy je Jackie hozen do díry kam sjíždí drtící válec a jeden ze záporáků mu tam leje olej aby se nemohl vyšplhat a zachránit, pak toho zmrda chytí za kravatu a v díře pod válcem skončí on. Skvělá a napínavá scéna. Jako vždycky na konci filmu v titulcích nepovedené scény a Jackieho song, jsou tam rovnou vidět záběry jak je Jackie ve studiu a zpívá do mikrofonu. Projekt A 2 je slušný pokračování :)