• Krátkometrážní

Texaský masakr motorovou pilou 2 (1986)

Druhý díl Texaského masakru. Tento díl už je víc spíš černá komedie než čistý horor. Opět se nám tady vrátil Jim Siedow z prvního dílu, v roli magorskýho kuchaře z rodinky kanibalů. Leatherface je tady spíš komickou postavou, ovšem nejlepší z magorů tady je herec Bill Moseley v roli Chop-Topa - Ten předvedl fakt skvělý výkon - Vyšinutej hippie magor :D Nejvíc co mě tady tak sralo byl herecký výkon Caroline Williams v roli Stretch. To jak furt histericky řvala když měla strach z magorský rodinky, tak mi lezla na nervy, strašný jak moc trapně přehrávala. Dennis Hopper v roli poručíka Leftyho byl docela dobrej i když mě moc v té roli nesedl. Neřekl bych vůbec že tenhle díl natočil stejný režisér Tobe Hooper - Nemá to už vůbec tu atmosféru jako první díl, ale přesto mě to hodně bavilo, gore efekty jsou tady dobrý a hudba taky nebyla špatná. Miluju tyhle starý béčka.

Texaský masakr motorovou pilou (1974)

Tenhle díl jsem viděl poprvé u kámoše na počítači. Předtím jsem znal jenom Koženou tvář a remake Texaského masakru z roku 2003. Hrozně moc jsem chtěl vidět tenhle díl, měl jsem o něm jeden článek a moc mě to zajímalo. Remake se mi hodně líbil, tak jsem byl strašně zvědavej na tenhle úplně první film o Leatherface. Bylo to v době když jsme ještě neměli internet, kámoš bydlel poblíž našeho bydliště, tak jsem zašel k němu a zkouknul jsem to u něj. A byl jsem moc hodně překvapenej, takovou brutalitu a psycho jsem od tohodle filmu nečekal. Partu hipíků co postupně masakruje magor s motorovkou, pěkně udělanej ten jeho pokojík s lidskýma kostma. Edwin Neal v roli stopaře je brutální magor. A herec Jim Siedow co ztvárnil dalšího člena rodiny, starého muže je taky dobrej pošuk, jsem rád že si zahrál ještě pak ve dvojce, škoda že tenhle herec už se pak přestal věnovat herectví, byl vynikající. Scéna u stolu kdy psychicky týrají hipísačku Sally (Marilyn Burns) Je jedna z nejlepších jakou jsem kdy viděl v historii hororu :) Záběry kamery na oči Marilyn Burns, kdy prožívá psychický strach - Je něco úžasnýho, skvěle nasnímáno kamerou :) John Dugan v roli dědečka je taky perfektní. Hudba skvělá, drásající nervy - Taky supr! Jeden z nejlepších hororů v historii kinematografie. Děkuji za tenhle snímek pane Hooper.

Mafiáni (1990)

Tohle jsem viděl poprvé od kámoše, kdy k nám domů přinesl origoš VHSku s tímhle filmem. Od začátku dokonce jsem se bavil, kdy Henry Hill (Ray Liotta) vypráví svůj příběh jak se dostal k mafiánům. Perfektní herecký výkony tu předvádí jak Robert De Niro tak Joe Pesci. Dobrou roli tu předvedl zde i herec Paul Sorvino v roli bosse Paula Cicera. Nejvíc brutální scéna je když Henry Hill se nasere na jednoho debílka co obtěžoval jeho ženu, jde k němu a rozmlátí mu hlavu pistolí, moc dobře udělaná scéna. Skvělý hlášky ve filmu, vždycky se mi v těch mafiánských filmech líbí jak tam mluví sprostě, to k těmhle filmům prostě patří, to je jasný. Joe Pesci se snad narodil pro tyhle role psychopatů - Oscara si získal zaslouženě za roli Tommyho DeVita. Hodně se mi líbí že na závěr filmu dal Martin Scorsese song od punkera Sida Viciouse - My Way. To jsem v takovém filmu vůbec nečekal :) Martin Scorsese je pro mě jeden z nejlepších režisérů. Výborná práce - Výbornej film.

Armáda temnot (1992)

Třetí díl kultovního Evil Dead :) Tohle jsme měli úplně prvně půjčený z videopůjčovny a čuměli jsme na obal videokazety že je to vlastně pokračování Smrtelného zla 2. Třetí díl Armáda temnot je už spíš víc komedie než horor i když dvojka už byla taky dost komedie. Tohle je ale nejkomediálnější díl ze všech, Ivan Richter co tady daboval Bruce Campbella byl výbornej, další dabér co se k němu skvěle hodil. Co tady předvádí Bruce Campbell je hrozná prdel, nasmál jsem se fakt dost. Zajímavý že tenhle díl má dva různý konce, ten co byl na VHS - To je scéna kdy se Ash vrátí zpátky do své doby a ta co je na DVD - To je zas scéna kdy to Ash posere a ocitne se v budoucnosti kde je všechno zničený atomovkou. Na DVD je ve filmu ještě několik vystříhaných scén, co na VHSce vůbec nebyli. Armáda temnot je skvělá zábavná hororová komedie.

Lesní duch (1981)

Tohle jsem poprvé viděl jako malej na VHSce z videopůjčovny s rychlodabingem, namlouvala to nějaká ženská a bylo jí skoro hovno rozumět jak ten zvuk byl tlumený. Obraz byl nekvalitní, ale dalo se na to koukat. Jako první jsem viděl dvojku z TV Nova a pak tenhle díl z té videokazety. No a tenkrát jsem byl u toho hodně posranej, děsivější a brutálnější než druhý díl. Ty gore efekty na tu dobu byli fakt slušný, jsem čuměl jak je to dobře udělaný a nečekal jsem že první díl bude ještě větší krvák než ten druhý. Moc se mi líbilo v tomhle dílu jak jsou některý ty scény stejný jako ve dvojce, zase mě to připomínalo dětství jak jsem čuměl na dvojku. Tohle bylo pro mě tenkrát velký překvapení a jsem za to rád že to tenkrát měli ve videopůjčovně :) Protože jsem fakt moc chtěl vidět první díl. Je to úplně stejný jako u hororu Návrat oživlých mrtvol - Dvojku jsem tenkrát taky viděl poprvé z Novy a pak jedničku od tátovýho kamaráda na VHS, taky s rychlodabingem. Soundtrack ve filmu výbornej. Tohle je prostě klasika co mě nepřestane nikdy bavit - Nejlepší filmy Sama Raimiho :) The Evil Dead je prostě kult.

Smrtelné zlo 2 (1987)

Další z hororů mého dětství. Taky fotřík nahrál z televize Nova - To je jasný! :D Tak tohle jsem si jako malej pouštěl pořád a nepřestane mě to bavit nikdy. Ten český dabing ze starý VHSky je prostě nejlepší, líbí se mi že už tady v tomhle filmu taky daboval Bohdan Tůma. Antonín Navrátil co namlouval Bruce Campbella byl skvělej, ten se k němu hodil a hodně. Vždycky mi tenkrát vrtalo hlavou jestli na Nově nedávali i první díl a kde ho vůbec vidět? Sakra chci vidět i první díl! Kde ho sehnat? :D Tenkrát byla jedna skvělá videopůjčovna kousek od metra I. P. Pavlova a tam to měli, byla to videokazeta kde byl nahraný tenhle díl z Novy a první díl byl s nekvalitním obrazem co měl rychlodabing, co to namlouvala nějaká ženská a bylo to hrozně tlumený, takže jí nebylo skoro vůbec rozumět jak mluvila česky. Ale byli jsme moc rádi že to vůbec můžeme vidět tu jedničku a byla to bomba! Jsem tenkrát čuměl jak je to brutální oproti druhému dílu a jak jsou skvělý ty gore efekty z té doby vzniku filmu. No každopádně tohle je moje srdcovka z dětství a nejlepší role Bruce Campbella :) Jeho postava Ash už je dneska legendární.

Kožená tvář (1990)

Tohle byl úplně první film s Koženou tváří co jsem viděl jako malej parchant z TV Nova. Otec v devadesátkách nahrával z Novy výborný horory a taky na Nově dávali samý lepší filmy - Né jak dneska. Tenhle třetí díl Texaského masakru se mi hodně líbil už tenkrát. Magorská rodinka tady má více členů než v jedničce nebo ve dvojce. Pobavila mě tady hodně Jennifer Banko v roli malé holčičky co si hraje s panenkou která je udělaná jako kostlivec a má vlasy a furt jí ty vlasy češe, to byla psychopatka :D Viggo Mortensen v roli Texe je dobře vyšinutej kanibalskej magor a ty ostatní z rodinky ve svých rolích taky dobrý :) R.A. Mihailoff v roli magora s motorovkou je hodně dobrej, zase se mi líbí že tu jeho masku udělali jinak než v předchozích dílech a ta jeho motorová pila je kurva nádherná! :D Asi největší motorovka jakou kdy Leatherface měl na filmovém plátně a ten nápis na ní - The Saw Is Family! :D Líbí se mi hrozně taky atmosféra v tomhle dílu, hlavně scény z lesa a močálů maj kurva zasraně creepy atmosféru a to je skvělý. Gore efektů tu neni moc, ale jsou dobře udělaný :) Ken Foree v roli Bennyho je výbornej, tenhle herec se mi líbí snad v každym hororu. Leatherface: Texas Chainsaw Massacre III - Je další výbornej díl :)

Srbský film (2010)

Tohle jsem poprvé viděl u svojí bejvalky - Viděno 20.10.2017 - Vždycky jsem chtěl vědět o čem je tenhle film. Tak mi to bejvalka pustila a musím říct že takový psycho jsem od tohodle filmu nečekal :D A s bejvalkou jsme se u toho moc dobře bavili. Chlastali u toho pivko a měli jsme o zábavu postaráno - To je jasný! :D Brutální úchylárna, magořina, extrém nejvyššího kalibru. Totální psycho! Je to vizuálně moc dobře udělaný, kamera, hudba i střih jsou supr. A gore efekty jsou perfektní. Bavilo mě to celou dobu a vůbec jsem se nenudil. Hodně a hodně moc kontroverzní film.

Sebevražedný oddíl (2016)

V kině se mi to líbilo a dost, Margot Robbie jako Harley Quinn byla dobrá i když v některých scénách fakt působila trapně. Ovšem nejvíc mě tady zklamal Jared Leto v roli Jokera. Po smrti Ledgera chtěli pořád lidi takovýho Jokera, nebo aspoň podobnýho šílence jakého ztvárnil Heath Ledger - Protože on tou rolí přímo žil. A po jeho smrti přišel takovej vyteplenej Joker. Dobře že tu roli pak dostal Joaquin Phoenix a né Jared Leto, zmrd se mohl posrat Leto když to dostal Phoenix a to je dobře. Takovýho Jokera lidi potřebovali vidět. Leto na to vůbec nemá ksicht, na Jokera, vypadá jak buzerant co se hodí tak do gay porna. Joker má bejt odpornej, pořádně vypsychlej magor s vykoulenýma očima a né se chovat jak zfetovaná barbína se stříbrnýma zubama v hubě. Chápu taky že Leto tam neměl moc prostoru, ale ten jeho Joker je prostě nejhorší ze všech, to nebyl ani Joker, ale debilní gangsta z řetízkama a stříbrnýma zubama, ještě pak s vymakaným tělem a tetováním - To už bylo moc - Nejtrapnější Joker. Jinak celkově se mě ten film líbil a bavilo mě to, dobrá atmosféra a akční scény taky nebyli špatný. Herecký výkony ostatních taky nebyli k zahození. Jinak mnohem víc se mi líbí Margot Robbie ve filmu Birds of Prey (Podivuhodná proměna Harley Quinn) - Tam je konečně sama za sebe bez toho teplýho Jokera a to jsem viděl radši. A nepřišla mi tam tak trapná jako v některých scénách tady - To je jasný! ;)

Trainspotting (1996)

Tohle je klasika jak svině. Pro mě nejlepší film o feťácích. Knihu jsem nečetl a věřím že musí bejt hodně dobrá. Skvělej soundtrack. Co tenhle film ale dělá tak nejvíc vtipným je herecký výkon Roberta Carlyla v roli Begbieho, ten to zabíjí nejvíc. Škoda že neni ve více scénách ve filmu a musim říct když ho ještě k tomu daboval herec Zdeněk Podhůrský - Že to byla fakt strašná prdel, ten jeho hlas se k němu hodil úplně nejvíc. Jen nechápu proč je v titulcích uvedený jako Pavel Markovský. Nejvíc vtipná scéna kdy Spud (Ewen Bremner) se posere v posteli a pak ty hovna zabalí do prostěradel a jde na snídani k rodičům svojí holky a matka - Spude to jsou mý prostěradla! Prostěradla vyškubne Spudovi z rukou a hovna se rozletí po celý místnosti při snídani a celá rodina je od hoven - Dobrou chuť! :D Scéna kdy má Renton (Ewan McGregor) absťák v pokoji, kam ho zamkli jeho rodiče aby se léčil - Je psycho jak svině - Taky skvělý! :) Líbilo se mi taky jak tady autor knihy Irvine Welsh v roli dealera Mikey Forrestera má na sobě tričko punkové kapely The Exploited :D Song od Iggyho Popa - Lust For Life - Je už legendární. Pro mě nejlepší režisérův snímek - Je to výborná práce a český dabing mám radši než ten anglický se skotským přízvukem :) V češtině je to taky větší prdel.