• Krátkometrážní

Fargo (1996)

Děj filmu byl nebyl tak špatnej, ale čekal jsem to teda lepší. Rozhodně nejlepší scény byli se Stevem Buscemim a Peterem Stormarem v rolích padouchů. Stormare hrál dobrýho magora a Buscemi taky skvělej, to co udělá na konci filmu Buscemimu jsem teda nečekal :D Frances McDormand v roli policajtky Marge mě srala od začátku do konce, tý jsem měl chuť dát jí fakt dělo za to chování - Trapný, strašný, k zblití celej její herecký výkon. V tý roli mi byla extrémně nesympatická. To se ty sráči z Akademie asi fakt posrali že jí dali za tohle Oscara - Fakt trapný. Efekty byli dobrý a atmosféra filmu taky ušla. Film mě nenudil i když jsem si sliboval od toho víc.

Králové videa (2020)

Viděno včera večer v kině Aero s tátou. Jo tak to byla velká nostalgie, taky jsme měli doma po revoluci filmy s rychlodabingem. Zdeněk Troška pobavil :D A vypravěč Miroslav Táborský tam byl skvělej. Byla to taky dobrá prdel. Po filmu debata s tvůrci filmu a bylo to supr, těším se až to bude na DVD - Hned kupuju - To je jasný! Výbornej dokument :)

Špína z ulice (1987)

Tak tohle byl totální masakr! :D Dost jsme se u toho s tátou nasmáli, strašná ujeťárna :D Fakt prdel! (y) :D Taky další filmeček kde padá tolik sprostých hlášek za sebou, jednoznačně nejlepší film o houmlesech jakej jsem kdy viděl :D Scéna s létajícím uřízlým čůrákem byla fakt sranda, když tam zazněla hláška u té scény - V titulcích bylo Létající Čestmír 🤣 Nebo scéna kdy se bezďák rozpustí do hajzlu byla taky fakt dobrá :D Gore efekty byli fakt výborně udělaný, škoda že režisér James M. Muro pak už žádný film nenatočil, tohle se mu povedlo.

Místa (2014)

V tomhle filmu jsem si zahrál malou roličku punkera, byla to scéna kde jsem na koncertě. Tuhle scénu jsme natáčeli několikrát, točila se v Ústí nad Labem, bylo to v jednom klubu. Na place byli všichni tři mladý herci - Vladimír Polívka, Johana Matoušková a Jan Cina. Si pamatuju jak mi v šatně Jan Cina ještě chválil moje creeper boty z Lucky Hazzardu :D Samozřejmě že ve filmu jsem měl jiný, co mi půjčili v šatně a ty byli strašný, ty mě tak tlačily na nohy že mě to už sralo, ale natáčení mě bavilo, tak jsem to musel vydržet, to je jasný. S Johanou Matouškovou jsem prohodil pár slov, pokecali jsme. S ní jsem měl právě tu scénu kde mě zabrala kamera :) Když jsem odcházel z natáčení domů, ještě mě zdravil hlavní představitel filmu Vladimír Polívka. Režisér Radim Špaček byl v pohodě rejža, ještě jsem mu řekl že jsem ho viděl ve filmu Karla Kachyňi - Blázni a děvčátka a že to bylo dobrý a on mi poděkoval. Jsem rád že mě dali do týhle scény i když jsem tam jenom na pár vteřin, ale rád jsem se pak viděl v kině na velkém plátně. Natáčení byla příjemná spolupráce a moc dobrá zkušenost a jsem za to rád. Dostal jsem se k tomu přes jednoho týpka co je taky herec, dřív to byl zpěvák punkových kapel. Byl to herec Vladimír Škultéty. Po natáčení mi zaplatili za roli a ještě mi dali peníze na zpáteční cestu na vlak do Prahy. Celkově mě film bavil i když je to tam místama v některých scénách nudný. Bohužel to byl propadák a film ani nevydali na DVD. Ale na to natáčení moc rád vzpomínám, moje první zkušenost s filmem a na to se nezapomíná.

Mechanický pomeranč (1971)

Jeden z nejlepších filmů Stanleyho Kubricka a anglána Malcolma McDowella. Poprvé jsem tenhle film viděl jako malej v televizi na HBO a tenkrát mě to moc nebavilo a nerozuměl jsem těm slovům co tam říkaj a jak to myslí. Po delší době jsem tenhle film začal chápat moc dobře. Skvělý příběh Alexe DeLarge :) Poté mě otec koupil i knihu od spisovatele Anthonyho Burgesse a musím říct že knížka byla perfektní :) Jak říkal dneska již zesnulý herec Warren Clarke (Ve filmu hrál postavu clockworka Dima) Film přišel do kin ještě před érou PUNKU - Punk byl nový druh hudby, který se vyznačoval extravagancí mimo jiné v oblékání členů kapel - Podle mne Mechanický pomeranč ovlivnil Punk především ve stylu oblékání a ve všem co s tím souviselo. Ať žije Clockwork Punk!!!!! ;) - https://www.youtube.com/watch?v=JVVBBhl_aQs

Leatherface - zrození (2017)

Zatím poslední film Texaského masakru - Leatherface - zrození. Jak už asi název filmu napovídá, je to origin Kožené tváře. Je to prequel prvního Texaského masakru z roku 1974. Hned na začátku filmu je brutální vyšinutá psycho rodinka Sawyerových, kde popraví hned svojí jednu oběť. Malý Jedidiah Sawyer - Budoucí Leatherface (Boris Kabakchiev) je umístěn do psychiatrické léčebny, kvůli jeho nezvladatelné psycho rodince. V léčebně mu změnili jeho identitu a říkají mu Jackson. O deset let později dospívající Jackson (Sam Strike) z léčebny uteče, spolu s dalšími pacienty. Stephen Dorff v roli texaského rangera Hala Hartmana, hledá Jacksona a ostatní pacienty a touží po pomstě, rodina Sawyerových zavraždila kdysi Hartmanovu dceru. Děj filmu není tak špatný jak se zdá a Leatherface tady bude až ke konci filmu. Už to ale není tak dobrý jako předchozí filmy s Koženou tváří, rodinka je ale správně vyšinutá a škoda že Leatherface je tady tak málo. Tenhle díl mohl bejt klidně delší, škoda. Gore efekty jsou tady opět dobře udělaný, motorová pila jede a krev krásně stříká :D Líbila se mi moc závěrečná scéna, kdy si Jed Sawyer šije úplně svojí první masku z lidské kůže a do toho hraje starý retro song It's Over od zpěvačky Patti LaSalle - Dobrej song. Tak končí film - Zrození jednoho z nejlepších filmových hororových slasher zabijáků v historii hororu.

Texaský masakr motorovou pilou 3D (2013)

A máme tady další film s Koženou tváří - Texaský masakr motorovou pilou 3D - Tento film je volným pokračováním Texaského masakru z roku 1974. Hned na začátku filmu v titulcích jsou ukázky z prvního dílu. A příběh začíná tam kde skončila jednička. Místo zesnulého herce Jima Siedowa, si tuhle roli na začátku filmu zahrál Bill Moseley, který hrál v druhém dílu Texaského masakru z roku 1986 - V roli pošuka Chop-Topa. Malou roličku na začátku si tady opět zopakoval herec John Dugan v roli kanibalskýho dědečka. Hrál tu i samotný Gunnar Hansen, představitel první Kožené tváře - Na začátku filmu je také v domě šílené rodinky, s kšiltovkou a plnovousem - V titulcích je uvedený jako Boss Sawyer. Musím ale říct že ten začátek mě moc nesedl, nemá to moc logiku, v domě kanibalů na začátku filmu je víc postav, což v prvním dílu vůbec nebylo. Hlavní postava filmu Heather Miller kterou zahrála Alexandra Daddario je slaďoučká a svojí roli zahrála dobře. Dan Yeager v roli zabijáka s motorovou pilou byl další dobrý představitel téhle hororové postavy. Scott Eastwood (Syn Clinta) v roli fízla Carla byla pěkná svině :D Na konci filmu mě taky mile překvapila herečka z prvního dílu Marilyn Burns - V prvním dílu hrála hlavní postavu, hipísačku Sally. Atmosféra ve filmu je dobrá, gore efekty jsou výborně udělaný, krvák jak má v téhle sérii bejt. Konec se mi hodně líbil. Chápu že tenhle díl spoustu lidí zklamal, ale mě se to prostě líbilo, já tuhle sérii miluju. Pro mě stokrát lepší než ta sračkoidní čtyřka z roku 1994 - To je jasný! ;) Režisér John Luessenhop natočil další vynikající díl téhle série.

Texaský masakr motorovou pilou: Počátek (2006)

Další skvělý díl Kožené tváře - Texaský masakr motorovou pilou: Počátek - Je to jediný díl který jsem viděl v kině, byl jsem na něm s tátou :) Tento díl je prequel předchozího remaku z roku 2003. Navazuje na události jak se z rodiny Hewittů stali kanibalové a je tady samotné narození zdeformovaného Thomase Hewitta ze kterého se stane Kožená tvář. Opět je tady herec Ronald Lee Ermey, tady bude zase ukázáno jak se z něho stane falešný šerif Hoyt. Ostatní herci co hrají stejné postavy z rodinky z předchozího dílu, jsou tu opět také. Thomase Hewitta (Leatherface) si zde opět zahrál Andrew Bryniarski, zas stejně dobrej jako v remaku. Hlavní hrdinka Chrissie kterou ztvárnila herečka Jordana Brewster je skvělá. Hudba je tady od stejného skladatele z předchozího dílu Steva Jablonskyho a je senzační. Co mě tady ale nejvíc překvapilo jsou gore efekty, zas takovej krvák jsem od toho filmu v kině nečekal, krvavější a brutálnější než předchozí díl. Režisér Jonathan Liebesman natočil solidní pokračování Texaského masakru. V kině to bylo skvělý :)

Texaský masakr motorovou pilou (2003)

Tenhle remake Texaského masakru jsem viděl poprvé na Nově, tenkrát jsme si to nahráli na video. Je to už něco jinýho než původní film z roku 1974, ale přesto je tenhle remake moc povedený. Herecký výkony jsou tady moc dobrý a Jessica Biel v roli Erin je skvělá. Andrew Bryniarski v roli Leatherface je brutální, zahrál to fakt dobře, šel z něho fakt strach, jeden z nejlepších představitelů Kožené tváře, moc se mi líbilo že tady ten zabiják ukázal svojí zdeformovanou tvář - Skvělá creepy scéna. A musím tady pochválit herecký výkon Ronalda Leeho Ermeyho v roli falešnýho šerifa Hoyta, to byl strašnej zmrd :D Ten herec si to musel dobře užívat tu roli, zahrál to dobře. Atmosféra je tady skvělá, ponurá a depresivní, hudba je taky moc dobrá, gore efekty byli docela dobrý i když nebyli moc vidět. Režisér Marcus Nispel natočil povedený remake téhle kultovní klasiky.

Masakr v Texasu (1994)

Čtvrtý díl Texaského masakru pod českým názvem Masakr v Texasu. Tento díl jsem viděl poprvé na DVD s titulkama z videopůjčovny, nejdřív jsem si myslel že je to skvělá trojka Kožená tvář a ono hovno! :D Netušil jsem tenkrát že má tenhle horor ještě další pokračování, tak jsem myslel že to bude trojka. No tak pak mě tenhle díl ještě navíc hodně zklamal, nejhorší díl Texaského masakru. Matthew McConaughey v roli Vilmera zahrál toho magora dobře, jinak je to strašná nuda. Robert Jacks v roli Leatherface stál za hovno, jak věčně ječí a ještě k tomu se maluje jako ženská bylo hrozný, nejhorší představitel Kožené tváře. Gore efekty tady vůbec nejsou, což je další mínus a je tady všechno špatně. Renée Zellweger v roli Jenny taky nebyla nic moc. Ani se nedivím že režisér Kim Henkel pak už nic jinýho dalšího nenatočil po takovym propadáku.