• Krátkometrážní

Projekt A (1983)

Tak tohle je úplná HK pecka, první díl Projekt A - Jackie Chan, Sammo Hung a Yuen Biao. Všichni tři dobrý kamarádi od dětství a když jsou spolu ve filmu tyhle tři, máte o zábavu postaráno. Navíc když film ještě režírovali Sammo Hung a Jackie Chan :) Děj filmu je skvělej, zasraný piráti :D Kamera, střih a akce jsou perfektní. Klasická a typická choreografie bitek tak jak to Jackie Chan vždycky dělal v těch letech. Kaskadérský kousky Jackieho Chana jsou tady opět bravurní, legendární scéna kdy Jackie padá z věžních hodin je vynikájící, Jackie si při tomhle kousku zlomil nos a zranil si krk. Další skvělá scéna je kdy Jackie jezdí na kole a dělá přitom svoje kousky. Je to i dobrá prdel, postě klasická akce a komedie Jackieho Chana, tak jak to mám rád. Závěrečná bitka na lodi pirátů je perfektní, výborně natočený. Klasická HK osmdesátková akční jízda od začátku do konce. Projekt A je jeden z nejlepších filmů Jackieho Chana.

Jing cha gu shi 2013 (2013)

Po devíti letech se opět Jackie Chan vrací ke svojí sérii Police Story. Zatím poslední díl Police Story s názvem Police Story 2013. No tak tenhle díl má nejmíň akce a nejvíc drama :D Je to nejnudnější díl celý série. Nejsou už tady klasický bitky a kaskadérský kousky Jackieho Chana, akce už neni tolik, chápu ale že Jackie už má taky svůj věk a takový akce jako zamlada už prostě netočí, bohužel. Začátek filmu mě dost překvapil, venku hraje na pódiu punková kapela :D Jak vejde Jackie Chan do baru, tak tam hned zase hraje na pódiu kapela rockabilly a ve scénách pankáči u baru :D To bylo dobrý. Neni to úplně špatnej díl, ale akce je tam už málo a komedie už vůbec. Což v prvních dílech bylo hodně. No jo jiná doba, filmy už nikdy nebudou takový jako dřív.

New Police Story (2004)

Po osmi letech tu máme opět další díl ze série Police Story. Tentokrát s názvem New Police Story. Režie se pro změnu ujal již zesnulý režisér Benny Chan. Tento díl už jsme měli na DVD z videopůjčovny. Tenhle díl mě mile překvapil, zase se vrací ke kořenům prvních dílů, s jedinou výjimkou - Přestože je v tomhle dílu dost akce, má to taky dost naopak od předchozích dílů atmosféru drama, což mi v tomhle pokračování trochu vadilo. V předchozích dílech tam byla naopak komedie. No každopádně se mi líbí víc než předchozí čtvrtý díl První rána. Opět klasický kaskadérský kousky a souboje Jackieho Chana, scéna s autobusem je jedna z nejlepších ve filmu. Parta záporáků jsou dobrý zmrdi, herecký výkony jsou dobrý. Další skvělý díl Police Story.

Příkaz k smrti (1983)

První film zpěváka Sex Pistols a svojí roli zahrál fakt dobře. Bylo zajímavý sledovat Rottena jak hraje ve filmu a vidět ten nezvyk jak se ve filmu takovej legendární pankáč chová jinak před kamerou než na pódiu jak ho všichni dobře známe ze Sex Pistols. Byla to sranda ho sledovat v takový roli. Sranda taky byla vidět tam Rottena na fotce s knírem, že hrál jako svýho dědu :D Jinak tenhle film byla fakt nuda. Ten děj byl celej divnej. Jinak Rotten a Keitel se dobře doplňují, dialogy mezi nima byly fajn. Kdyby tam nehrál Johnny Rotten a vynikající Harvey Keitel, stálo by to za hovno. Hlavně ze jejich herecký výkony dávám čtyři hvězdy a taky že Rotten je můj oblíbenej frontman.

Wu shu: Ji mi dang an (1993)

Jeden z nejlepších HK CAT III filmů jakej jsem zatim viděl. Takhle brutálního, zákeřnýho a krutýho záporáka jsem dlouho ve filmu neviděl. Simon Yam v roli psychopata Ching Funga se ujal role opravdu skvěle. Herce, tlouštíka Kent Chenga jsem znal už z filmu Příběh policajta (1993). Kde hrál záporáka po boku Jackieho Chana. Tady jeho role je úplnej opak, naivní a moc velkej dobrák, líbilo se mi jak na konci filmu mu jebne a postáví se dobře záporákovi. Svojí postavu taky zahrál dobře. Závěrečný souboj je pastva pro oči, fakt skvěle natočený. Asiati jsou prostě magoři a to jak umí dokonale natočit násilí ve filmu, to má prostě svoje kouzlo. Výborný drsný brutální akční thriller.

První rána (1996)

Akční film První rána jsem viděl poprvé na videokazetě z videopůjčovny. Vůbec jsem tenkrát netušil že je to další díl série Police Story. Režie se ujal týpek předchozího dílu Stanley Tong, tak že je to pochopitelný že tohle je čtyrka. Akční scény v tomhle filmu už nejsou tak dobrý jako v předchozích dílech, ale pořád je to skvělá akční zábava. Kaskadérský kousky Jackieho Chana jsou jako vždy skvělý. Kdyby tohle byl samostatnej film co by k sérii Police Story vůbec nepatřil, nebylo by to na škodu, tenhle díl vůbec nevypadá jako ve stylu předchozích dílů. Ale dobře jsem se u toho bavil, další dobrej film Jackieho Chana.

Police Story 3 (1992)

Další díl ze série Police Story. Tentokrát v režii Stanleyho Tonga. Ve trojce jsou nové postavy, což se mi dost líbilo. Michelle Yeoh v roli policajtky Jessicy Yang a parťačky Jackieho Chana, se mi moc líbila. S Jackiem tvoří dobrou dvojku. Wah Yuen v roli záporáka Pantera nemá chybu, to byl magor a zároveň působil vtipně :D U toho jsem se nasmál, hlavně jak ho daboval dabér a herec Zdeněk Bureš, to byla prdel. Líbilo se mi moc že ve trojce jako v předešlých dílech namlouval Jackieho Chana zase dabér Aleš Zbořil. Podle mě to byl nejlepší dabér a český hlas Jackieho Chana :) Perfektně se k němu hodil. Škoda že ho daboval jenom v týhle sérii a pak ještě v jednom filmu - Městský lovec (1993). Trojka má opět výbornej děj, akční scény jsou skvěle udělaný, zase se mi líbilo že do trojky dali tolik scén kde to vybuchuje, to na těhlech starých HK filmů miluju. Souboje opět dobrý. Závěrečná scéna kdy se Jackie Chan drží žebříku co visí z vrtulníku a zároveň letí ve vzduchu je prostě famózní, to muselo mít koule a odvahu jít do takový akce, Jackie Chan umí prostě vždy ve filmu mile překvapit. Trojka je opět skvělá a vůbec nedělá ostudu předchozím dílům.

Police Story 2 (1988)

Dvojku Police Story jsem viděl ještě před prvním dílem. Opět moje srdcovka z dětství, ještě větší protože jsem tenhle díl viděl jako první z célý série policejního příběhu. Tohle pokračování se mi líbí nejvíc ze všech dílů. Měli jsme to tenkrát nahraný na videokazetě z televize, byl to nějakej málo známej program, tak že už nevim jak se jmenoval, ale dávali tam tenkrát hodně Jackieho Chana a další kung-fu filmy. Příběh krásně navazuje na první díl. Děj ve dvojce se mi líbí mnohem víc, teroristi co vyhrožují bombovým útokům. Choreografie Jackieho Chana je opět skvělá. Opět závěrečná bitka v továrně je výborně natočená a kaskadérský kousky Jackieho zase nemají chybu. Skvělý provedení výbuchů ve filmu, výbuch továrny a ohňostroj na závěr je už jen malou třešničkou na dortu. Jak už je zvykem v Jackieho filmech v závěrečných titulcích, opět záběry nepovedených scén, zranění herců a song Jackieho Chana. Pro mě nejlepší díl týhle série.

Police Story (1985)

Moje srdcovka z dětství, teď přesně nevim kde jsem viděl poprvé jedničku Police Story. Ale určitě vim že jsem viděl druhý díl týhle série jako první. Tohle je jeden z nejlepších a těch lepších filmů Jackieho Chana. Skvělá typická choreografie Jackieho soubojů. Závěrečná bitka v obchoďáku je jedna z nejlepších vůbec. To co si kvůli tomu Jackie vytrpěl si zaslouží respekt. Skvělý závěrečný titulky, záběry z natáčení filmu to co se Jackiemu a jiným hercům během točení scén stalo. A do toho hraje Jackieho skvělej song Hero Story, poprvé když jsem to slyšel v tom filmu, vůbec jsem nevěděl že to zpívá sám Jackie Chan. Jo tohle je starej dobrej Jackie Chan, škoda že už takový filmy dneska netočí, ale chápu že už dneska taky na to nemá věk. Osmdesátky byli pro kariéru Jackieho Chana nejlepší! :)

Lovná zvěř (1986)

Skvělej exploitation. V podstatě by se tenhle film klidně mohl řadit do žánru rape and revenge, s jediným rozdílem a to že právě tady není to znásilnění ženy. Hlavní hrdinka Jessica (Cassandra Delaney) je terorizována partičkou tří buranů, moc jsem si už konečně přál kdy přijde pomsta hlavní hrdinky. Protože to co jí tam dělali a ještě jejím zvířatům - Tak to byli fakt extra zmrdi. Nejhorší byl vidlák Sparks (Garry Who). To byla ale hnusná vyžraná držka :D Ten byl dobře vypatlanej, typickej americkej balík. Vizuálně výborně udělaný, akce taky dobře provedená a bylo jí dost. Hudba byla skvělá a hlavní herečka Cassandra Delaney byla taky dobrá.