• Krátkometrážní

U Zlaté rukavice (2019)

Jeden z nejlepších filmů roku 2019. Takhle skvělou atmosféru jsem od toho filmu nečekal, fakt realisticky zpracovaný, režisér Fatih Akin si zaslouží potlesk pro tenhe skvělej filmek. Smekám. No a mladý začínající herec Jonas Dassler podal neuvěřitelnej výkon, to jak ho namaskovali jako vraha Fritze Honku, z toho až mrazí. Zahrál to fakt dobře. Hudba ve filmu dobrá a Karla Gotta jak zpívá v němčině, to jsem tam fakt nečekal, ještě u takovýho magora. Z toho filmu fakt cítíte hnus, brutalitu a pěknej smrad, tak jak to asi v bytě u Fritze Honky bylo fakt cítit :D A to jak to fakt tenkrát v Německu vypadalo, to je prostě skvěle natočený. Místama ve filmu je to i někdy vtipný, hlavně jak furt do sebe leje Fritz Honka kořalu a ještě jak u toho chodí tou podivnou chůzí :D To jak začal pracovat a vysral se na chlast, myslel jsem že už to dá, ale stejně jsem pochyboval, když se tam v práci objevil debilní starej uklízečky a začali tam chlastat, Fritze Honku bohužel přemohl zase démon alkohol. Scéna ke konci filmu mě asi pobavila nejvíc, jak tu hnusnou starou bábu Fritz zmlátil do krve. To byla hrozná hnusná kurva jak se mu pak pomstila a dala mu hořčici na péro :D No Fritz se s ní pak nesral, jak jí začal škrtit, bába se pěkně posrala a to doslova :D Pěkně jí pak rozmrdal lahve o hlavu, skvělá scéna. Jediná postava co mě tam nejvíc srala byl ten nepříjemnej hipík Willi (Tristan Göbel). To byl hroznej kokot. Dobrý jak ho pochcal na hajzlu ten bejval SS voják Norbert (Dirk Böhling) - Zdravíš důstojníka s čůrákem v ruce, ty zkurvenče? Ha ha dobře mu pochcal prdel hipíkovi debilnímu, ještě si pak o něj hezky otřel ruku do bundy. Dobře mu tak. Dobrý hlášky ve filmu a vizuál výborně udělanej. Výborná kamera. Skvělej film kurva (y)

Vymítač ďábla (1973)

Když jsem byl malej, měli jsme to na první VHS originálce co u nás vyšla. Český dabing nebyl ještě tak úplně přesnej, tak že jste slyšeli mluvit americký herce, ale dabing byl fakt výbornej. Když namlouval Jiří Pomeje toho ďábla, tím svým hlasem, tak zněl podobně jako když namlouval panenku Chucky :D Bylo to vtipný a zároveň dobře sprostý, potom co to vydali na DVD, dabing stál fakt za hovno a sprostý slova vynechali dementi. VHS dabingy byly prostě nejlepší ;) Jinak tohle je prostě hororová klasika, v tý době z toho museli bejt lidi fakt zesraný strachy :D Jinak herecký výkony skvělý. Linda Blair jako Regan výborná, na to že jí bylo teprve tak málo let, roli zahrála skvěle. Ellen Burstyn, Jason Miller a Max von Sydow taky podali vynikající výkony. Jinak jak se tam ukáže ve tmě ten ďábel, ten bílej ďábelskej ksicht - Tvář démona Pazuzu - Tak to byla fakt skvělá maska, ani jsem netušil že to je pod maskou žena :D Ďábla si zahrála americká herečka Eileen Dietz. Speciální efekty výborný, střih, kamera a hudba dobrá. Klasika mýho dětství.

The Plague Dogs (1982)

Tak tohle byl jeden z nejlepších animáků jakej jsem kdy viděl. Je to moc pěkně nakreslený, skvělá animace. Dobře tady ukazujou jaký jsou lidi svině a zvířata chudáci, líbilo se mi jak spolu ještě psi mluví, to se do toho moc hodilo. Jeden z hlavních psí hrdinů Snitter - Namlouvá ho vynikající John Hurt - Vypadá jak pejsek Vilda z klubu Modrá Vopice :D Ten mě tam pořád chce šukat :D Je to napínavý ale zároveň moc smutný. Výbornej song v závěrečných titulcích Time and Tide od zpěváka Alana Price - Skvělej text. Ten bych si nechal klidně zahrát jednou na pohřbu.

Zvrácenost strachu (2020)

Tak tohle mě dost bavilo, má to fakt výbornou atmosféru. Miluju filmy kde je krásná příroda. Devon Sawa co hraje fotříka z rodinky, tak jsem vůbec nepoznal že je to on. Jak zestárnul, vypadá jinak. Znám ho hlavně z filmů Ruka zabiják a Nezvratný osud. Camille Sullivan v roli matky Anne byla skvělá a jako žena se mi moc líbila. Tenhle film nedoporučuju veganům, ten by se jim hnusil :D Jo taky jsem myslel že ve filmu půjde o vlka, ale pak co se tam děje jsem vůbec nečekal. Nick Stahl hraje fakt odpornýho zmrda a ten konec je fakt brutální, to mě dost překvapilo a bylo mi docela špatně když jsem viděl toho zmrda staženýho z kůže a jak vypadá :D Šokující a zároveň fakt dobře udělaný. Hlavní hrdinka se pomstila fakt skvěle. Zajímavej filmek. Moc mě to bavilo.

Lesní duch (2013)

Remake slavnýho Evil Dead a moc mě to překvapilo. Byl jsem na premiéře v kině a byla to bomba, pak jsem na to šel ještě jednou. Vůbec mi nevadilo že už tu není hlavní hrdina Ash, ale bejvalá feťačka Mia a Jane Levy byla skvělá :) Překvapil mě ve filmu Lou Taylor Pucci. Znám ho hlavně z videoklipu Green Day - Jesus of Suburbia. Tam hrál hlavní postavu punkera Jimmyho, no a tady je úplnej opak v roli vlasatýho hipíka Erica :D Vypadá úplně jinak. Vtipný bylo jak řekl slovo z tý knihy mrtvých - Kunda! :D Atmosféra ve filmu fakt skvělá, ponurá a depresivní. Atmosféra lesa je fakt hnusná. Gore scény brutální a pořádně krvavý a závěr filmu kdy prší místo vody krev, tak to bylo úžásný. Vizuál filmu nádhernej. V kině na velkym plátně to vypadalo sakra dobře a po závěrečných titulcích Bruce Campbell - Groovy! :D Herci dobrý, kamera a střih taky. A musim pochválit soundtrack, ten byl fakt kurva skvělej a temnej. Fede Alvarez natočil další skvělej remake. Původnímu filmu nedělá vůbec ostudu. O tři roky později jsem byl v kině na jeho dalším hororu Smrt ve tmě a to bylo taky hodně dobrý.

Noční můra v Elm Street (2010)

Remake kultovního hororu Noční můra v Elm Street a musím říct že se mi to kurva líbilo dost. Režisér Samuel Bayer natočil výbornej horor. Lepší než remake Pátek třináctého, to je úplně jasný ;) A abych byl upřímnej líbí se mi to víc než Cravenova Nová noční můra. Co mě nejvíc zklamalo byl vzhled Freddyho, jeho maska se vůbec nepodobá té původní a to je škoda a nikdo už nebude lepší Freddy než byl Robert Englund. Na druhou stranu herec Jackie Earle Haley to hrál fakt dobře a byl fakt děsivej a byl to už prostě jinej ksicht. Ale určitě byl zas děsivější než Robert Englund, tenhle Freddy neni vůbec groteskní a je to fakt zmrd. Scény z původního dílu se mi moc líbily a dobrý že tady ukázali jak Freddyho upálili. Atmosféru to má fakt kurva dobrou, temnou a děsivou. Gore skvělý, vizuál filmu pěknej. Na tomhle remaku se mi zase líbí že Samuel Bayer se úplně distancoval od komických scén s Freddym a dal do toho víc drama. Tenhle remake má taky svoje kouzlo a já jsem s ním spokojenej. V kině by se mi to hodně líbilo.

Nová noční můra (1994)

Nová noční můra Wese Cravena - Po tolika letech se režisér vrací k sérii co začal právě on. Herci z prvního dílu tu hrajou sami sebe. Hlavní hrdinka Heather Langenkamp co hrála Nancy. John Saxon co hrál jejího otce. Robert Englund tu hraje taky sám sebe a zároveň i Freddyho a sám režisér Wes Craven tu hraje sebe. Tento díl se úplně liší od původní série a nevypadá to úplně zle, masku Freddyho Kruegera tu změnili a nevypadá špatně, ale původní maska Freddyho se mi teda líbila víc. Na to že už je to úplně jiný, tak atmosféru to má dobrou a strašidelnou ale původní sérii s Freddym mám stejně radši, na tý jsem vyrůstal a bavila mě a bude mě bavit pořád víc než tohle. Tenhle film s Freddym se mi líbí ze všech nejmíň, už to nebylo ono. Robert Englund jako vždy skvělej.

Freddyho smrt - Poslední noční můra (1991)

Freddyho smrt - Poslední noční můra tentokrát v režii ženy Rachel Talalay. Asi jediný díl co režírovala ženská, to je jasný. Tohle už je víc komický, třeba hned na začátku Freddy na koštěti :D To byla prdel. Nechápu proč všichni tenhle díl tak odsuzujou, já jsem byl rád za každej díl, s tím hodnocením jděte do prdele ovečky. Tohle je pořád skvělá zábava :) Pamatuju jak jsme to měli půjčený na videokazetě a u toho byly ještě 3D brejle. Ve filmu je taková scéna kdy si hlavní hrdinka Maggie (Lisa Zane) podobný brejle nasadí a pak se tam změní vizuál filmu, proto k tomu dávali tyhle brejle. Hrdina filmu John (Shon Greenblatt) se podobá trochu Johnnymu Deppovi a sám Johnny Depp se tam ukáže v malé roličce v televizi. A mladej Breckin Meyer v roli vyhulence Spencera :D Atmosféru to má pořád dobrou a speciální efekty taky ujdou, nejradši mám scénu s uchem. Moc se mi líbily závěrečný titulky a v nich sestřih Freddyho z celý série a do toho hraje dobrej song Why Was I Born? (Freddy's Dead) - Od Iggyho Popa. Dobrý zakončení Freddyho.

Noční můra v Elm Street 5: Dítě snu (1989)

Pětka Freddyho s názvem Dítě snu v režii Stephena Hopkinse co natočil druhého Predátora. Pátý díl navazuje na čtvrtý a máme tu opět hrdinku Alice (Lisa Wilcox). Ve filmu máme některý nový postavy včetně kluka Jacoba (Whit Hertford). Co se objevuje ve snech Alice. Vždycky jsem si myslel že je to malej Jake Gyllenhaal :D Co mi tady vadilo na českém dabingu, byl hlas hlavní hrdinky Alice. Dana Černá ve čtyřce byla dobrá, ale tady jak dabovala Alici Jarmila Švehlová zněla fakt strašně. Pamatuju si jak nám táta podle tohodle filmu maloval komiks, ale nikdy ho nedokončil, ani nevim kde skončil. Škoda že už to nemám. Atmosféra ve filmu pořád dobrá a speciální efekty podobný těm z předchozího dílu. Skvělá scéna s motorkou a krmení oběti Freddyho a zrovna některý záběry z těchto scén byli vystřiženy na DVD. A je to pěkně debilní, pamatuju si jak jsme to měli nahraný z Novy a scény byly kompletně celý. Skurvený cenzoři. Na YouTube ty scény můžete vidět celý. Pátý díl má pořád svoje kouzlo a furt mě hodně bavil.

Noční můra v Elm Street 4: Vládce snu (1988)

Noční můra v Elm Street 4: Vládce snu - Čtyřku režíroval Renny Harlin a je to můj nejoblíbenejší díl z celý série :) Tady jsou speciální efekty fakt něco a to se mi na tomhle dílu líbilo ještě víc. Čtyřka navazuje na trojku a máme tu stejný postavy z předchozího dílu. Hrdinku Kristen tu hraje pro změnu herečka Tuesday Knight a v tomhle dílu už jí Freddy dostane. No Patricia Arquette mě byla v tý roli teda sympatičtější a škoda že už to nemohla hrát. Máme tady novou hrdinku série Alice (Lisa Wilcox) a ta se mi moc líbila. Skvělá atmosféra, hudba a kamera. Krve je tady dost. Moje nejoblíbenější scény s pizzou, mucholapkou a závěrečná scéna s Freddym, kdy z jeho těla lezou duše obětí, jedna z těchto duší hrála moje oblíbená herečka Linnea Quigley, sexy punková princezna opět z filmu Návrat oživlých mrtvol. Mimochodem to bylo fakt skvěle udělaný :) Moc se mi líbila ve filmu skladba Anything, Anything od kapely Dramarama. Čtvrtý díl Freddyho je jeden z nejlepších dílů ze série Nočních můr v Elm Street.