• Krátkometrážní

Noční můra v Elm Street 3: Bojovníci ze sna (1987)

Další Noční můra v Elm Street s názvem Bojovníci ze sna - Už v režii vynikajícího Chucka Russella. Trojka už navazuje na výbornou jedničku. Ve filmu máme opět postavu Nancy (Heather Langenkamp) a jejího otce, kterého zase hraje John Saxon. Děj se odehrává v psychiatrické léčebně a hlavní hrdinka Kristen (Patricia Arquette) tam skončí kvůli nočním můrám s Freddym. V psychárně jsou další postavy co mají problémy se snama. Jo trojka má fakt skvělý speciální efekty a mnohem lepší atmosféru než ve dvojce. Skvělý scény s obří hlavou Freddyho. S chodící obětí Freddyho s trčícíma žílama, to bylo fakt nechutný :D Freddyho hlava z televize. Postelová scéna s jazykama :D Jo ta sestřička byla dobrá kunda, slušný cecky měla a pěknou prdelku :D Scéna se stříkačkama taky skvělá. Překvapil mě tam mladej Laurence Fishburne v roli Maxe. Známej hlavně ze série Matrix. Robert Englund zase výbornej a ostatní herci taky dobrý. Trojka je skvělý pokračování.

Noční můra v Elm Street 2: Freddyho pomsta (1985)

Druhý díl s Freddym a už je o něco slabší, přesto se mi dvojka pořád líbila. Dvojka už v režii Jacka Sholdera. Tohle už jsem viděl poprvé na Nově a nebo možná tenkrát ještě z videopůjčovny. Ten první dabing a asi je jedinej, tak to ještě úplně dobře nenamluvili. Jsou tam ještě slyšet hlasy amerických herců ale ten český dabing je prdel, zvlášť u postavy Rona Gradyho (Robert Rusler) - Ten dabér zněl jak buzerant ale vůbec nevím jak se ten dabér jmenuje. Prostě nějakej neznámej. Úryvek z dabingu jeho hlasu - Takhle on se ukájí a vytlouká buzerantský putyky, takový kluci jako si ty se mu líbí. Hele co ta tvoje bohatá kočička? Děláš jí to každou noc? 🤣 Buzerantský putyky a sám mluvil jak teplouš :D A takhle ten dabér zní furt po celej film jak největší buzna :D Grady měl v pokoji dobrej plakát Stray Cats. Lisa (Kim Myers) byla sexy, pro tu jsem měl slabost. Líbil se mi ve filmu Clu Gulager v roli otce Jesseho (Mark Patton). A stejně jako pátý díl Pátek třináctého, je tenhle díl Freddyho ze stejnýho roku jako horor Návrat oživlých mrtvol a hraje v něm další herec z Návratu - Clu Gulager. Atmosféra pořád dobrá, gore a efekty taky ujdou. S dvojkou jsem spokojenej.

Noční můra v Elm Street (1984)

Noční můra v Elm Street - První díl Freddyho. Pamatuju si že jsem tohle viděl ještě když jsem byl ve školce :D Tenkrát mě táta přišel vyzvednout a řekl mi že to nahrál z nějakýho německýho programu. Nahrál to kvůli tomu že jsem měl rád Johnnyho Deppa :) Jak jsem byl starší, tak jsem to už viděl na Nově. Jo tenhle první díl je pecka, skvělá temná atmosféra a na roli Freddyho nemohli vybrat lepšího herce než je Robert Englund. Dobře se hodil na tohodle záporáka. Heather Langenkamp v roli Nancy skvělá a líbil se mi v roli policajta otec Nancy - John Saxon. Herecký výkony dobrý. Gore dobrý a nechutný, skvělá postelová scéna s Johnnym Deppem i když je to přehnaný a tolik krve by z tý postele nestříkalo, tak se mi to stejně líbilo. To bylo docela vtipný jak namlouval Deppa Michal Suchánek :D Wes Craven natočil jeden z nejlepších slasherů v historii hororu a vůbec můj nejoblíbenější slasher zabiják, mám ho radši než Michaela nebo Jasona. Freddy je moje dětství :)

Pátek třináctého (2009)

Remake Pátku třináctého a bylo to pro mě docela zklamání. Mnohem víc se mi líbil remake Noční můry v Elm Street. Jasona hraje Derek Mears a nebyl špatnej, hrál Jasona dobře. Nejvíc se mi zamlouval začátek, kdy tam ukážou ještě Jasonovu matku jak příde o hlavu a pak kdy ve filmu vidíme první oběti Jasona, jak jsou u Křišťálového jezera. Začátek vypadal slibně a měl dobrou atmosféru a pak už je film docela nuda, gore ale dobrý. Radši bych viděl další film o Jasonovi jak se narodil a pak jak se na táboře utopil a jeho matka začne bejt magor, to by bylo mnohem zajímavější. Od Marcuse Nispela byl stokrát lepší remake Texaského masakru, to je jasný. Remake Pátek třináctého se mu moc nepovedl.

Freddy versus Jason (2003)

Freddy versus Jason je hororová pecka. Dvě nejslavnější slasher ikony proti sobě. V kině to musela bejt bomba, docela lituju že jsem to v kině neviděl. Jasona si tu zahrál už někdo jinej, herec se jmenuje Ken Kirzinger a po tolika letech se k roli Freddyho vrací vynikající Robert Englund. Rád jsem ve filmu viděl Brendana Fletchera v roli Marka, no ten tam měl hnusnou smrt :D Gore fakt skvělý a závěrečnej masakr mezi Jasonem a Freddym je výborně natočenej. I když mám radši Freddyho, tak jsem tady víc fandil Jasonovi. Atmosféra skvělá a temná. Režisér Ronny Yu nepatří zrovna mezi moje oblíbený režiséry, ale filmy od něj se mi vždycky líbily a tohle se mu hodně povedlo.

Jason X (2001)

Desátý díl Jasona s názvem Jason X - Tento díl jsem viděl poprvé na HBO a hned jsem si ho musel nahrát na video, to je jasný :D Opět Kane Hodder jako Jason. Jasona X režíroval James Isaac. No jo ovečky zas dávaj hovno hodnocení. Mě se tenhle díl dost líbil. Jason ve vesmíru a nevypadá to vůbec špatně, atmosféra se mi líbila a vraždy jsou provedený dobře. Skvělá scéna jak Jason popadne tu holku a narve jí hlavu kde jí zmrazí a pak ten její zamrzlej ksicht rozmrdá o stůl :D Na konci filmu Jason jako vraždící stroj z budoucnosti, to jsem nečekal že se z něj stane tohle. Díl mě bavil a nenudil.

Pátek třináctého 9 (1993)

Devátý díl Jasona v režii Adama Marcuse se úplně liší od předchozích dílů. Kane Hodder zase jako Jason. Tento díl jsem už viděl stažený z netu s titulkama. Jason ve svý podobě se tam ukáže jenom na začátku a na konci filmu. Hned na začátku filmu Jasona zneškodní policejní komando, Jasonovo tělo skončí v márnici a tam se převtělí do černýho koronera, no a pak je to jako ve filmu Shocker - Jasonova duše se převtěluje do jiných lidí a zabíjí. Nevím proč ale tenhle díl se mi prostě hodně líbil. Speciální efekty nejsou tak úplně špatný a vraždy oukej. Atmosféru to má už úplně jinou než předchozí díly a už to neni ten old schoolovej Jason ale mě to prostě pořád bavilo. Pořád je pro mě nějvětší sračka pětka. Tady je aspoň pořád pravej Jason i když je tam tak málo. Jo a konec mě překvapil, hokejovou masku Jasona stáhne do pekla Freddy Krueger, je tam jen vidět jeho známá rukavice s břitvama ale bylo to dobrý.

Pátek třináctého 8 (1989)

Osmičku Jasona jsem poprvé viděl na videokazetě, na té samé od tátovýho kamaráda. Spolu s předchozím dílem tam byl nahranej tenhle a taky měl německý dabing s českým rychlodabingem. Díl režíroval Rob Hedden a Jasona si tu zahrál zase Kane Hodder. Pohřbenej Jason tu opět ožije v Křišťálovém jezeře a Jason se přisere na loď která odplouvá do New Yorku. Na lodi jsou zase mladý a Jason má zas koho zabíjet. Několik přeživších se dostane z lodi do člunu a připlujou do New Yorku, myslí si že Jasona se zbavili, ale prd. Jason začne zabíjet přeživší na Manhattanu v New Yorku. Skvělá scéna na střeše s negrem, negr do Jasona mlátí jak do boxovacího pytle a Jason je pořád v klídku, negr má dost a Jason mu urazí celou palici a negří hlava letí vzduchem a odkutálí se do kontejneru a ten se zavře :D Tomu říkám bílá síla 😆 Sračka jak v tom filmu je ten punker se skinheadem a poslouchaj nějakej skurvenej hip hop, píčovina úplná. Ale dobrý že jim tu hudbu vypne Jason, scéna kdy jim rozmrdá rádio :D Fakt filmaři o těch subkulturách vědi úplný hovno. Atmosféra na lodi a ve měste vypadá dobře a furt je to napínavý. Zklamalo mě jen trochu jak je Jason udělanej, v sedmičce z něj takovej zombie kostlivec a tady už ne, ale je to jen maličkost, jeho maska pořád vypadá dobře ale ten konec byla blbost. Tyhle novější díly s Jasonem jsou pořád dobrý, tu sérii miluju a nebudu jak ovce tomu dávat míň jen proto že už je to jiný. Mě to baví pořád jako první díly. Já jsem prostě spokojenej divák a nejsem vůbec na filmy náročnej ;)

Pátek třináctého 7 (1988)

Pátek třináctého 7: Nová krev - Další skvělej díl kurva :D No jo tohle jsem zase viděl od tátovýho kamaráda na videokazetě :D Ale viděl jsem to poprvé německy s českým rychlodabingem, ten dabér byl strašná buzna 🤣 Pamatuju si ten hlas furt :D Díl režíroval John Carl Buechler a Jasona hrál už Kane Hodder, hrál Jasona pak už v dalších pokračováních. Líbila se mi moc hlavní hrdinka Tina (Lar Park-Lincoln). Je to sexy princezna. Má schopnost telekineze a díky ní omylem oživí mrtvýho Jasona z jezera. Jason už má slušnou masku po celym těle, žebra a páteř mu trčí z těla, je z něj už odporná chodící zombie zrůda, ksicht Jasona je ještě víc děsivější. Opět masakruje v Crystal Lake. Souboj mezi Tinou a Jasonem byl skvělej, díky svým schopnostem mu dávala dobře na prdel. Ta Melissa (Susan Jennifer Sullivan) byla hrozná kurva. Ta mě fakt srala, Jason se s ní nesral a dobře to odsrala (y) :D Atmosféra výborná a vraždící scény taky. Sedmička je pecka.

Pátek třináctého 6: Jason žije (1986)

Pátek třináctého 6: Jason žije - Konečně pořádnej slasher masakr. Režisér Tom McLoughlin natočil fakt výbornej díl série. Poprvé jsem to viděl na Nově a rovnou jsme si to nahráli na videokazetu, viděl jsem to ještě před pátým dílem, pak jsem se divil že u pátýho dílu je tak debilní konec. Dobrý že to režisér změnil, udělal jenom dobře. A Tommyho tu hraje další herec z filmu Návrat oživlých mrtvol - Thom Mathews a je skvělej. Jo Jason je tady ještě lepší než kdy předtim a masakruje každýho kdo mu stojí v cestě. Opět jsme na místě tábora Křišťálové jezero a Jason pokračuje v jatkách. Gore je tady fakt skvělý a strašně se mi líbily úvodní titulky s Jasonem, to byl originální a výbornej nápad :) Jasona hrál C.J. Graham a byl opět výbornej, Jason tady vyleze z rakve a už je z něj shnilej zombík, maska Jasona zase dobrá. Tenhle díl mě tenkrát hodně bavil a už to tak zůstalo.