• Krátkometrážní

Dravci (1999)

Další horor co jsem viděl jako malej a další horor co jsme měli půjčený na VHS :D Když jsem to viděl poprvé moc jsem to nechápal ten kanibalismus co je ve filmu :D Jak psali na obalu kazety - Skvělá kombinace upírského a kanibalského hororu - Tak jsem si jako malej myslel že Robert Carlyle je upír :D Jo tady je Carlyle opravdu dobrej psychouš, jde fakt z něho strach. Psycho kanibal prostě :D Guy Pearce jako kapitán John Boyd taky výbornej. V tomhle filmu vypadá jak Ježíš Kristus, myslel jsem si tenkrát že je to ten samej herec z muzikálu Jesus Christ Superstar (1973). David Arquette jako vyhulenec Cleaves je dobrej mašťák :D No a ten konec je masakr - Carlyle a Pearce na život a na smrt. Pamatuju jak mě tenhle souboj jako malýho fakt hodně uchvátil :D Fakt skvělej závěr filmu. Co se mi tady tak líbí je soundtrack, ten je fakt kurevsky dobrej - Hlavně skladby Boyd's Journey a Let's Go Kill That Bastard - Výborná hudba. Dobrý že se film natáčel i na Slovensku a účinkovali v něm čeští kaskadéři :) Režisérka Antonia Bird natočila fakt skvělej horor a je to její vůbec nejlepší film.

Blair Witch: 20 let poté (2016)

Blair Witch: 20 let poté - Po tolika letech další pokračování o Blairské čarodějnici co navazuje na první díl. Máme tady bráchu Heather - Co záhadně zmizela v prvním dílu. Bratr James a jeho parta kamarádů se opět vydávají na výpravu do lesů kde záhadně zmizela jeho sestra Heather a její dva kamarádi Josh a Mike. No a strašení čarodějnice může zase začít v plný parádě :D To už se pak jenom opakuje jako v prvním dílu, je to hodně podobný - Klasický voodoo figurky udělaný z větviček a klacků, hromádky kamenů u stanů, podivný děsivý zvuky z lesa a tak dále. No a konec stejnej jako v jedničce, nabíhání do domu fiktivního vraha Rustina Parra. Konec nejvíc psycho v tom baráku, víc akčnější než v jedničce. Zase je film udělanej jako Found Footage a kamera byla dobrá. Akce a napětí funguje v pohodě a konečně se tu objeví rozkošná čarodějnice :D No byla to pěkná zrůdička :D Atmosféru to má pořád děsivou ale tenhle díl už nemá tu šťávu jako ten první a s druhým dílem se to už vůbec nedá srovnávat, přesto je to pořád fajn horůrek na příjemnou noc. Tenhle díl mě pořád bavil. Neni to špatný.

Záhada Blair Witch 2 (2000)

Záhada Blair Witch 2 - Tentokrát už v režii Joe Berlingera. Poprvé viděno na VHS z videopůjčovny a dvojka zase byla skvělá, tohle hodnocení tady je fakt k smíchu. To si tenhle díl nezaslouží. Nasrat! Ale to už je na tomhle webu zvykem ;) Já se u toho dobře bavil a strach jsem taky docela měl. Tenhle díl už neni klasickej Found Footage ale normálně natočenej filmek a to mi vůbec nevadilo. Naopak líbí se mi že film je zase natočenej v jinym stylu a ono to fungovalo skvěle. Strach a napětí tenhle díl má a atmosféra se mi taky dost líbila. Největší psycho příjde ale na závěr filmu, to mě hodně překvapilo. Samozřejmě že na legendární jedničku tohle už nemá, ale dvojka se mi líbí pořád stejně, nenudil jsem se u toho ani sekundu. Děj to fakt nemá špatnej. Pro mě je tohle pořád skvělej díl a dobrej horor. Pro spoustu lidí totální propadák, pro mě rozhodně ne. Jasných pět hvězd bez diskuze ;)

Záhada Blair Witch (1999)

Poprvé jsem to viděl jako malej na kanále HBO a tenkrát jsem byl u toho dobře posranej strachy :D Potom se mi vůbec nechtělo spát jak jsem se bál :D Pamatuju když jsem pozval k sobě kamaráda ze základky, že to chtěl moc vidět a ten byl u toho posranej ještě víc než já a to byl ještě den :D Já to viděl už když byla tma. Pamatuju jak si u toho filmu i zakrejval oči :D Jak byl z toho vysranej, tak chtěl abych ho doprovodil v baráku ke vchodu když odcházel domů :D Jako tenkrát u nás v kinech z toho museli bejt lidi dobře posraný, většina lidí co to viděli poprvé tak tomu věřili že je to real a já tomu taky věřil. Režiséři Daniel Myrick a Eduardo Sánchez ty lidi dobře ojebali a pěkně si na tom namastili kapsy vychcánkové :D Řekl bych že Kanibalové a Záhada Blair Witch odstartoval nejvíc hororový žánr Found Footage a od tý doby tenhle žánr miluju. Mimochodem tady musím pochválit český dabing - Zuzana Stivínová jako Heather - Jan Dolanský jako Josh a David Novotný jako Mike - Ten dabing je někdy fakt prdel i když mi v hodně scénách byl už protivnej uječenej hlas Stivínový, to už mi lezlo na nervy i když to stejně byla sranda jak řvala :D Furt jsem si řikal kdy se tam ukáže kurva ta zasraná čarodějnice a ona furt nikde :D Nejvíc jsem byl posranej ze scény jak tam řvali v noci v lese ty malý děti a mlátily hlavním aktérům do stanu :D To bylo na poprvé docela psycho :D Tenhle filmek má fakt perfektní atmosféru, jde z toho fakt strach. Skvělej horor a jeden z nejlepších Found Footage snímků.

Titanic (1997)

Jeden z nejlepších filmů Jamese Camerona :) Můj táta s babičkou na tom byli v kině, já to v kině bohužel neviděl. Pamatuju jak pak táta koupil VHSku - Jo to mě tenkrát hodně bavilo taky. Skvělej příběh o lásce dvou lidí. Kate Winslet jako bohatá Rose Dewitt Bukater a Leonardo DiCaprio jako chudý Jack Dawson, mimochodem dobrej malíř to byl :D Svoje role zahráli skvěle. V tomle filmu o Titanicu ta romantika funguje na sto procent, líbilo se mi to. Jinak docela mi vadilo že vybrali na roli starý Rose herečku Glorii Stuart - Vůbec se Kate Winslet nepodobala. Škoda. Billy Zane jako Cal Hockley byl dobrej zazobanej zmrdeček :D To byla fakt svině. Překvapila mě herečka Kathy Bates v roli zazobaný ale zároveň dobrosrdečný Molly Brownový, taky to zahrála dobře. No co se speciálních efektů týče tak ty jsou moc pěkně dobře udělaný, když se potápí Titanic, tak efekty fakt dobře propracovaný. V kině to muselo bejt boží. Hustý že v tom hráli i naši čeští kaskadéři. No a opět hudba skladatele Statečného srdce - Jamese Hornera - Tak ta je úchvatná, vynikající soundtrack. Titanic byla nádherná loď. Skvělej film, jeden z nejlepších.

Statečné srdce (1995)

Řekl bych že je to vůbec nejlepší film Mela Gibsona a rozhodně nejlepší historický film ze středověku jakej jsem kdy viděl. Naprostá bomba! William Wallace byl výbornej bojovník za Skotsko a hlavně upřímně spravedlivej, to se mi na něm líbilo nejvíc :) No hlavně v tomhle filmu :D Skutečnej Wallace byl třeba úplně jinej. Jako dost událostí v tomhle snímku je smyšlených ale to mi je úplně u prdele i tak je ten film natočenej skvěle. Ty boje ve filmu jsou naprosto perfektně natočený, masakr jak tam napíchaj ty koně na dřevěný kůly. Taky hrozná prdel jak Skoti na Angličany ukážou péra a pak vystrčej prdele :D Pak dostane jeden Skot šípem do prdele :D Souboje fakt perfektní a brutální, pěkně krvavej masakr. Hrozně se mi líbí taky scéna jak Skoti zvítězí, Gibson pozvedne meč a zařve jak magor a všichni ostatní Skoti skandujou - Wallace!!!!! Nádherná scéna. Ten král Edward byl hroznej zmrd, už jsem si přál ať chcípne. Ostatní herci co hráli Skoty, taky skvělý. Hlavně David O'Hara jako Ir Stephen byl výbornej - S nim byla fakt prdel a Bohdan Tůma se k němu fakt hodil :D Český dabing paráda i když to mám samozřejmě radši v originále - Hlavně to Freedom jak zařve Mel - To je úplně jiný a pak Pavel Trávníček - To vůbec není ono - To je jasný. Catherine McCormack jako Murron je krásná a pořád vysmátá, moc se mi líbila :) Sophie Marceau jako Izabela je moc krásná princezna :) Skvělá kamera a především hudba od Jamese Hornera - Soundtrack je výbornej :) Zaslouženej Oscar za režii pro Mela Gibsona - Fakt se s timhle filmem nesral. Ale i svojí hlavní roli zahrál perfektně. Vidět to v kině tak se z toho nadšením poseru :D V devadesátkách když to bylo u nás v kinech, ty lidi museli bejt dobře z toho vypleskaný :D Skvělá filmařina tohle kurva ;) Smekám před Melem.

Legenda o opilém Mistrovi (1994)

Pamatuju si že jsme si tohle nahráli kdysi z nějakýho německýho programu, tenkrát to ještě nebylo vůbec s českým dabingem. Pak když to vysílala TV Nova, nahráli jsme si to znovu už v češtině. Český dabing už nebyl tak dobrej jako u jedničky. Určitě tohle už neni tak dobrý jako první díl ale ty souboje jsou tam naprosto skvělý. Hlavně konec, scény s továrny. Jackie Chan je tady vylitej jak prase, ještě víc jak v jedničce :D Chlastá jak dobytek a pěkně se zeblije :D Ty žlutý musej mít to víno fakt asi hodně silný :D A ten konec kdy spadne Jackie do žhavého uhlí je bomba, poslední bitka na konci je úplně nejlepší, Jackie se s tim záporákem vylitej nesere. Opět na konci v titulcích co se všechno Jackiemu stalo a to mě vždycky hrozně baví. Jackie Chan je mistr ve svém oboru.

Mistrův syn (1978)

Tak tohle je pecka největší! Další klasa z dětství, poprvé viděno taky z videopůjčovny. Humor co tady je, je fakt prdel, stejný herci z filmu Škola hada a stejný český dabéři. Bohdan Tůma zas jako Jackie Chan a fakt k němu sedí. Siu Tien Yuen jako mistr Su Hua Chi je borec :D Hraje mistra totožnýho jako ve filmu Škola hada. Opilý box neboli Osm opilých koček, to bylo skvělý :D Mistr chlastá hodně vína a naučí to Jackieho Chana jak bojovat vylitej :D Jang-Lee Hwang stejnej záporák jako ve filmu Škola hada a je to pěknej zmrd :D Český dabing nemá chybu. Určitě mám tenhle díl radši než Legendu o opilém mistrovi i když v dalším pokračování se mi ty souboje líbí víc. Další jeden z nejlepších filmů Jackieho Chana :) Je to skvělý! Klasika.

Škola hada (1978)

Další film Jackieho Chana co jsem viděl jako malej. Pamatuju si že to u nás vyšlo dvakrát na VHS, poprvé to bylo se studiovým rychlodabingem co to namlouval jeden známej hlas. Na první kazetě se to myslím jmenovalo ještě Had ve stínu orla. Pak to nově vydali a český dabing byl stejnej u těch stejných herců jako ve filmu Mistrův syn. Spolu s filmem Mistrův syn mě tohle tenkrát hodně bavilo, ale přece jen film Mistrův syn mám mnohem radši :) A byl to určitě film co jsem ještě viděl před tímhle. Líbí se mi že v obou filmech hrajou ty stejný herci a stejně je nadabovali. A Bohdan Tůma se k Jackiemu Chanovi hodně hodil, škoda že už ho nedaboval pak dál kromě filmu Pojízdná kantýna - Tam mu svůj hlas ještě propůjčil. Další klasika mýho dětství.

Cable Guy (1996)

U toho jsem chcípal smíchy - Jim Carrey je ďábel! :D