• Krátkometrážní

Mr. Orgazmo (1997)

Tenhle filmek jsem taky viděl jako malej, na videokazetě z videopůjčovny. Tvůrci South Parku -  Trey Parker a Matt Stone se rozhodli že natočí film o superhrdinovi jménem Mistr Orgazmo :D Joe Young (Tre Parker) je mladý mormon co nabízí lidem víru v Ježíše Krista. Jednoho dne se náhodou objeví u domu v němž je partička filmařů a herců co natáčí porno film o Mistru Orgazmovi :D Při natáčení je zrovna Joe ještě s jedním mormonem u domu vyruší. Režisér porna Maxxx Orbison (Michael Dean Jacobs) se vytočí a zavolá na mormony ochranku - Šéfe! Jsou tu kluci od Ježíše! - Režisér - Uřízni jim koule ! :D Chlap z ochranky vytáhne na mormony nůž - Musim vám teď uříznout koule :D No netušili že Joe se umí dobře mlátit, režisér to uvidí a Joe se mu zalíbí jak se pere. Tak mu nabídne hlavní roli Mistra Orgazma :D Skvělý že Trey Parkera namlouvá Bohdan Tůma. V South Parku Trey Parker namlouval Erica Cartmana a v češtině taky Bohdan Tůma :) Matt Stone (Dave) tady hraje úchylnýho osvětlovače porna :D A vypadá jak idiot :D Scéna orálního sexu při natáčení porna a Dave to prožívá a zařve - Jo vykuř ho!!!!! 🤣 Matta namlouvá Tomáš Juřička, taky ho dobře dabuje. Michaela Deana Jacobse zase Oldřich Vízner :D Český dabing mě tady fakt hodně baví, je to prdel jak to namluvili. Ještě jeden úryvek dabingu sem musim dát :D - Režisér Maxxx - A za čtvrté, všichni budete šoustat, jasný? - Saffi (Mimochodem tohle je skutečná pronoherečka Juli Ashton) - Jak prasata, jasný :D Joe - Ale pane Orbisone, vy jste řekl že nebudu muset dělat sex, že použijete dolu! - Maxxx - Pták, náhradní pták, jo dostaneš náhradního ptáka a jen na píchání - Joe - Na píchání? A kam budu píchat? - Saffi - Píchání je když se penis zasune do otvoru Joe 😆 Taky v tomhle filmečku hraje pravej pornoherec Ron Jeremy :D Na konci filmu se tam taky objeví režisér Lloyd Kaufman. Taky mě tam moc pobavil Ježíš Kristus na konci :D Film je sice hrozná píčovina ale strašně mě to baví i po tolika letech. Orgazmopal bych chtěl taky kurva :D Dobrá hračka :D Song Now You're a Man od kapely DVDA je taky ve filmu supr.

Hra na zajíčka (2010)

Film o blonďatý kurvě (Rodleen Getsic) co šlape ulice a prodává se, ještě k tomu šňupe kokain. Hned na začátku filmu scéna jak z porno filmu :D Jednoho dne doplatí na svoje povolání a stopne si jednoho magora s kamionem (Jeff F. Renfro). Ten jí uspí a pak spoutá v řetězech a krásné mučeníčko může začít :D Celej film se odehrává mučením v náklaďáku. Magor kamioňák je totální magor až jsem se v některých scénách fakt smál 😆 Ten herec to hrál fakt skvěle, bylo vidět jak si to užívá :D Děvku ani fyzicky netýrá ale spíš hodně psychicky a je to fakt úchylný prase :D Snímek je černobílej a má skvělou kameru, střih i hudbu. Na začátku dokonce hraje nějakej black metal a to se mi dost líbilo. Děvka dostala co si zasloužila a já si vychutnával každej moment filmu :D Myslel jsem že aspoň tu štětku ten magor znásilní a on pořád nic :D Každopádně mučení tý děvky bylo zábavný :D Z tohodle filmu by se posrali feministky - Ha ha. Ženský jsou vymaštěný, nemaj šlapat kurvy. Skvělý, depresivní, znepokojivý a tak to mám rád u tohodle žánru. Dobrej underground.

Krváček (1990)

Tenhle francouzský horůrek nám jednou půjčil spolužák bráchy, měl to na videokazetě s rychlodabingem. Film o ženě jménem Yanka (Emmanuelle Escourrou) co otěhotní ve spánku, oplodní ji neznámá bytost a v mladý Yance se rodí místo normálního dítěte podivný mutant, co s ní začne i mluvit. Dítě od matky nechce normální potravu ale lidskou krev. Tak Yanka pro něj začne zabíjet lidi a pít jejich krev. No vůbec jsem nečekal od toho filmu takovej krvák :D Jako malej jsem byl tenkrát z toho docela posranej :D Pochválit tady musim gore scény, ty jsou na tu dobu jako dobře udělaný a do Francouzů bych to ani tenkrát neřekl že udělaj tak krvavej horor. Dítě mutant je dobře udělaný i když se tam ukáže až na konci filmu. No hlavní hrdinka neni teda moc pěkná ale zato má aspoň slušný cecky :D Díky internetu jsem si tenhle filmek pak vyhledal a viděl jsem ho rád znovu po tolika letech. Další horor co jsem si tenkrát jako malej dost oblíbil. Od francouzský produkce slušnej horor.

Úsvit mrtvých (2004)

Tenhle film viděl můj táta v kině. Docela mě štve že já ne :D Protože tenhle remake je pecka. Když to vyšlo na VHS, táta to pak koupil, na videokazetě byla ještě kratší cenzurovaná verze. Pak jsme koupili DVD a tam byla už ta necenzurovaná verze a zas to nově předabovali. Remake je už úplně jinej než původní verze, jediný co má remake společnýho s originálem je že se přeživší zabarikádujou před zombies ve velkym obchoďáku. Naopak zombies jsou tady rychlí jak svině, agresivní a děsivější než v původní verzi. I když to neni úplně tak žádná výjimka. Už ve filmu Návrat oživlých mrtvol (1985) - Byli ty zombíci dost rychlí. Sarah Polley a Ving Rhames skvělý, taky se mi líbil herec Michael Kelly jako CJ - Na začátku takovej zmrd a pak už byl v pohodě. V malých roličkách se tady objeví i herci z původního filmu - Ken Foree a Tom Savini. Práce maskérů tady byla opravdu skvělá, zombíci vypadaj dobře a gore scény jsou taky pěkně udělaný. Krve je tam dost. Dobrá scéna jak mladá zombice rodí a vyleze z ní zombie nemluvně :D Skvělý že na začátku v titulcích hraje song od Johnnyho Cashe -  The Man Comes Around - Na konci v titulcích zase song od Jima Carrolla - People Who Died :) V kině to bylo výborný řikal táta, škoda že jsem taky na tom nebyl, to bych si pěkně vychutnal tenhle horor. První film Zacka Snydera a povedlo se mu to na jedničku. Jeden z nejlepších remaků o zombies.

Den mrtvých (1985)

Máme tady další zombie pecku od pana Romera. Poprvé jsem viděl jen úryvky tohohle filmu ve videu horror punkový kapely Misfits - Song od kapely se právě jmenuje podle tohohle filmu. Jako malej jsem si už o tomhle filmu něco četl v jedný knížce o filmech. Jmenovala se Video svět z roku 1992 - Knížku máme ještě doma. Tam to bylo pod názvem Den smrti. Jak jsem si o tom četl, tak jsem si řikal tohle musim vidět. Předtím u nás tenhle film nikdy nevyšel v češtině, náhodou ho táta viděl v prodejně DVD. Ale bylo to jen v originále bez českých titulků. Tak jsem to viděl poprvé v angličtině, ale hovno jsem tomu rozuměl :D Tak jsem si hlavně přehrával scény se zombies jak si pochutnávají na lidském mase :D Po roce 2000 to konečně u nás vyšlo na DVD s českým dabingem, tak jsme si to koupili. Opět perfektní masky Toma Saviniho, gore jak prase a ještě lepší než v předchozím filmu Úsvit mrtvých. Jinak zajímavost někdo z členů punk rockový kapely The Cramps si tu zahrál zombie :D I když se ve filmu jen většinou kecá a krvák to bude až ke konci filmu, tak se mi tenhle filmek od Romera pořád hodně líbil. Na tu dobu ty speciální efekty fakt nemají chybu. Skvělá práce filmařů. Další jeden z nejlepších filmů o zombie apokalypse.

Úsvit mrtvých (1978)

Tohle je pro mě nejlepší zombie film od Romera :) Zase kamarád táty nám půjčil VHSku kde měl tenhle film nahranej s rychlodabingem, dabér zněl jak hrozná bukvice :D A byla to ta zkrácená verze kde nebyly scény kde je tolik gore efektů. Tenkrát jsem ani ještě nevěděl že existuje nějaká jiná verze, to až pak díky internetu. Režisérská verze je samozřejmě mnohem lepší, to je jasný. Gore efekty jsou vážně skvělý až na tu krev, krev nevypadá jako přirozená krev, ale jako barva z plechovky :D V zajímavostech tady je - Umělá krev byla udělaná ze směsi potravinářského barviva, arašídového másla a sirupu :D Ha ha :D Ale ani mi to nevadilo, hlavně že to byl pěknej krvák, to je jasný :D Masky zombies Toma Saviniho tady vypadaj skvěle a namaskovaní herci opravdu vypadaj jako reálný chodící mrtvoly až jde z nich docela strach ale né tak velkej jak jsou pomalí. Úplnej rozdíl než jak jsou rychlí v remaku :D Tam je divák z nich hodně posranej :D Pobavil mě tady brejlatej zombík Hare Krišna (Mike Christopher) :D To byl zmrd :D Jinak skvělej nápad bydlet takhle v obchoďáku a žrát si tam co chcete, mít všechny věci zdarma a dělat si tam co chcete :D Dobrá scéna jak v obchodě se zbraněma si hlavní postavy vybíraj zbraně :D Prostě všechno zdarma - Paráda! :D Všichni herci co tady jsou, předvádí dobrý výkony, nejvíc se mi líbil Ken Foree jako Peter. Tenhle herec je dobrej v hororech. No a jako třešnička na dortu v menší roli Tom Savini jako motorkář co se svojí partou motorkářů jdou vyrabovat ten obchoďák. Tady hraje Savini fakt zmrda :D Vtipná scéna jak ty motorkáři házej na oživlý mrtvoly dorty a maj z nich prdel :D U týhle scény při natáčení musela bejt sranda. Dobrá atmosféra i hudba - Skvělý že se na ní i podílel vynikající režisér giallo filmů Dario Argento. Jeden z nejlepších filmů o zombie apokalypse.

Noc oživlých mrtvol (1990)

Poprvé jsem tenhle remake od Toma Saviniho viděl na videokazetě od tátovýho kamaráda. Kazetu nám půjčil a pak jsme si to doma rovnou přehráli na video. Pak jsme si sehnali a koupili originálku. Jo tenhle remake mám radši než původní Romerovu verzi. Postava Barbary (Patricia Tallman) se mi tady líbila mnohem víc, ta nebyla furt posraná strachy a začala pak se zombies bojovat. Na začátku filmu jak Barbara objeví ten barák a začnou se tam objevovat kolem ní zombies, to mi nahánělo docela husinu tenkrát :D Tony Todd jako Ben taky dobrej. Tom Towles jako Cooper byl hroznej zmrd, dobrá svině, hrál to dobře. Překvapil mě tam herec Bill Moseley v roli Johnnieho, na začátku filmu hraje bratra Barbary, jak si z ní na hřbitově dělá prdel :D Masky zombies jsou tady pěkně udělaný, tlustý zombík strýček Rege (Pat Logan) byl dobře udělanej :D Dobrej byl taky feťák zombík se zapíchnutou stříkačkou v předloktí :D Scéna na závěr kdy Barbara odpráskne Coopera a on je pořád člověk, tak ta byla skvělá. Dobrý že je tady víc zombies než v původní verzi. Tahle verze má skvělou atmosféru a dobrý speciální efekty. Tom Savini natočil výbornej remake týhle zombie klasiky.

Noc oživlých mrtvol (1968)

První Romerův zombie film. Už jsem o tomhle snímku věděl hodně dlouho než jsem ho viděl, poprvé jsem viděl remake od Toma Saviniho. Tuhle černobílou verzi jsem viděl poprvé až z internetu a myslím že jsem prvně viděl už nově upravenou barevnou verzi. Když jsem to viděl poprvé, čekal jsem od toho filmu víc. Neni tam tolik akce jako v remaku, v týhle verzi je hodně dialogů a dost se tam kecá. Tenhle film je kult ale pro mě zas tolik ne, upřímně mě tahle Romerova verze docela zklamala, moc jsem se u toho nebavil a většina filmu mě nudila. Scény se zombies ale byly fajn. Postava Barbary (Judith O'Dea) tady nebyla dobrá, furt uřvaná a vůbec nebyla militantní jako v remaku. Harry Cooper (Karl Hardman) byl dobrej zmrd, v remaku byl ještě větší :D Duane Jones jako Ben byl v pohodě. Celkově na mě tahle verze moc nezapůsobila ale uznávám tenhle film hlavně že odstartoval zombie žánr a tenhle žánr miluju od dětství.

Rváčův deník (1995)

Další filmeček co měli tenkrát ve videopůjčovnách na kazetě a hned jsme to museli mít doma, to je jasný do prdele :D The Basketball Diaries - Film podle stejnojmenné knihy básníka, muzikanta a spisovatele Jima Carrolla - Do hlavní role Jima Carrolla obsadili vynikajícího Leonarda DiCapria a roli feťáka zahrál fakt skvěle. Scény kdy má DiCaprio absťák jsou fakt hodně dobrý a je to pěkná depka :D Líbil se mi tady taky začínající Mark Wahlberg v roli Mickeyho - Dobrý hlášky co řekl Pavel Vondra když ho daboval - Něco vám povim, všichni se potřebujete trochu nadopovat, nechte minulost plavat, co bylo bylo sakra! Jděte všichni do hajzlu! Žijte život naplno rozumíte! Hovno se děje! Děje se úplný hovno! :D A pak přijde scéna kdy hrajou kluci v dešti basket a dělaj u toho různý píčoviny :D A do toho začne hrát punk rockovej song od Jima Carrolla - People Who Died - Skvělá scéna a song je punková pecka! ;) Na song je i videoklip a ten je taky skvělej jako film. Sám Jim Carroll si ve filmu s DiCapriem zahrál v jedný scéně, kdy s ním sedí na gauči ve feťáckym doupěti a vaří na lžíci heroin. Ve filmu je i dobrej herec Ernie Hudson v roli Reggieho, kdy pomáhá DiCapriovi zbavit se závislosti. Prdel jak ho ještě namlouvá Bohdan Tůma :D Pobavila mě scéna kdy má Reggie rozepnutý kalhoty a DiCaprio na něj - Michal Dlouhý - Nebudu ti ho kouřit jasný, schovej si ho! Tůma - Kdo to po tobě ksakru chce ty idiote! :D Líbila se mi taky ve filmu Juliette Lewis v roli děvky Diane - Ta tu feťáckou šlápotu zahrála fakt dobře :D Škoda že tam byla tak málo ve filmu. Bruno Kirby jako trenér Swifty taky dobrej, hrál hroznou buznu :D Výbornej film podle skutečných událostí. Herci, kamera a hudba výborný. Atmosféra feťáků taky dobrá. Film bych bral klidně delší. Tenhle filmek jsem si už zamiloval jako malej smrad. Supr že to měli tenkrát ve videopůjčovně :) R.I.P. Jime!!!!!

Dravci (1999)

Další horor co jsem viděl jako malej a další horor co jsme měli půjčený na VHS :D Když jsem to viděl poprvé moc jsem to nechápal ten kanibalismus co je ve filmu :D Jak psali na obalu kazety - Skvělá kombinace upírského a kanibalského hororu - Tak jsem si jako malej myslel že Robert Carlyle je upír :D Jo tady je Carlyle opravdu dobrej psychouš, jde fakt z něho strach. Psycho kanibal prostě :D Guy Pearce jako kapitán John Boyd taky výbornej. V tomhle filmu vypadá jak Ježíš Kristus, myslel jsem si tenkrát že je to ten samej herec z muzikálu Jesus Christ Superstar (1973). David Arquette jako vyhulenec Cleaves je dobrej mašťák :D No a ten konec je masakr - Carlyle a Pearce na život a na smrt. Pamatuju jak mě tenhle souboj jako malýho fakt hodně uchvátil :D Fakt skvělej závěr filmu. Co se mi tady tak líbí je soundtrack, ten je fakt kurevsky dobrej - Hlavně skladby Boyd's Journey a Let's Go Kill That Bastard - Výborná hudba. Dobrý že se film natáčel i na Slovensku a účinkovali v něm čeští kaskadéři :) Režisérka Antonia Bird natočila fakt skvělej horor a je to její vůbec nejlepší film.