• Krátkometrážní

Oběti války (1989)

Další skvělej válečnej film co jsem viděl už kdysi dávno. Teď jsem se na to podíval znova a pořád je to pecka. Film o válce ve Vietnamu co vychází ze skutečných událostí. Četa pěti vojáků - Eriksson (Michael J. Fox) - Meserve (Sean Penn) - Clark (Don Harvey) - Hatcher (John C. Reilly) a Diaz (John Leguizamo). Ve Vietnamu unesou vietnamskou dívku Oanh (Thuy Thu Le) a rozhodnou se jí znásilnit, jen samotný voják Eriksson je vážně proti tomu. Ostaní vojáci Erikssona nutí ať jí znásilní taky a maj z něho jen srandu, ten ale odmítá udělat takový zvěrstvo. Čtyři vojáci dívku znásilní a mučí. Na poslední chvíli se jí Eriksson snaží zachránit, ale bohužel se tak nestane a dívku Oanh brutálně zavraždí. Eriksson to nechce nechat jen tak a ty čtyry zmrdy udá. Čůráci jen dostanou nucený práce na několik let. Kdo mi tady byl fakt vážně odpornej byl Sean Penn :D Odpornej totálně iritující zkurvysyn! :D Ty svoje držky jak dělal a furt u toho žvejkal snad žvejkací tabák, tak ten byl fakt na bombu a ty jeho oči :D Po celou dobu vypadá jak nafetovanej magor :D Zahrál to výborně. Taky Michael J. Fox skvělej a Thuy Thu Le co zahrála oběť Oanh, úžasná. Docela se divim že už v žádnym dalšim filmu nikdy nehrála. Byla skvělá i když jsem jí hovno rozuměl :D Bylo mi jí hrozně líto jako hlavnímu hrdinovi, jen on jedinej tam byl ten normální mezi těma zmrdama. Přestřelek a výbuchů se tady taky nějakých dočkáme a nejsou vůbec špatně natočený. Je to smutný, brutální a zároveň skvěle odvedená práce filmařiny. Brian De Palma natočil jeden z nejlepších válečných filmů.

Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny (2016)

Takhle dobrej válečnej film jsem už dlouho neviděl. Totální válečný peklo, totální jatka, hnijící mrtvoly, rozstřílený vojáci na sračky, končetiny v hajzlu, ustřílený kusy těl. Brutální, krvavý, dokonalý. Ty žluťáci byli hrozný magoři :D Desmond Doss byl frajer že zachránil tolik zraněných vojáků a nepotřeboval k tomu žádnou zbraň. Andrew Garfield dobrá volba, dobře se mu docela i podobal. Mel Gibson prostě umí natočit realisticky skvělý filmy. Tohle mě fakt hodně bavilo. Jeden z nejlepších válečných filmů.

Rambo: První krev (1982)

Rambo - První krev - Klasika mýho dětství. Vůbec můj nejoblíbenější díl ze všech a to proto že sám nemám rád policajty, ale neni to jen kvůli tomu, to je jasný. Skvělá atmosféra a moc pěkná příroda ve filmu. Výborný scény z lesa, kdy John Rambo připravil na fízly pasti aby je dostal. Skvělá scéna kdy Sylvester Stallone skočí ze skály. A konec úplně nejlepší, kdy všechno Rambo rozstřílí na sračky a vyhodí do vzduchu. Brian Dennehy v roli šerifa Teasleho byl fakt čůrák ale ještě mnohem horší byl fízl s knírkem Galt (Jack Starrett) Hroznej zmrd :D Dobře mu tak že pak spadnul z vrtulníku, ten mě sral úplně nejvíc :D No a Richard Crenna jako plukovník Trautman výbornej. Nádherná hudba a ještě song co zpívá Dan Hill - It's a Long Road - Taky výbornej. Nejlepší film a nejlepší role Sylvestera Stalloneho. Akční klasika mýho dětství.

Hooligans & Thugs: Soccer's Most Violent Fan Fights (2003)

Dokument o Hooligans. V dokumentu můžeme vidět spousta kamerových záznamů chuligánů z různých zemích světa - Bitky, výtržnosti, anarchie, ničení, chaos, spousta fízlů, zmlácený krvavý polámaný lidi, totální bordel. Celým dokumentem vás provází jako vypravěč kytarista Sex Pistols - Steve Jones. V dokumentu má na sobě kostým rytíře :D V pozadí hraje ale strašná hudba, nějakej zasranej house nebo co, prostě sračka. To si tam měl dát Punk Steve nebo nějaký Oi! To je jasný! ;)

Návrat do Cold Mountain (2003)

Libovej film to byl. Hlavně co řekl Philip Seymour Hoffman - U toho jsem chcípal smíchy - Mám strašnou zácpu, míval jsem stolici pravidelnou jako bohoslužby. Moch jsem si podle ní seřizovat hodinky, kdyby mi teď řozřízli břicho, najdou tam hovna naskládaný jako dříví na hromadě 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣

Cass (2008)

Jeden z nejlepších filmů o Hooligans. Cass Pennant byl dobrej blázen :D Stará dobrá Anglie kurva! - Chuligáni, skinheadi a pěkně natočený bitky, jen škoda že jich nebylo víc. Taky se mi moc líbilo jak tam hrajou herci z The Football Factory a Green Street Hooligans :) West Ham United Forever! Oi! ;)

Lidé pod schody (1991)

Další horor mého dětství, co táta tenkrát nahrál na VHSku z Novy. První český dabing byl nejlepší. Brandon Quintin Adams v roli Blázna dobrej a Ving Rhames v roli jeho parťáka Leroy taky, jen škoda že tam hraje tak málo. No a povedenej bratříček a jeho sestřička co si hrajou na rodiče, co unáší děti a nechávaj je trýznit uvnitř svého domu pod schodama ve sklepení. Jako bonus, bratříček je k tomu ještě kanibal :D Everett McGill a Wendy Robie zahráli ty psychouše fakt dobře i když je to někdy fakt komický :D Když jsem byl malej, pouštěl jsem si to hodně často, fakt mě to bavilo. Další skvělej horůrek od Wese Cravena. Dobrá atmosféra ve filmu, krvák to taky trochu je. Když to vyšlo na DVD, koupil jsem si to taky do sbírky, jen škoda že původní dabing z VHS už to nemělo. Tenhle filmek jsem si hodně oblíbil jako malej.

Blok 99 (2017)

Tak tohle byl skvělej snímek od začátku do úplnýho konce. Nenudil jsem se ani jednou. Vince Vaughn zahrál toho rváče fakt dobře. Kamera skvělá a střih taky, akorát ty rvačky vypadali trochu divně jak byly zpomalený, ale to už byla drobnost, jinak rvačky dobře natočený. Scéna co mě hned překvapila, byla zlomená ruka negra na sračky. Ke konci už se to jenom rozjelo a násilí pokračovalo ještě ve větší míře, lámání kostí a rozšlapaný hlavy na hovna :D Náš hlavní hrdina se pomstil fakt skvěle i když sám bohužel skončil špatně. Fandil jsem mu celou dobu. Druhý snímek od Stevena Craiga Zahlera co jsem viděl a zase natočil skvělej film, musim se podívat na jeho třetí Na špatné straně, to bude taky supr. Jeden z nejlepších filmů o vězení.

Gran Torino (2008)

Jeden z nejlepších filmů Clinta Eastwooda. Perfektní film. Clint Eastwood je borec. Český dabing výbornej a Ladislav Županič hláškuje fakt dobře :D Když jsem se na to koukal jednou s bráchou a ten byl vožralej, tak jsme se u toho hodně nasmáli jak je furt Clint nasranej, ten jeho nasranej výraz to je prdel :D Moc se mi líbilo jak se staral o toho kluka a zařizoval mu práci, to bylo dobrý. S tamtěma vymrdancema dobře vyjebal na konci filmu. Čůráci. Jinak to autíčko Gran Torino je fakt pěkný :)

Stuart: Život pozpátku (2007) (TV film)

Naprosto perfektní výkon Toma Hardyho v roli bezdomovce, alkoholika a feťáka Stuarta Shortera. Je to frajer to co tady předvádí. Je to i někdy fakt prdel. Benedict Cumberbatch v roli spisovatele Alexandera Masterse taky nebyl špatnej. Konec pobavil, jak parta bezďáků paří na jeho pohřbu :D Při songu The Eton Rifles od punkový kapely The Jam. Skvělý drama ze života jedný ztracený existence. Na TV film opravdu dobrej snímek :)