Superman (1978)

Velke cervene "S" na prsou, ruku vztazenou pred sebe, pousti se neohrozene do boje za prava slabsich. To je Superman, asi nejslavnejsi komiksova postava vsech dob. Film je dobry a presto ze uz toho dost pamatuje i dnes nabizi skvely zazitek pri jeho sledovani.

Vetřelec: Vzkříšení (1997)

Tak tento zatim posledni dil serie je velice ale velice zvlastni, jako by to ani nebyl vetrelec. Dej je v daleke budouctnosti takze tu je vsechno uplne jine nez v predchozich dilech. Stejne tak jine sou i herecke vykony, ktere nejsou spatne, jen jine. Androida zde nahradila androidka, nutno rict velice hezka androidka. Riplay se zase ocita ve skvadre chudaku, kteri sou odsouzeni k boji o hole preziti. Celkove se mi film libil vice nez 3ka. Velice na me zapusobily zvlastni efekty, kterymi byl tento dil doslova prospikovan ackoliv ne kazdemu se budou libit. No ale dej je skutecne neuveritelny a to od zacatku az do konce, nicmene po jeho shlednuti mi asi date za pravdu. Mnozi Resurrection povazuji za brak, ktery kazi puvodni trilogii, ale me se zda, ze pouze ukazuje trochu jiny pohled na vec. Snad se dockame i pateho dilu s nazvem Revelation, ktery se mel uz davno zacit natacet, byla by skoda nepokracovat v teto kultovni zalezitosti.

Vetřelec ³ (1992)

Velice podivne pokracovani uspesnych predchudcu. Je ale pravda, ze si zde Fincher vypiloval sve shopnosti a pak mohl stvorit takova dila jakym je treba 7even. Nicmene alien3 je velice zvlastni. Dej nas posouva zas dal do budoucnosti a prenasi hlavni hrdinku na trestaneckou planetu Fury 161. Vyobrazeni planety a vezeni je temne, drsne, to se Fincherovi skutecne povedlo. Ale zase tu mame moznost videt Sigourney Weaver vosmikanou dohola, hmm, ze by se na tento film divala take Natalka :) Herecka parta je ovsem zase dobra. Kazdy si tu vybere sveho oblibence (ja mel treba rad Aarona 85 :). Takova spravna sebranka nasilniku, vrahu a blaznu, kteri zde nasli boha a vykoupeni. No co se tyce filmu, nebyl spatny, mozna nejtemnejsi z cele trilogie ale neco tomu chybelo, neco co mela jak jednicka tak dvojka, ale tady sem to nenasel. No casto premyslim jak by to vypadalo, kdyby byla pouzita jedna z verzi, kde Ripley, Newt, Hicks a Bishop nezemrou, ale svadeji boj s vetrelcem na palube lodi SULACO. A na zaver bych dodal takove osobni ohodnoceni: Je to vynikajici film, ale bohuzel spatny vetrelec. Kazdopadne je to dalsi krok kupredu v alieni serii.

Chyť mě, když to dokážeš (2002)

Zivot se vam rozpadne, vase rodice se rozvedou a vy se z luxusni villy prestehujete do maleho bytu. Z normalniho kluka by to mozna udelalo psychickou trosku. ale z Franka Abagnalea tato tezka zivotni zkusenost udelala nejlepsiho padelatele seku na svete. Lehka prijemna komedie ktera se misty misi s dramatem je dobra ukazka Spielbergova reziserskoho umu. Ovsem i DiCaprio tu predvadi dobry vykon, no uz to neni mlada nezkusena hvezdicka ale cim dal tim vic dokazuje ze ho herectvi opravdu bavi a udelal velke pokroky, takze ho ceka jeste docela zajimava kariera. Christopher Walken se co by Abagnale starsi rozhodne neztratil a drzi si svuj herecky standard, i kdyz uz zahral jak lepe tak i hure. nejvic se mi ale libi prostredi 60. a 70. let do kterych je film zasazeny, a taky prostredi pilotu, na ktere se v te dobe skutecne pohlizelo jak na polobohy. Take hudba filmovy dej prijemne doplnuje. Proste jasnych 85%

Čtyři bratři (2005)

Hezký film o pomstě a osudech čtyř povahově rozdílných lidí. Film má dobrou atmosféru thrilleru a akčního filmu a jsou zde docela drsné scény, avšak není nouze i o ty dojemné. Taky bych chtěl mít takové bratry .

Rocky IV (1985)

Můj nejoblíbenější Rocky. Tragický začátek, kdy Rocky přijde o svého kamaráda a hned na to se vydává do ruska pokořit nového vyzivatele. Perfektní srovnání tréninku jednotlivých boxerů. Rocky, který trénuje v přírodě a Drago, jež je sice trénován přirozenou metodou ale nějaká ta injekce se taky najde. V souboji proti sobě nastoupí Rocky a Ohromný Drago, a i když to vypadá že to bude Rockyho poslední souboj, Itallian Staillion ukáže co se v něm skrývá a popere se o titul mistra světa i když je tak daleko od domova. Tento film staví hlavně na rozdílech mezi US a SSSR, které sou skutečně velké. Hlavně porovnání jednotlivých boxerských zápasů, v americe, kde je vše připraveno jako velká show, s Jamesem Brownem a na druhou stranu v rusku, kde je atmosféra studená jako počasí na sibiři. Musíš teď projít peklem, horším než ten nejhorší sen, ale nakonec budeš stát nejvejš.

Con Air (1997)

"Kdo je tohle?" "Cyrus Grissom, známý také jako Cyrus Virus, ten je všestrannej, drogy, ozbrojená loupež, vražda, odseděl si 12 let a teď se stěhuje, chlubí se, že zabil víc lidí než rakovina". Tohle mluví za vše, další hláškovací film, kde akce střídá akci a kde má nuda vstup zakázán. Nico Cage tu vytvořil svoji asi nejakčnější roli trestance Camerona Poea, který při ochraně své ženy zabil vochmelu a jako člen zvláštích jednotek za to skončil v base. Tady poznává kamaráda Baby O, o kterého se bude muset ještě postarat. No a co se dalších trestaneckejch hvězd týče tady si vybere každý. Excelentní John Malkovitch který vypouští jednu lepší hlášku než druhou. Pak tu máme militantního černocha, Diamatnovýho psa alias Vinga Rhamese, který zatím slouží bělochovi, ale až bude po všem, tak pes ukáže zuby. Dále se zde vyskytuje masový vrah v podání senzačního Steva Buscemiho, který toho zde sice moc nenamluví ale jeho výraz ve tváři toho řekne dost. Danny Trejo co by násilník Johnny 23 je zde také doslova k sežrání. No a pak ještě bahňák v podání M.C. Gaineyho, který jako jediný dokáže řídit letadlo, což se i docela hodí. Prostě perfektní akční snímek, který má také perfektní akční konec.

Lotři (1992)

Raymonda má každý rád. Zvláště když vám Raymond obstará jakoukoliv bouchačku, kterou nutně potřebujete, abyste vyčistili svůj barák od dvou hlodavců. Celkem vtipná ale průměrná podívaná.

Ricochet: Odražená střela (1991)

Tady John Lithgow ukazuje, proč byl obsazován do rolí záporáků. On totiž nemá chybu, narozdíl od Washingtona, který předvádí křištálově čistý průměr. Zajímavá je ale hudba Alana Silvestriho, která zde trochu připomíná hudbu z predátora, kterou také skládal tento stvůrce. Jinak se jedná o klasický americký akční thriller, kterých tato země vyprodukovala tisíce.

Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999)

Po natočení epizody VI celý svět netrpělivě čekal, kdy že se George Lucas rozhodne vrátit se ke svému celoživotnímu dílu a doknčit jej, vlastně spíš jej začít. Ten okamžik nastal v roce 1999, kdy už byly digitálni triky natolik vyspělé, že nic nebránilo v natočení první episody. Zbývalo tedy najít vhodné herce a pustit se do díla. Těmi vyvolenými byli Liam Neeson který se zde ujal role Mentora a zkušeného rytíře řádu Jedi, který spolu se svým učedníkem padawanem, Obi-Wanem Kenobim(Ewan Mcgregor) musí zabránit katastrofě, který by měla za důsledek rozpad republiky. Na své cestě potkají královnu Padmé, která ještě v příběhu sehraje zásadní roli. Dále Lucas nezapomněl na Iana McDiarmida a obsadil jej do role senátora Palpatinea, jehož vývoj bude velice zajímavý. No a do rady Jedi posadil moudrého Yodu, který ještě ukáže, že to není pouze teoretik ale také výborný praktik a Samuel L. Jackson si střihl pro něj dost netypickou roli Mace Windu - výborného bojovníka se světelným mečem. Mnozí kritici Lucasovy vyčítali obsazení Anakina Skywalkera Jakem Lloydem místo Haleyem J. Osmentem, který by prý film mocně pozvedl. Dále se většině nelíbil bláznivý mimozemšťan Jar-Jar Binks, který je ve filmu úplně zbytečný a mnohdy až rušivý prvek. Za to temný lord ze Sith, Dart Maul, si získal miliony fanoušků a není se čemu divit, protože Ray Park ho zahrál skutečně Ďábelsky a navíc se objevil v pravděpodobně nejlepším souboji světelných mečů v celém SW. Episoda I měla nakonec ohromný úspěch a šťástný Geroge Lucas se mohl pustit do svého dalšího díla.