Zelená míle (1999)

Darabont není normální člověk, protože to snad ani není možné, aby vytvořil dvě tak fenomenální díla na tak podobné téma. Zelená míle je narozdíl od Shawshanku naplněná trochou magičnosti a fantasknosti ale neztrácí nic na své kráse a dokonalosti. Trochu atypického hrdinu zde stvárnil Tom Hanks a znovu výborně. Další postavy se ale neztratili, David Morse co by ohromný strážce Brutus, Michael Jeter jako trochu potrhlý vězeň Delacroix a nebo Dough Hutchison jako jedna z největších bestií co se kdy na filmovém plátně objevila. Nejzajímavějšího hrdinu tu ale zcela jistě stvárnil Michael Clarke Duncan, kterého pro roli ještě trochu zvětšili, protože se jim zdál drobek trochu malý. John Coffey, jako káva, ale psané jinak, byla životní role tohoto Herce, a myslím že jí i zůstane. Zelená míle je skutečne klenotem mezi filmy a tak jako by každý správný muslim, měl vykonat za svůj život aspoň jednou pouť do Mekky tak by každý správný filmový fanoušek měl za svůj život aspoň jednou vidět Zelenou míli.

Spider-Man (2002)

Skvělá ukázka toho, jak úspěšně přenést komikx na filmové plátno. Film disponuje parádními triky, a ktomu ještě dobrými hereckými výkony. Tobey Maguire se tu opravdu vytáhl. Ale nejvíc se mi tu líbil ďábelský Willem Dafoe, jehož záporák neměl chybu a Willem si tuto roli doslova užíval. Spider-Man byl v US kultem už jako komiks a tak bylo jasné, že filmu se s tímto záhadným hrdinou taky dočkáme. Dávám nejvyšší hodnocení, protože tento film doslova splnil moje očekávání a vždy se na něj rád a znovu podívám. Ovšem pokračování se mu kvalitou vyrovná ba ho ještě trochu předčí a tak sem zvědavý co přinese 3 a údajně poslední díl.

Kobra (1986)

Drsnej polda Marion Cobretti představuje zákon. Už se nemůže dívat, jak kolem umírají lidé a jak je k tomu policie lhostejná, a proto neváhá vzít zákon do svých rukou. Klasická akčnárna typu Arnoldova Commanda, kde hlavní hrdina vždy zasáhne svůj cíl, auta po prvním výstřelu z pistole vybuchují, hrdina je v policejním kolektivu značně neoblíben avšak svou práci vykonává dobře, také zde zachrání děvče v nesnázích, které se do ně poté zamiluje, a má jen jediného věrného kámoše, jenž to zpravidla někde koupí a tak závěrečný souboj je pouze duelem mezi hrdinou a hlavním záporákem. Ale i tak se mi Cobra líbí, protože na rozdíl od dnešních filmů si na nic nehraje, a je tím čím je a to ryze akčním filmem, na který se dá koukat za každých okolností.

Agatha Christie's Poirot - Vražda v Mezopotámii (2001) (epizoda)

Asi můj nejoblíbenější Hercule, ale mám jich rád víc. Tento díl nás zavede do Mezopotámie, v které bude mít Hercule řadu problémů, jak už problémy související s klimatem, tak i jeden jako bonus v podobě vraždy. Zápletka zde nemá chybu a samotné provedení vraždy je víc než mistrovské. Jediný člověk, který by byl shopný tuto vraždu objasnit je Hercule Poirot a zrovna on se sem vydal na dovolenou. No ale nebude to mít lehké a čeká ho spousta práce. Jak už mnozí napsali, skutečně skvostný film, s perfektním Davidem Suchetem v hlavní roli. Jestliže na světě žije herec, který by mohl Poirota hrát je to právě on, a ona podoba britského herce s knižní postavou je ten důvod, proč mají detektivky s plnoštíhlým a vždy elegantním belgičanem takový úspěch a natáčejí se další, díky bohu.

Sudá a lichá (1978)

Nejlepší Spencer+Hill. Zábavný příběh o tom, jak se dva bratři, kteří netušili že sou bratři, dozvědí že sou bratři, ale vlastně to nejsou bratři :) Prostě film přimo narvaný nepřeberným množstvým gagů. Najdeme zde docela přijemný humor, který diváka pohladí po duši. "Pistáciová došla, máme čokoládovou, jahodovou, tuti-fruti, karamelovou a kávovou.""Tak dobře víte co, dejte mi jednu čokoládovou, pak kopeček jahodové, jeden kopeček karamelové a jeden tuti-fruti.........jo a taky prosím jeden pistáciové."

Veselá tlačenice (1943)

Báječná americká komedie, po jejímž shlédnutí si 2x rozmyslíte, jestli si do bytu vezmete nájemníka. A Pokud tím nájemníkem bude pan Dingle, je jasné že máte o problémy postaráno. Ovšem někdy k vám domů přijdou i docela hezké problémy, které vás okouzlí a nakonec si je bude chtít třeba vzít.

Skála (1996)

Co vznikne, když smícháte Conneryho, Cage, Frisco, smrtící vir, ferrarri, hummera a alkatraz?? No přece brilantní akční film který se rozjede a pak už ho nic nezastaví až do konce. Bomba, prostě bomba. Tempo, které Michael Bay nasadil jen tak někdo nepředčí. Kdo tady opravdu předvádí Výkon z velkým V je Sean Connery. Ten je tu opravdu k sežrání, a herecky přebíjí Cage, který tu ovšem také nehraje špatně, a ke konci to rozjíždí i on. Ferrarri vs Hummer patří k mým nejoblíbenějším automobilovým scénám vůbec. A tomu všemu nasadí korunu nejmenovaný mladík: "Chlape, právě sis zrušil Ferrarri". "Nebylo mí". To se nedá popsat, to se musí vidět. Opravdu tento film se musí vidět protože jen tak se dá skutečně ocenit. Adrenalinová závěrečná scéna je rovněž dotažená k dokonalosti. a Ed Harris se po shlédnutí filmu dostal do mého hledáčku a už sem si na něj v ostatních filmech dával pozor. Skála je prostě ukázková předloha jak má vypadat správný AMERICKÝ akční film se vším všudy. (Musí mít tempo, jedna nervy drásající scéna musí střídat druhou, fandíte jak hrdinům, tak i záporákům, musí se zde však objevit i romantická, případně otcovská scéna, kde změkne srdce i nejotrlejšího super hrdiny, musí zde být černoch, lépe dva :) a hlavně, vše musí skončit tak jak má => DOBŘE i když na poslední chvíli a hlavní hrdina se vytrácí ze scény do nenávratna.) Skála tohle všechno splňuje.

Jestli se rozzlobíme, budeme zlí (1974)

Jedna z nejlepších komedií dvojice SaH. Dobrý příběh, ve kterém je plno sekvencí kde se můžou tito dva bijci předvést. Taky hudba je dokonalá, všchno šlape jak italské hodinky, není tam výraznější hluché místo. A ta scéna se sborem je perfektní :) a tu buggy sem jako malej kluk strašně moc chtěl.

Gladiátor (2000)

No co dodat, na filmu je sice patrné že ho natočili američani, to ovšem nějak výrazně nesnižuje jeho kvalitu. Je to prostě velkofilm jak má být, s velkým hrdinou, jež touží po velké pomstě. Herecké obsazení je v celku dobré, Crowe hraje dobře, no ale nejvíc se mi tady libí šílený Joaquin Phoenix který se role zhostil skutečně na výbornou. K tomuhle filmu nejde moc co napsat, je to prostě megalomanský projekt Ridleyho Scotta, který má ovšem všechno co takový snímek mít musí. 80%

Matrix Reloaded (2003)

No, pro mě je to nejslabší Matrix, i když to neznamená, že by to snad byl špatný film. Reloaded to měl těžké v tom, že nastupoval po Matrixu a být důstojným nástupcem takového filmu je hafo těžké. Bojové scény byly obstojné, ale to už se nedá říct o hereckých výkonech. Přijde mi jako by většina herců viděla scénář z rychlíku, prostě že do toho nedávají všechno, kromě Weavinga, který jediný držel tu laťku nastavenou v Matrixu, a možná ji někdy dokonce překročil. Zajímavá je scéna na dálnici, tam se chlapci od triků pořádně vyblbli, ale to je tak asi všechno, víc nic. dávám 65% s úctou k prvnímu filmu.