Temný rytíř povstal (2012) odpad!

Temný rytíř povstal a šel radši dělat něco jinýho. Tohle pojetí Batmana už prostě nefunguje. Předchozí Batmanové byli vždy hodně odvázaný (Adam West nebo Tim Burton). Zato Nolanův rádoby realistický Batman musí bojovat proti žoldákům s automatickými puškami. Takže je buď musí nějak překvapit a rychle pomlátit nebo musí jet v nějakém neprůstřelném vozítku. A nakonec ho dostane ženská s malým nožíkem. Kromě toho ani záporák nemá jasnou motivaci. Je to zbytečně drahé a dlouhé, bere se to přehnaně vážně a samolibě = PRETENTIOUS slátanina.

Americká fabrika (2019)

Kontrast mezi americkou a čínskou pracovní morálkou je propastný. To, co je v číně normální, je děsivý! Určitě není fér, že tahle komunistická mašinérie založená na vymytých mozcích lidí, co prostě přijali tu otrockou roli, a pošlapávání všech možných patentů, pravidel a zákonů (ochrana přírody, bezpečnost práce) může soutěžit na celosvětovém trhu. Ale nakonec ani číňan nedokáže soutěžit s robotem a je nahrazen.

Velká přestřelka (1967)

Díky čt2, že každý týden pouští jiný western a rozšiřuje obzory. Kdo by řekl, že ten žánr může být tak rozmanitý? Není jen Clint Eastwood, Tenkrát na západě, Vinetou a John Wayne. On se pod jedním blbým slovem, může skrývat horor nebo komedie a určitě i nějaká romantika. To se můžou marvelovky jít klouzat, já jdu radši do minulosti. Jak totiž zpívali Beatles: There's nothing you can see that isn't shown

Dave Chappelle: Sticks & Stones (2019) (pořad)

Dave Chappelle je mistr timingu a zvládá kráčet na hranici toho, co je ofenzivní. Feministky křičí, protože řekl: "Your body, your choice. But my money, my choice." Ale kdo má rozum, tak mu nemůže nic vyčítat. Žádná sodoma-gomora se nekoná, naopak je to závan svěžího větru.

Kdyby tisíc klarinetů (1964)

Film pro pamětníky. V té době měl určitě velkou hodnotu a je v něm pořád vidět lidskost, ale ne zas tolik, aby byl i dnes aktuální. Když si vezmu Westside Story (1961), na který i tenhle film odkazuje - to je jinej level. Tady není ani příběh, je to spíše pěkný nápad a několik písniček. 130 minut je přespříliš, natahujou a ke konci ještě opakujou Terezu. Jo, ty písničky jsou pořád dobrý, ale tenhle film už nikoli.

Lásky jedné plavovlásky (1965)

To není žádná romantická komedie, to je MGTOW PSA. "Protagonistka" je hysterická, popletená, zoufalka, do které je mi velmi těžké se vcítit, ba ani nechci. Scéně s rodiči zas dominuje dotěrná a vlezlá maminka. To byl pro mě hlavní obsah - hodnotím ho tedy silně subjektivně, ale co dělat - je to silně emotivně zbarvený film s nevýrazným příběhem.

Co je vám, doktore? (1984)

Píše se rok 1984. Za rok se natočí film "Jako Jed" se stejným režisérem, stejnými herci, stejným soundtrackem od Stivína, podobnými scénami s odmítáním úplatků a prodejem auta a s podobně nesympatickou manželkou hlavního hrdiny. Někdo asi nebyl spokojenej s úrovní bídy, zmaru a smutku v "prvním díle" a chtěl to ještě víc osolit. Tak já viděl obojí a varuju čtenáře mého příspěvku: Jako jed URČITĚ NE! Co je vám doktore KDYŽ UŽ TO MUSÍ BÝT, TAK ANO

Jako jed (1985) odpad!

Odstrašující příklad toho, jak mít bokovku (side bitch). Schopný a zodpovědný muž udělá 180° obrat kvůli 6/10 holce, naprosto ztratí vnitřní rovnováhu a zároveň zůstává pod pantoflem svý ženy, odporný mrchy. Svěrák je super, ale tady se nechal namočit do pořádný srajdy. Scéna, kdy se milenec ukrývá na balkoně - muselo to být? Vrcholem je, když mileneckou dvojici přepadne manžel a pustí se do milence (tedy do Svěráka). Co takhle dát pár facek tý ženský? Tohle celý vymyslel nějakej submisivní blbec. Film končí s "posměšným pomrkáváním", když je Svěrák tam, kde začal, nešťastnej a je ready si to hodit. Kategoricky odmítám. Filmy jsou tu od toho, aby povznášely. Pokud člověka pouze srazí do kolen, tak co to je za film? Jediný objektivně kladný fakt je, že ten film, o kterém mluví Louis CK v seriálu Louie (2.řada, 10.epizoda) už existuje, natočili ho tady ve východním bloku.

Festivalové vteřiny (1996) (pořad)

To nejlepší, co nabízí Karlovarský festival. Něžný Ebenův vtip, tolik pozornosti, pečlivosti a lásky jde do každého jednotlivého dílu.

Něžní zmatkáři (1987) odpad!

Když mi bylo 10, líbil se mi Michael Winslow z Policejní Akademie a závěrečná honička na vznášedle. Po 20 letech vidím hlavně hon tří zoufalých chlapů na slečinku, kterou by tímhle jednáním spolehlivě odehnali. Tenhle velmi trapný první akt trvá půl hodiny. Následuje druhý akt, který je čiročirá vata. Ve třetím aktu už film ztrácí veškerou důstojnost, drze lže a je naprosto odfláklý. Peníze, které se snaží sehnat, nakonec jednoduše vyhrají v ruletě. Rozuzlení, tedy že nakonec jsou otci všichni tři - každý po jednom dítěti, bylo posledním hřebíčkem. Otcem měl být někdo čtvrtý, alespoň ke konci by se film mohl vykoupit ze svých hříchů: vypravěčské selhání, plýtvání divákovým časem, nuda