My z Kačerova (1987) (seriál)

Nejlepsi serialovy Disney. Ach, jak krasne detstvi jsem to mel!:)

Mary Reilly (1996)

Misty velmi atmosfericke, ale jinak vcelku prumerne. John Malkovich predvadi opet bravurni vykon, ale Jekyll mu jde prece jen o neco lepe nez demonicky pan Hyde. Chemie mezi Malkovichem a Robertsovou da se rict funguje, scenar je vsak pomerne plochy a plytky, tudiz se vztah mezi obema nestaci moc rozvinout. A konec je vzhledem ke komornosti filmu ponekud podivny, az nepatricny.

Těžko ho zabít (1990)

Jeden z nejlepsich filmu Stevena Seagala - a ze jich tenhle borec moc nema.

Měsíční svit (1985) (seriál)

Bruce Willis v dobe sveho mladi srsel vtipem a charismatem - ostatne mnohe z toho pretrvalo az dodnes. Nemluve o puvabne Cybill Shepherd, mezi niz a Willisem to misty jiskrilo primo neuveritelne:)

Horem pádem (2004)

Vylet panu Jarchovskeho a Hrebejka do vod soucasnosti se povedl. Film ma vcelku dobre tempo a i pribeh odrazi spoustu problemu soucasneho "xenofobniho" Ceska. Hrebejk, buhvi proc, ale v hereckem osazenstvu stale sazi na stejne tvare, ktere ceska kinematografie pomalu ale jiste opotrebovava az do mrte a bojim se toho, ze i kdyz pani jako Machacek, Budar, Dusek aj. jsou bezesporu talentovani umelci, ceskym divakum by se mohli jiz zanedlouho zacit "zajidat". Finale filmu je spravne depresivne ladene (pri nekterych scenach beha az mraz po zadech), zadna z postav nedojde vytouzeneho raje; zadny happyend se zkratka nekona, coz ja osobne povazuji za nejvetsi plus filmu. Naopak nechapu, proc kdyz Jiri Machacek dostane relativne vaznejsi roli, da mu pan Jarchovsky do vinku rozstep, ktery nutne musi vyvolat smich i pri vazne pronasenych vetach. Takovyto ustupek lidove zabave srazi dialogy hned o nekolik trid dolu (a to se pak Jiri Machacek muze snazit jak chce).

Van Helsing (2004)

Tak na tohle jsem asi uz moc starej. Jestli se nekdy bude podepisovat petice na zakaz CGI ve filmech, Van Helsing bude nejpadnejsim argumentem pro tento krok. A ja se tak tesil! Sommers se mel vykaslat na hi-tech styl a natocit to po staru - takhle je to jen mismas radoby cool monster a radoby cool upirobijce. Navic velmi nudny mismas, coz vzhledem k tomu, ze se na platne porad neco deje, zamrzi o to vic.

Den poté (2004)

Neurazi, ale ani prilis nenadchne (az na par velmi povedenych zaberu). Emmerich jen natocil novou verzi ID4, tentokrate bez mimozemstanu (za to ale se skvelym Dennisem Quaidem). Na tom, zda se vam film bude libit, z velke casti zalezi prave to, jak jste prijali bombastictejsi a patetictejsi Den nezavislosti.

Hellboy (2004)

Uznavam - pribeh neni tim nejzajimavejsim, co muze Hellboy nabidnout. Stale jsem cekal, kdy se vice projevi Rasputin, ale marne. Buhvi proc jsem si myslel, ze mnozici se potvurky, co se objevi na zacatku filmu, jsou jen predzvesti daleko zasadnejsich monster. Ale to se take neda rici. Nuze dobra - pribeh pokulhava, tak co jineho nam muze reziser del Toro nabidnout? Atmosfera! To je to, co stoji za pozornost. Zacatek je primo skvely - takhle ja si predstavuji temny film (tma, dest, nacisti). Po sviznem uvodu prichazi na radu predstavovani hlavnich postav: Abe Sapien (napul clovek, napul ryba), Liz (pyromanka), Rasputin (Roden):), nacisticti padousi - ale hlavne Hellboy! V podani Rona Perlmana je tato postava velmi sympaticka a dokonce i uveritelna. Mimika v obliceji, kterou tento herec i pres masku predvadi, je neuveritelna a obdivuhodna. Zkratka platno je Perlmanovo po celou dobu promitani. Komiks je komiks, ale film se jeho kvalitam blizi vice nez obstojne. A doufam, ze dvojka bude jeste lepsi:)

Podoby lásky (1998)

Film podle meho gusta. Rafinovane vypraveny a dobre zahrany vsemi zucastnenymi. Co se me tyce, romantika fungovala, stejne jako mirna vlna sentimentu, na ktere se film nesl.

Bravo, girls! (2000)

Nic svetoborneho, ale na jedno zkouknuti to neni spatne. A Kirsten Dunst to neuveritelne sekne!:)