Troja (2004)

Nic prevratneho, ale pekne se na to diva. Brad Pitt je coby "narcis" Achilles neuveritelne cool a ostatni take podavaji nadprumerne herecke vykony. Jedinou vytku mam jen k Orlandu Bloomovi, ktery mi, nevim proc, prijde trochu nepatricny a mdly.

Dempsey a Makepeaceová (1985) (seriál)

Serial meho mladi:)) Spickovani mezi Dempseym a Makepeacovou jsem miloval, stejne tak jako tu uvodni znelku, ktera me tyden co tyden poutala k televizi. A slovensky dabing byl tresinkou na dortu!:)

Král síly: Příběh Rickyho (1991)

Neuveritelna kravina, ktera ma do poetiky Jacksonova Braindead hodne daleko. Nechapu ta nadsena hodnoceni. Tento film je jen prehlidkou samoucelnych brutalit. Ano, jeste snesu, kdyz hlavni hrdina prorazi nepriteli svou ruku skrz jeho telo, ale kdyz to dela po cely film, co je na tom?

Obvyklí podezřelí (1995)

Perfektne natocena detektivni hricka. Kdybych netusil, ze "trademarkem" tohoto filmu je pointa, mozna bych na ten zaver neprisel. Takhle jsem mel celou dobu tak nejak vsugerovanou myslenku, ze nic neni takove, jak to vypada na prvni pohled. Takze i kdyz jsem da se rici pointu odhalil, stejne jsem na konci nemohl uverit tomu, ze to tak je. Opravdu velmi nadprumerny film se skvelymi hereckymi vykony a dokonale zvladnutym flashbackovym vypravenim.

Donnie Darko (2001)

Zvlastni film, jehoz zaver jsem, obavam se, uplne nepochopil. Ale ono tu mozna ani nejde o chapani; kazdy si muze vytvorit ten svuj zaver, coz je mozna jeste lepsi nez kdyby nam ho tvurce doslovne vylozil. Skvela atmosfera opravdu v leccems pripomene Americkou krasu - je ale o neco ponurejsi, temnejsi. Richard Kelly rovnez dokazuje v nekterych narocnych scenach, ze jeho budoucnost coby rezisera by nemusela byt marna. Uvidime...

Memento (2000)

Neskutecne originalne a hlavne nepredvidatelne napsany scenar spolu s precizni rezii cini z tohoto dila nezapomenutelny zazitek!

Pěst legendy (1994)

Skvela choreografie bojovych scen, ktera je oramcovana banalnimi dialogy a nepatricne pusobicim anglickym dabingem. Jet Li se ukazal v plne krase, do maximalniho hodnoceni tomu ale prece jen neco chybi - nebo prebyva.

Old Boy (2003)

Tak ja to teda reknu: dosel jsem k tomu, ze americka verze je (alespon podle me) lepsi.

Plášť do deště (2004)

Krasne poeticky pribeh o tom, "ze jedine odpoledne muze byt lepsi nez cely zivot". Vizualne potemnela stylizace obrazu, ktera presne navozuje destive odpoledne, tvori usedavou atmosferu o lasce, milosrdnych lzich a pratelstvi. Cely snimek je oramcovany krasnou hudbou, ktera splyva s versi pod obraz v jeden konstantni celek. Vyznenim ve stylu filmu Pred soumrakem, nicmene o neco horsi. Presto vsak od Indie mile prekvapeni.

Pod jejím oknem (2003)

Pomerne vtipna komedie, stavici na vypointovanych dialozich a scenach. Pro me mile prekvapeni v zaplave psychologickych a depresivnich filmu.