Můj nevlastní bratr Frankenstein (2004)

Lehce nadprumerny film, ktery bohuzel poslednich dvacet minut upada do skoro az akcniho zanru a ztraci tak na kvalite.

Tady (2003)

Zacatek velmi dobry, první mikropribeh me zaujal a cekal jsem, ze se film ponese v podobnem duchu az do konce. Problem je ale v tom, ze zbyle mikropribehy vyznivaji jaksi do prazdna. Pribeh s fetackou je nedotazeny a nevyuzity, respektive prilis brzy utaty. Ostatni linie jsou na tom podobne. Neni to spatny film - to spravne slovo je "nevyvazeny".

Před soumrakem (2004)

Film o nicem a pritom o vsem. Dialogy jsou prirozene, stejne jako herci. Jedním slovem nadherne poeticky snimek.

Chuť čaje (2004)

Neuveritelne "cool" vec!:) Bavil jsem se skoro od zacatku az do konce.

Zrůda (2003)

Velmi dobra psychologicka studie masove vrazedkyne a jeji pritelkyne. Christina Ricci hraje naivni, zranitelnou divcinu, ktera se zamiluje do "Zrudy", a je trosku nepravem opomijena ve svetle sve herecke partnerky . Ani bych se nedivil, kdyby se reziserka priznala, ze obsadila nejakej dvojce skutecne vrazedkyne, odsouzene za sve ciny na smrt, protoze nikdo mi nenamluvi, ze to "stvoreni", ktere podalo tak famozne sugestivni vykon (oceneny Oscarem), byla opravdu Charlize Theron!

León a Olvido (2004)

Reziser si mel ujasnit, co vlastne chce tocit. Jestli komedii, castecne uspel; pokud drama, propadl na cele care. Rozhodne podprumerny snimek, ktery sanci u poroty (pokud je soudna) mit nebude. Doufejme, ze soutezni sekce vytahne lepsi kousky...

Nechte maličkých... (2004)

Smekam pred Paprikou Steen. Prvni film a hned trefa do cerneho. Rafinovane vystaveny pribeh o jedne manzelske krizi a v podstate i o sile pratelstvi. Doporucuji!

Stíny (1959)

Cernobily snimek, ktery vznikl z pouhe improvizace. Neda se rict, ze by tento film dej postradal, ale take nemuzu rict, ze by tu byl nejak vyrazne propracovany (coz ale svedci ve prospech improvizace). Presto se jedna o kouzelne dilo, z ktereho na vas dychne atmosfera let davno minulych. Navic po skonceni filmu nasledovala velmi zajimava debata s hercem Seymourem Casselem, temperamentnim to panem, libajicim prekladatelku:)

Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

Kdyz si odmyslime vsechen ten "zmatek a chaos", ktery se pomalu ale jiste stava Kaufmanovym trademarkem, jedna se v podstate o velky milostny pribeh. Laska, ktera prekona i vedu, snazici se obema "vygumovat" jejich spolecne vzpominky na chvile stravene spolu. Cloveku asi poradne docvakne az po nekolikatem zhlednuti, ale ta jizda stoji za to. Budu to muset videt jeste minimalne jednou, ale myslim, ze tu mame zatim nejlepsi film, vzesly z pera Charlieho Kaufmana (hned v zavesu je Adaptace). Carrey je ve sve roli genialni a NEPREHLEDNUTELNY, Kate Winslet mu zdatne sekunduje. Zvyraznene pismo adresuji Akademikum, oni uz budou vedet proc.

Jedna ruka netleská (2003)

Neodolal jsem, nebot jsem tolik diskutovany film jeste nevidel. Prisli jej predstavit samotni tvurci (Ondricek, Machacek, Lukesova) a po filmu vylosovali pul milionteho navstevnika. Co se filmu samotneho tyce, za sebe muzu rict, ze jsem odchazel spokojeny. Machacek sice nicim neprekvapi a spis hraje opet na stejnou notu jako ve svych predeslych projektech, ale dobry herecky vykon podava zejmena Ivan Trojan v jeho fraskovitem ztvarneni hlavniho "zloducha" (koho mi to jen celou dobu pripominal?):) Navic bych vypichnul skvele obsazene detske herce. Zejmena filmova dcera Ivana Trojana je primo dabelska - takova Adamsovic Wednesday:))